آیا مصرف گوشت‏ های فرآوری شده آنقدر که شنیده ‏ایم برای سلامتی مضر است؟


گوشت سفید و قرمز منابع بسیار غنی از پروتئین، ویتامین‏های گروه ب و مواد معدنی هستند، اما حتی مصرف میزان کمی از این گوشت‏ها به صورت فرآوری شده می‏تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهد.

تنها با مصرف ۱۵ گرم از این گوشت‏های فرآوری شده، ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ ۴ درصد افزایش می‏یابد. در برخی کشورها که مصرف این محصولات به صورت روزانه جزء رژیم غذایی روزانه محسوب می‏شود (به طور متوسط ۵۰ گرم یا یک هات داگ) ریسک ابتلا به این سرطان تا ۱۸ درصد افزایش می‏یابد. این در حالی است که گوشت قرمز معمولی و فرآوری نشده تنها با مصرف بیش از ۱۰۰ گرم به صورت روزانه، ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می‏دهد که البته درصد خاصی برای آن در تحقیقات مشخص نشده است. دانشمندان معمولا به مردم توصیه می‏کنند که مصرف گوشت قرمز را محدود کنند اما مصرف گوشت‏های فرآوری شده را کاملا قطع کنند.

به طور متوسط، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ در افراد معمولی ۵ درصد است که با مصرف گوشت فرآوری شده به ۶ درصد افزایش خواهد یافت. البته دانشمندان روابطی نیز بین سرطان معده و سینه با مصرف گوشت‏های فرآوری شده پیدا کرده‏اند. علاوه بر سرطان، مصرف این نوع از گوشت به افزایش فشار خون و بیماری‏های قلبی نیز منجر می‏شوند.

گوشت فرآوری شده به هرگونه گوشت، گاو، گوساله، مرغ، بوقلمون، خوک یا هر نوع گوشت دیگر که نمک سود یا دودی شده است و یا هر نوع فرآوری دیگری بر روی آن انجام پذیرفته است. انواع سوسیس و کالباس در زیرمجموعه گوشت‏های فرآوری شده قرار می‏گیرند. گوشت‏های فرآوری شده معمولا درصد بالایی از نمک و چربی‏های اشباع دارند، اگرچه انواع کم نمک و کم چرب آن‏ها نیز در بازار موجود است، اما همچنان از مضر بودن آن‏ها برای سلامتی نمی‏کاهد.

به گوشت‏های فرآوری شده معمولا نیتریت سدیم افزوده می‏شود که به آن‏ها رنگی صورتی و طعمی متفاوت می‏دهد. نیتریت و نیترات از تولید سم بوتولین، که سمی کشنده است، در این محصولات جلوگیری می‏کنند و همین افزودنی‏ها هستند که به گفته دانشمندان، موجب تولید ترکیبات سرطانی در بدن انسان می‏شوند.

برخی از محصولات فرآوری شده که به عنوان ارگانیک و طبیعی به فروش می‏رسند، ممکن است حاوی نیتریت و نیترات به صورت مصنوعی نباشند اما از ترکیبات گیاهی مانند کرفس و چغندر در آن‏ها استفاده شده است که به صورت طبیعی حاوی نیترات هستند و در محصولات غذایی به نیتریت نیز تبدیل می‏شوند. در نتیجه، درست است که در تهیه آن محصول از نیترات و نیتریت به صورت افزودنی غیر طبیعی استفاده نشده است اما به هر حال آن محصول حاوی مقادیری از آن است و همچنان ریسک ابتلا به سرطان با مصرف این محصولات افزایش می‏یابد.

مصرف کنندگان معمولا با دیدن برچسب‏های طبیعی و ارگانیک این تصور را دارند که آن محصول برای سلامتی ضرری ندارد، در حالی که این موضوع در مورد همه محصولات صادق نیست.

 

قبلی بازرسی سالانه یک میلیون تن غلات در حوزه دریای خزر توسط NIC
بعدی نگاهی اجمالی بر FOSFA یا فدراسیون روغن و دانه ‏های روغنی

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.