احداث نیروگاه خورشیدی توسط شرکت ایلیا صنعت مهنام در آینده ای نزدیک

مدیرعامل شرکت ایلیا صننعت مهنام

نیروگاه های خورشیدی، سلول های خورشیدی هستند که برق شهری را تولید می کنند اما به دلیل هزینه بر بودن آن، امروزه سیستم جدیدی در آمریکا با استفاده از آیینه بکارگرفته می شود. به گونه ای که یک هکتار زمین آیینه کاری و یک برج ۳۰ یا ۴۰ متری با یک آیینه مهدب بزرگ بر روی آن وسط زمین قرار می گیرد که تمام آیینه ها بر روی آن آیینه مهدب تنظیم می شود تا نور را در آن متمرکز کند که در نهایت منجر به تولید برق می شود. شرکت ایلیا صنعت مهنام نیز به دنبال ایجاد چنین نیروگاهی در آینده ای نزدیک قرار دارد.

مهندس قاسمی، مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت مهنام در گفتگو با خبرنگار نگاشته با بیان اینکه احداث این نیروگاه خورشیدی با استفاده از متخصصین با تجربه و دانش بومی در حال پیگیری است، گفت: خدمات این شرکت در برگیرنده تمام نیاز احداث یک کارخانه از صفر تا صد اعم از طراحی ساختمانی، مکانیک، مونتاژ، طراحی و ساخت قطعات، مخازن برق و الکتریکال، طراحی و ساخت تابلوهای توزیع، فرمان و راه اندازی کامل پروژه است.

راه اندازی بزرگترین سیلوی دانه خاورمیانه توسط این شرکت

وی در خصوص مهمترین پروژه های اخیر این شرکت گفت: یکی از این پروژه ها راه اندازی کامل سیستم الکتریکال فاز دوم کارخانه آرد اندیمشک است که از نظر سیستم یکی از بهترین کارخانه ها است. دیگری نیز راه اندازی پروژه سیلوهای ذخیره دانه روغن کشی نوید خلیج فارس است که به عنوان بزرگترین سیلوی دانه خاورمیانه با ۴۸ کندوی ۸ هزار تنی در حال اجرا است.

قاسمی در ادامه به چالش های تولید در شرایط کنونی پرداخت و گفت: در حال حاضر یکی از چالش هایی که در حوزه تولید با آن مواجه هستیم؛ چند برابر شدن قیمت قطعات و ابزارها است که در بسیاری از موارد علی رغم وجود پروژه نمی توان به اجرای آن پرداخت و تنها راه ممکن پایین آمدن ارز است چراکه بسیاری از قطعات تخصصی و وارداتی است.

شرکت ایلیا صنعت مهنام به سیستم شبکه ASI مجهز شد

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت مهنام در خصوص مزیت شبکه ASI نسبت به شبکه کابلی Plc گفت: واحد ابزار دقیق یعنی سنسورها و میکروسوییچ ها که از تابلو فرمان می گیرند، شاید حدود ۱۰۰هزارمتر کابل مصرف کنند اما جدیدترین سیستمی که در این زمینه وجود دارد شبکه ASI است که با یک کابل دو رشته ای هم برق تامین می شود و هم فرماندهی صورت می گیرد واطلاعات را به Plc می دهد که شرکت ایلیا صنعت این سیستم را تست و اجرا کرده است.

قبلی لزوم واردات برنج ویتنامی یا گروکشی صادراتی؟
بعدی راز ماندگاری کلوچه تولیدی شمال کشور چیست؟

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.