اختصاص ۳۰میلیارد تومان اعتبار جهت تعمیر و بازسازی مراکز ذخیره سازی

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی GTC:

Agricultural Silos - Building Exterior, Storage and drying of grains, wheat, corn, soy, sunflower against the blue sky with rice fields.

باتوجه به اینکه یکی از مهمترین برنامه های مدیران در شرکت بازرگانی دولتی ایران به روز رسانی و هوشمند سازی سیلوها و مراکز ذخیره سازی در کشور بوده است لذا طی سال گذشته دفتر فنی و مهندسی این شرکت اقدامات موثری در این راستا انجام داده است که به دنبال این موضوع به گفتگو با احمدعلی عبدلی، مدیرکل دفتر فنی و مهندسی GTC که یک طی یک سال اخیر به این منصب نائل شده است، پرداخته ایم که در ادامه مصاحبه ایشان را می خوانید؛

وی ابتدا تصریح کرد: نصب سیستم plc ، سیستم اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک، اجرای سیستم های جذب گرد و غبار، برنامه پیشگیرانه pm، نصب سنسورها و مانیتورینگ دما، نصب دستگاه های نمونه گیر اتوماتیک از مهمترین اقدامات دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران طی سال گذشته در راستای به روز‌رسانی و هوشمند سازی سیلوها بوده است.

به روزرسانی، هوشمندسازی و نگهداری مراکز ذخیره سازی از مهمترین وظایف ماست

عبدلی با اشاره به اینکه جذب اعتبارات مناسب برای بازسازی، تعمیر و نگهداری مراکز ذخیره سازی گندم و کالاهای اساسی از دیگر اقدامات این بخش از شرکت بازرگانی دولتی ایران در سال ۹۷ بود، گفت: در واقع استانداردسازی و نگهداری از انبارهای کالای اساسی شرایط ویژه ای باید داشته باشد لذا در این راستا اقدام به خرید ۳۰ هزار عدد پالت جهت تجهیز انبارها و مرمت و بازسازی انبارهای ۹ استان در سطح کشور نموده‌ایم.

وی در ادامه افزود: به منظور تعمیر و بازسازی مراکز ذخیره سازی ۳۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شده است که در اوایل خردادماه سال جاری به ۳۱ استان ابلاغ می شود. در این میان تعمیرات استان ها از سوی دفتر فنی و مهندسی GTC مورد نظارت قرار می گیرد.

تهیه شناسنامه فنی و ملکی جامع از مراکز ذخیره سازی کشور

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی GTC یادآور شد: همچنین در سال گذشته برای اولین بار اقدام به تهیه شناسنامه فنی و ملکی جامع برای شرکت بازرگانی دولتی ایران که اطلاعات کامل مراکز ذخیره سازی و مشخصات فنی سیلو ها و انبارها در آن گردآوری شده است، کرده ایم.

 

به گفته عبدلی تمام پروژه هایی که به دلیل کمبود اعتبار در سالهای گذشته ناتمام مانده بودند تا اوایل سال جاری اجرا و راه اندازی شده اند و تنها دو پروژه باقی مانده است که در حال اجرا به منظور راه اندازی آن
می باشیم.

 

دسترسی به ۲۰ میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی دولتی و خصوصی در کشور

وی در ادامه به حجم سیلوهای کشور اشاره کرد و گفت: مجموع حجم ظرفیت های ذخیره سازی گندم در کشور ۲۰ میلیون و ۶۰۵ هزار تن است که در این میان ۵  میلیون و ۴۰۸ هزار تن آن مختص ظرفیت های استاندارد بلند مدت و کوتاه مدت بخش دولتی و میزان ۱۵ میلیون و ۲۴۶ هزار تن دیگر ظرفیت بخش خصوصی است.

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی GTC در خصوص افزایش ظرفیت ذخیره سازی کشور گفت: اگرچه در سال گذشته ظرفیتی نزدیک به ۹۰ هزارتن به حجم ذخیره سازی استاندارد بلند مدت دولتی افزوده شد اما به دلیل واگذاری بخشی از این ظرفیت ها به بخش خصوصی، حجم سیلوهای دولتی در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته ۸۰۰ هزار تن کاهش و در مقابل ظرفیت بخش خصوصی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن افزایش یافته است.

عبدلی در پایان خاطر نشان کرد: برنامه سال ۹۸ دفتر فنی و مهندسی GTC ادامه روند اقدامات ذکر شده و همچنین نظارت بر تکمیل سیلوهای نیمه تمام دولتی، نظارت بر تجهیز، نگهداری و بازسازی مراکز ذخیره سازی سیلوهای دولتی در کشور، بازرسازی، نگهداری و تعمیرات انبارها و واگذاری راهبری مراکز تاسیسات ذخیره ای گندم دولتی و همچنین ادامه روند هوشمندسازی مراکز ذخیره‌سازی گندم می‌باشد .

قبلی رشد 17 درصدی خرید تضمینی گندم سال 98 نسبت به سال گذشته
بعدی شرکت اینستکس ایران چگونه به واردات و صادرات کالا کمک می کند؟

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.