برترین های دستگاه های آزمایشگاهی را با شرکت مهندسی آرد آزمالیان بشناسید

مهندس حیدری، مدیرعامل شرکت آرد آزمالیان

تولید آرد یکنواخت و حفظ کیفیت آن در حد استانداردهای متوسط کارخانجات آرد و نان صنعتی، کارخانجات آرد نیازمند بهره گیری از دستگاه های آزمایشگاهی و دستگاه های رئولوژی آرد هستند. در این راستا دستگاه های آزمایشگاهی ازجمله گلوتن شور، ایندکس گلوتن و فالینگ نامبر به عنوان دستگاه های پایه به شمار می روند که برای بررسی رئولوژیک دستگاه هایی همچون فارینوگراف و اکستنسو گراف در صدر دستگاه های مشابه قرار دارند.
شرکت مهندسی آرد آزمالیان با بهره گیری از متخصصین داخلی اقدام به تولید دستگاه های آزمایشگاهی و رئولوژی آرد در جهت بهبود کیفیت آرد های تولیدی کارخانجات کرده است. دستگاه های این شرکت دارای استاندارد های ISO 9000 و ISO 9001 مورد تایید انجمن صنفی آرد سازان ایران و سریع ترین پشتیانی و خدمات پس از فروش است.
در مطلب ذیل به عملکرد و توضیح کوتاهی از هرکدام از دستگاه های برتر حوزه آزمایشگاهی می پردازیم.

دستگاه گلوتن شوی

این دستگاه می تواند در حیطه زمانی ۵ دقیقه با مصرف ۳۰۰ سی سی کلرید سدیم ۲ درصد محلول در آب مقطر، شست و شوی آرد را انجام داده و گلوتن آن را جداسازی نماید. همچنین قادر است دو نمونه از آرد را در یک زمان شست و شو داده و گلوتن آن را جدا سازد. همچنین به وسیله پارامتر های مشخص شده بر روی HMI این دستگاه می توان زمان میکس و زمان شست و شو را بسته به نوع گندم تغییر داد.

دستگاه ایندکس

کیفیت گلوتن: بعد از آنکه کمیت گلوتن آرد استحصالی مشخص شد، بایستی کیفیت آن نیز که در پخت تاثیر بسزایی دارد، مطلع و مشخص شود. به منظور تعیین کیفیت از دستگاه ایندکس گلوتن استفاده می شود که به صورت مکانیکی گلوتن نامرغوب را از گلوتن مرغوب جداسازی می کند. به عدد به دست آمده از این عملیات عدد«ایندکس» گفته می شود. لازم به ذکر است، درصد عدد ایندکس با کیفیت گلوتن آرد برای پخت های مختلف، ارتباط مستقیم دارد.
ضمن لحاظ نکات ایمنی تا زمانی که درب دستگاه بسته نشود، دستگاه شروع به کار نمی کند و اگر در حین کار به هر عنوان درب دستگاه باز شود نیز دستگاه به صورت اتوماتیک از حرکت می ایستد.
دستگاه گلوتن ایندکس ساخته شده توسط مهندسین متخصص شرکت مهندسی آرد آزمالیان با کیفیت بالا (در زمان یک دقیقه، با ۶۰۰۰ دور در دقیقه (+-۵))، قابلیت تکرار پذیری بالایی دارد.

دستگاه خشک کن گلوتن

گلوتن بعد از استحصال آن، در دستگاه قرار داده می شود و این دستگاه با حرارت کنترل شده گلوتن مرطوب را به گلوتن خشک تبدیل می کند، در این صورت وزن حقیقی گلوتن به دست می آید. این کار توسط دستگاه خشک کن گلوتن که در اصطلاح به آن گلوماتیک گفته می شود، صورت می گیرد.

دستگاه فالینگ نامبر(آنزیم سنج)

دستگاه فالینگ نامبر، مقدار فعالیت آنزیم آلفا آمیلاز را در آرد به صورت کاملا اتوماتیک اندازه گیری می کند. این دستگاه به صورتی طراحی شده که به وسیله آن می توان فعالیت آلفا آمیلاز طبیعی را اندازه گیری نمود و یا اینکه میزان فعالیت آلفا آمیلاز میکروبی و طبیعی را به صورت همزمان به دست آورد.
این دستگاه به نحوی طراحی شده که با تغییر ارتفاع از سطح دریا به طور اتوماتیک نقطه ی جوش را تنظیم می کند. همچنین زمانی که سطح آب درون مخزن پایین می آید، زنگ اخطار مخصوصی در صفحه ی HMI مربوط به پایین بودن سطح آب ظاهر می گردد و تا دمای مخزن به دمای جوش نرسد، اجازه انجام آزمایش را نمی دهد. بعد از رسیدن به دمای مناسب (دمای آب مجاز) با روشن شدن و صدای بوق کوتاه، اپراتور را از آماده بودن دستگاه برای انجام آزمایش مطلع می سازد.

آسیاب آزمایشگاهی

برای انجام آزمایش های متفاوت بر روی گندم های دریافتی، می بایست گندم را بدون آن که رطوبت آن تغییر چندانی کند به صورت کامل آسیاب کرد. به منظور دستیابی به این نتیجه آسیاب مخصوص با دور بالا و همچنین با قطعات ضدسایش لازم است. مزیت این دستگاه دور بسیار بالا، قسمت های ضد سایش، کیفیت مطلوب، صدای ناچیز آن است.

دستگاه میکروفیدر

برای اضافه کردن پرمیکس و یا بهبود دهنده های مختلف به آرد، از دستگاه میکروفیدر استفاده می گردد.
این دستگاه در سه حالت تحویل مشتری می گردد:
۱. قسمت مکانیک دستگاه و یک عدد تابلوی برق با نمایشگر HMI با قابلیت کنترل میکروفیدر به وسیله تنظیم دستی از روی صفحه HMI
۲. درصورت وجود دستگاه باسکول در خط تولید، این دستگاه می تواند به باسکول مربوطه وصل شده و بر طبق وزن توزین خروجی بار میکروفیدر را تنظیم کند.
۳. در صورت نبود باسکول و نیاز آن، این شرکت با وصل دستگاه فلومتر آرد در مسیر تولید، عملکرد میکروفیدر را بر مبنای بار تولیدی تنظیم می نماید.

دستگاه آنالیز بافت (تکسچر آنالیزر)

دستگاه آنالیز بافت یا Texture Analyser، برای تعیین خواص بافت مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. تست بافت، یک تکنیک تثبیت شده برای ارزیابی خواص مکانیکی و فیزیکی از مواد تشکیل دهنده اولیه، ساختار مواد غذایی و کنترل قبل و بعد از کیفیت است. تست بافت برنامه ای کاربردی برای طیف گسترده ای از انواع مواد غذایی از جمله محصولات پخته شده، غلات، حبوبات، مواد قنادی، تنقلات، لبنیات، میوه، سبزیجات، ژلاتین ها، گوشت، مرغ، ماهی، ماکارونی و حتی مواد غذایی حیوانات خانگی است.
از آنجا که بافت یک ویژگی مربوط به حس لامسه است، آن را می توان به راحتی و با استفاده از روش مکانیکی در واحدی مانند نیرو اندازه گیری کرد. در آزمایش بافت، آزمون های استاندارد مانند فشرده سازی، تنش، خمش و برای اندازه گیری سختی، تردی، crunchiness، نرمی، springiness، چسبناکی و خواص دیگر از مواد غذایی صورت می گیرد.
در این راستا با عمل شبیه سازی جویدن آزمایش انجام می شود و با تجزیه و تحلیل آن، دستگاه دیدگاهی نسبت به رفتار نمونه در هنگام جویده شدن ارائه می دهد که همانند عمل جویدن دهان است. هویت بافت هرگونه موادغذایی به ندرت یک ماده ساده است بلکه در اکثر موارد ویژگی منحصر به فردی مانند سختی و یا انسجام بافت هر ماده غذایی به صورت چند وجهی و وابسته با انتظارات حسی مصرف کننده کنترل می گردد. ارزش و زیبایی دستگاه تکسچر آنالیزر به عنوان یک روش تحلیلی است که می تواند پارامتر های چندگانه بافت را تنها در یک آزمایش تعیین نماید.
پارامتر های تکسچر آنالیزر از طریق بازخورد مشتری ها و آزمایش های گسترده فناوری بافت تعیین شده است که شامل سختی، ارتجاعیت و انعطاف پذیری بسته به ویژگی های بافتی و قابلیت جویدن و چسبندگی است. این دستگاه با آنالیز بافت خمیر و بافت نان می تواند پارامتر های مهم و اساسی برای بهبود در صنعت آرد و نان را اندازه گیری نماید.

تشخیص نوع کاربری گندم برای تولید آردهای مختلف با دستگاه فارینوگراف

فارینوگراف دستگاه بسیار پیشرفته و دقیقی است که برای تعیین کیفیت آرد و خصوصیات کاربری آن جهت تولید محصولات مختلف کاربرد بسیار زیادی دارد. فارینوگراف در صنایع آرد سازی و فرآورده های آردی یکی ازدستگاه های اصلی کنترل کیفی و پژوهشی و توسعه بوده و با استفاده از آن می توان آرد با کیفیت یکنواخت و ثابت جهت صنایع فرآورده های آردی مانند انواع نان، ماکارونی، اسپاگتی، کیک، بیسکویت، انواع شیرینی تولید نمود.
دستگاه فارینوگراف در سراسر جهان در بخش کشاورزی و تحقیقات غلات، کارخانجات آرد، صنایع فرآورده های آردی، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه برای تعیین کیفیت سختی و نوع کاربری گندم جهت تولید آردهای مختلف، کنترل تولید آرد و اختلاط آنها در کارخانجات آرد، ‌اندازه گیری خصوصیات آرد مانند جذب آب، زمان عمل آوری و ثبات و درجه نرم شدن خمیر و تعیین کیفیت آرد کاربرد بسیار زیادی دارد. علاوه بر این دستگاه کاربردهای ویژه در صنایع شکلات، آدامس و شکلات و غیره نیز دارد.

دستگاه اکستنسوگراف

این دستگاه جهت اندازه‌ گیری در موارد زیر کاربرد دارد:
تعیین خواص کشش خمیر
مقاومت در برابر کشش و قابلیت کشش
اعلام نتایج قابل‌اعتماد در مورد خواص پخت خمیر
تاثیر افزودنی‌هایی نظیر اسـید اسکوربیک، آنزیم‌ها (پروتئاز)، امولـسیفایرها و بنابراین خواص رئولوژیکی هر آرد و تعیین خصوصیات آرد
نتایج اندازه گـیری با دسـتگاه بـه ‌صورت گراف رسم می‌گردد. شکل گراف در زمان مـشخص و سطح زیر گراف نتایج دقیق در مورد خصوصیات خمیر را می‌دهد.
مزایا
دوره تست طولانی و نتایج نزدیک به عمل
قابل استفاده برای تمام انواع آرد گندم
اندازه‌گیری خواص رئولوژیکی
تعیین میزان اختلاط گندم و غلات
نشان‌دادن تاثیر افزودنی‌ها
قابلیت اتصال به کامپیوتر

قبلی پیشرفت 40 درصدی ترمینال مکانیزه غلات بندر امام خمینی
بعدی افزایش نرخ ارز چه تاثیری در صنعت ماکارونی داشته است؟

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.