تاوان گرانی های رو به صعود مواد اولیه را قنادان نباید بپردازند!

رئیس اتحادیه قنادان تهران

افزایش قیمت آرد صنف و صنعت تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده محصولات این بخش از صنف و صنعت که شامل ماکارونی، شیرینی، بیسکوییت و غیره می شود، گذاشته است لذا فعالان این بخش به ناچار اقدام به آنالیز قیمت و ارائه آن به سازمان حمایت جهت تصویب نرخ جدید برای محصولات خود کرده اند.

به دنبال این موضوع به گفتگو با علی بهره مند، رییس اتحادیه قنادان تهران پرداخته ایم که در ادامه مصاحبه ایشان را می خوانید؛

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت آرد صنف و صنعت و مواد اولیه همچون شکر تاثیر مستقیم در فعالیت قنادان دارد، گفت: صنف قنادی به عنوان تنها صنفی است که رو به زوال قرار دارد چراکه هزینه های تولید آنها به صورت متوالی رو به افزایش است اما قیمت مصوب برای محصولات قنادی، رشد متناسب با آن را ندارد لذا در این راستا به منظور تعیین نرخ جدید برای محصولات شیرینی، آنالیز قیمتی را به سازمان حمایت ارائه کرده ایم که تا چند روز آتی نتیجه آن مشخص می شود.

بهره مند در ادامه به سامانه ای شدن فروش آرد صنف و صنعت اشاره کرد و گفت: دولت به منظور ساماندهی سیستم فروش و توزیع آرد کشور، سامانه ای را راه اندازی کرد که به نظر می رسید از این طریق بتوان آرد صنف و صنعت را با همان نرخ ۶۴ هزار تومان برای هر کیسه ۴۰ کیلویی تهیه کرد اما این سامانه منجر به افزایش قیمت ها و خرید ۱۲۵ هزار تومانی هر کیسه آرد توسط قنادان شد که نرخ آزاد آن ۱۴۵ هزار تومان است.

افزایش قیمت آرد و کیفیت نامناسب آن از نتایج خرید آرد از سامانه است

رییس اتحادیه قنادان تهران عنوان کرد: یکی از مشکلات این سامانه، عدم ارائه آرد مناسب برای تولید شیرینی به قنادان است که فعالیت آنها را دشوار کرده است لذا واحدهای قنادی به ناچار اقدام به تهیه آرد آزاد با قیمت بیشتر کرده اند تا بتوانند حداقل کیفیت لازم در محصولات خود را تامین کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مشکلات این سامانه نامشخص بودن زمان تحویل آرد است که گاهی اوقات از زمان پرداخت وجه تا تحویل آرد به واحدهای قنادی چندین روز طول می کشد. علاوه بر این اکثرا آردهای تحویلی با مشخصاتی که خریداران در سامانه انتخاب کرده اند؛ متفاوت و در سطح پایین تری قرار دارد لذا با این اوصاف حق انتخاب بی معناست.

قبلی رسالت امداد کشاورز، رشد دانش کشاورزی و بهبود معیشت کشاورزان است
بعدی کمبود ماکارونی در بازار؛ از شایعه تا واقعیت

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.