تاکیدی بر ساخت سیلوهای بتنی در بنادر و دلایل آن

از زبان مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر

شرکت فن آوران سازه گهر در حال تکمیل فاز ۲ پروژه ۱۵۰ هزارتنی سیلوی ذخیره سازی غلات در بندر امام خمینی است. این پروژه که متعلق به شرکت نظم آفرینان سهند است، در طی اجرای یک مناقصه و با توجه به نتایج مطالعات بر شرایط حاکم بر اجرای این پروژه ازجمله وجود باران های اسیدی در منطقه، وجود پتروشیمی و ساختار خاک منطقه و همچنین استحکام سیلوهای بتنی، ساخت و اجرای پروژه بندر امام را در مرداد ماه سال ۹۵ به این شرکت واگذار کرد که هم اکنون با آغاز اجرای فاز دوم آن، مقرر است تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری برسد.

در این شماره از نشریه نگاشته، به بهانه اجرای مراحل تکمیلی بزرگترین پروژه ذخیره سازی غلات در بندر امام خمینی با مهندس مدنی، مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر به گفت و گو نشستیم تا از دیدگاهشان در خصوص تقویت منابع ذخیره سازی در بنادر مطلع شویم.

وی در ابتدا با تاکید بر اینکه کارفرمایان باید از سیلوهای بتنی در بحث ذخیره سازی غلات در بنادر استفاده نمایند، گفت: آنچه که سیلوهای فلزی را در مقابل بتنی در دیدگاه عموم قوت بخشیده است، قیمت و سرعت اجرا آن است که موجب می شود کارفرمایان ابتدا به سراغ این نوع از سیلوها بروند اما شرکت فناوران سازه گهر از ابتدای کار خود با شعار مدیریت سرعت و مدیریت هزینه موفق شد تا با حداقل سرعت و تنها با اختلاف ۲۰ درصد هزینه نسبت به اجرای سیلوهای فلزی عمل کند.

 

و اما نکاتی در خصوص سرعت ساخت سیلوهای بتنی

به گفته وی، اجرای بزرگ ترین پروژه ذخیره سازی غلات در کمتر از ۲ سال، نقطه عطفی در حیطه سیلوسازی بتنی محسوب می شود. اجرای این پروژه توسط شرکت فن آوران این مساله را ثابت می کند که سرعت اجرای پروژه بتنی می تواند از فلزی بیشتر باشد. همچنین در برتری سیلوهای بتنی، اگر از عدم نیاز ارزی و جلوگیری از خروج سرمایه های ملی بگذریم، حفظ کیفیت و جلوگیری از آسیب دیدن غلات از مهم ترین ویژگی این سیستم انبارش است.

مدنی در خصوص ساخت سیلو در مناطق بندری، خاطرنشان کرد: نکته ای که برای ساخت سیلو در بنادر حائز اهمیت است، توجه به نوع و سستی خاک در این مناطق است. ایرادی که در این راستا از سیلوی بتنی گرفته می شود، سنگینی آن است. این در حالی است که سیلوهای بتنی دارای زیرسازی و ایجاد شبکه شمع کوبی است و مساله وزن سیلو را تسهیل می بخشد.

مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر با بیان اینکه سیلوسازی در بنادر، بیش از نقش انبارش غلات دارای نقش ترانزیت غلات است، گفت: به دلیل ترانزیت بودن سیلوهای بندری، دفعات پر و خالی شدن سیلو به مراتب اتفاق می افتد که این مسئله موجب خوردگی بدنه دیواره های داخلی سیلو می شود. از آنجایی که سیلوهای فلزی نسبت به خوردگی ناشی از غلات آسیب پذیر تر هستند، سیلوی بتنی برای اجرای این نقش گزینه مناسب تری است.

 

بهره مندی از فضای بین کندوها، طراحی انحصاری از شرکت فن آوران سازه گهر

وی در ادامه با اشاره به استفاده از فضای بین کندوها در پروژه بندر امام خمینی به عنوان نوآوری در صنعت سیلوسازی، خاطرنشان کرد: این روش در راستای افزایش ظرفیت ذخیره سازی در فضای بین کندوها با طراحی انحصاری شرکت فن آوران سازه گهر به طرح ستاره ای شناخته می شود. عدم نیاز به فضای جدید و استفاده از همان فضای موجود جهت ساخت سیلو، عدم ایجاد هزینه بالا جهت افزایش ظرفیت سیلوه، ایجاد یک محل ذخیره گندم کوچک جهت ذخیره سازی های خاص ازجمله ذخیره انواع مختلف گندم و بذر، امکان دوران گندم از سیلوهای اصلی به سیلوی ستاره ای و امکان ضد عفونی و بوجاری کردن مقادیر محدود گندم و بارگیری و حمل آنو همچنین امکان اختلاط گندم های مختلف از کندوهای مجاور جهت مصارف خاص همگی از مزایای بهره مندی از این روش است.

 

تخلیه هم زمان گندم از سیلوها

مدنی با بیان اینکه درحال حاضر یکی از مهمترین مباحث تخلیه گندم در سیلوها ترتیب تقدم و تاخر تخلیه است، گفت: با توجه به وجود دریچه تخلیه در مرکز سیلو سرعت حرکت گندم های قرار گرفته در مرکز به مراتب بیش از دیگر گندم ها است تا جایی که حرکت گندم در جداره های سیلو فقط به سمت قائم بوده و سرعت حرکت به سمت خروجی به صفر می رسد و این سیکل حرکتی باعث ایجاد پدیده قیف زدن در داخل سیلوها شده و با این شرایط گندم هایی که تازه وارد سیلو شده اند، امکان بهتری برای حرکت به سمت خروجی پیدا می کنند و گندم های زیرین که نزدیک به بدنه سیلو هستند، زمان طولانی تری را جهت تخلیه سپری می کند. لذا شرکت فن آوران سازه گهر با طراحی روشی جدید تخلیه صحیح گندم از سیلو ها باعث شده است تا هدایت گندم به گالری های اصلی و فرعی از طریق دریچه های متعدد در کف سیلو و همچنین ایجاد شیب بندی در کف به سمت دریچه های مذکور به یک میزان صورت گیرد. لازم به ذکر است که اجرای این روش در سیلوهای فلزی با توجه به عدم تعادل تحمل بارهای غیر متقارن و امکان کج شدن سیلوها امکان پذیر نیست.

 

وی در خاتمه با ابزار امیدواری جهت اجرای پروژه های بزرگی همچون بندر امام خمینی در بنادری ازجمله بندر عباس و چابهار، یادآور شد: شرکت فن آوران سازه گهر ازجمله شرکت های مجهز به تکنولوژی روز است که امکان پیش روی تا چندین پروژه به صورت همزمان را فراهم می کند. همچنین این شرکت در ساخت سیلوهای بتنی مکانیزه ذخیره آرد و گندم از تکنولوژی قالب لغزنده به صورت یکپارچه و بدون هرگونه تخلخل و کنج های داخلی در مقاطع دایره و مربع استفاده می کند و از پیشتازان این حیطه محسوب می شود.

 

قبلی کیفیت گندم دولتی مهمترین چالش صنعت ماکارونی
بعدی کمپانی سینجنتا؛ تولیدکننده سموم کشاورزی و بذور هیبریدی در جهان و ایران

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.