تجارتی مقرون به صرفه با بهره‌گیری از خدمات اپراتورهای بندر امیرآباد


DCIM100MEDIADJI_0014.JPG

شرکت عصر متین شمال که فعالیت در بندر امیرآباد را با سیلوی سوربن در سال ۸۳ آغاز کرده است با توجه به زیرساخت‌ها و تجهیزات این بندر با ساخت ۱۴ سیلو ۳۲۰۰ تنی اقدام به سرمایه‌گذاری در این بندر نموده و اکنون به‌ عنوان یکی از اپراتورهای موفق مشغول خدمت‌رسانی به مشتریان خود است. نشریه نگاشته در این شماره با مهندس طاهرپور، مهندس مشاور فنی و همچنین آقای داوری رستمی مدیر انبارداری شرکت عصر متین شمال به گفتگو پرداخته است.

 

ذخیره‌سازی ۳۰۰ هزار تن کالا در انبارهای عصر متین

 

داوری رستمی مدیر انبارداری شرکت عصر متین شمال در ابتدا در خصوص نگاه اقتصادی شرکت عصر متین برای حضور و فعالیت در بندر امیرآباد اظهار کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک مناسب این بندر نسبت به بازار واردات غله و استقبال کشورهایی مانند قزاقستان، اوکراین، روسیه و واردکنندگان داخلی غلات از بندر امیرآباد، شرکت عصر متین اقدام به سرمایه‌گذاری اختصاصی در این بخش کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت ذخیره‌سازی ۳۲۰۰۰ هزار تنی سیلوهای شرکت عصر متین شمال در بندر امیرآباد گفت: با توجه به نوسانات ارز و دشواری‌های قوانین واردات و صادرات، در شش ماهه اول سال ۹۷  حجمی بالغ بر ۳۰۰ هزار تن کالا در انبارهای عصر متین ذخیره شده است.

مدیر ذخیره‌سازی عصر متین شمال در پاسخ به اینکه آیا سرمایه‌گذاری کارخانجات برای احداث سیلو در بندر امیرآباد با صرفه اقتصادی همراه است، بیان کرد: امور بنادر شرایط خاصی را برای سرمایه‌گذاران در جهت تعرفه‌های واردات قائل است که این موضوع ساخت سیلو را با هدف ذخیره‌سازی و کاهش هزینه‌ها برای واردکنندگان از صرفه اقتصادی خارج کرده است. لذا دریافت خدمات از اپراتورهای بندر امیرآباد که دارای مجموعه کاملی از امکانات و تجهیزات هستند، اقدامی مقرون به‌صرفه‌تر می‌باشد.

وی افزود: هلدینگ برادران رستمی، به عنوان بزرگترین و فعال‌ترین مجموعه خدمات‌رسانی در بندر امیرآباد، با دارا بودن بهترین و به‌روزترین ادوات اعم از سه دستگاه لودر، چهار دستگاه مکنده دویست تنی و یک دستگاه مکنده سیصد تنی و همچنین ادوات وابسته، و آزمایشگاه کنترل کیفیت، بیش از هفتاد درصد فعالیت مربوط به غلات را در بندر امیرآباد انجام می‌دهد.

مدیر ذخیره سازی غلات شرکت بازرگانی عصرمتین شمال با اشاره به بهره‌گیری از انبارهای شماره چهار، هفت، نه، و ده بندر امیرآباد، و همچنین سیلوهای عصرمتین شمال و سوربن، و همچنین توان بالای حمل و نقل شرکت‌های زیر مجموعه، نظیر شرکت حمل و نقل خزر ترابر را دلیل توانمندی هلدینگ دانست و ابراز امیدواری کرد به حول قوه الهی پس از اتمام پروژه در دست اقدام، بر توان مجموعه افزوده خواهد شد، تا گامی موثر در خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذاران بخش غلات برداشته شود.

مدیر ذخیره‌سازی عصر متین شمال با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت گفت: به صورت کلی طرح‌ها و برنامه‌های توسعه با توجه به زیرساخت‌ها و قابلیت‌های بندر از سوی سازمان امور بنادر اعلام می‌شود.

وی در بخش پایانی به راه اندازی موثر خطوط ریلی واگن برای حمل غلات از بندر امیر آباد اشاره کرد و گفت: بندر امیرآباد با بهره‌گیری از خطوط ریلی و مزایایی مانند حفظ کیفیت محصولات و کاهش هزینه‌های حمل و نقل موقعیت متمایزی را نسبت به دیگر بنادر شمالی کشور دارد. همچنین فضای مناسب بندر امیرآباد در کنار راه‌اندازی جاده جدید ترانزیتی نیز بحث تردد را در این بندر تسهیل کرده است. لذا هزینه حمل یکی از مهمترین شاخص‌های تاثیرگذار در قیمت نهایی کالا است که کشورهای پیشرفته و شرکت‌های پیشرو با ورود و ارتباط خود با ناوگان ریلی در رقابت برای ربودن مشتریان قطعا پیشگام‌تر خواهند بود.

 

شرکت عصر متین شمال؛پایلوت کننده ۷۰ درصد فعالیت غلات در بندر امیرآباد

در بخش دوم این گفتگو مهندس طاهر پور به عنوان مهندس مشاورفنی این شرکت اپراتور غلات در بندر امیرآباد با اشاره به اینکه ۷۰ درصد فعالیت بارگیری و تخلیه غلات بندر امیرآباد توسط شرکت عصر متین شمال صورت می‌گیرد، گفت: اپراتور عصر متین با داشتن پنج دستگاه مکنده غلات، باسکول، آزمایشگاه‌های تخصصی و ناوگان حمل و نقل نقش موثری را در سهولت فرآیند بارگیری و تخلیه محصولات دارد. به‌گونه‌ای که بندر امیرآباد در زمان اعتصاب‌های ناوگان حمل و نقل، بدون هیچ خلل و مشکلی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

طاهرپور در خصوص خبرهایی مبنی بر افت کیفیت برخی از کالاهای ورودی به بندر امیرآباد اذعان داشت: عصر متین از مجهزترین اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات در بندر هستند که از استانداردهای جهانی و سیستم‌های کنترل و نظارت قوی بهره می‌گیرند لذا اجرای تمام خدمات به صورت مکانیکی و سیستم‌های هوشمند، امکان بروز خطا را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین تنها محموله امحا شده در بندر امیرآباد مربوط به سال ۸۳ و محصول چوب بوده است.

شایان ذکر است در حال حاضر شرکت عصر متین شمال با مدیریت رضا رستمی در بندر امیر آباد با مالکیت ۱۰ کندو خدمات ویژه‌ای را به متقاضیان تخلیه غلات در این بندر ارائه می دهد. این شرکت با به‌ کارگیری کارشناسان زبده از شرکت‌های خوشنام در امر ذخیره‌سازی و اپراتوری غلات بوده و سیلوهای آن نیز از برترین تکنولوژی دنیا یعنی پتکوس آلمان بهره برده است.

قبلی پتانسیل 7.5 میلیون تنی بندر امیرآباد برای تخلیه و بارگیری کالا
بعدی مهمترین راهکارهای کاهش سبوس در پایان خط تولید آرد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.