تحکیم حضور گروه پاوان (Pavan) در ایران

مصاحبه ای اختصاصی با دکتر Andrea Cavagnis مدير عامل گروه پاوان

پس از امضاء توافق نامه تاریخی دولت جمهوری اسلامی ایران و گروه موسوم به ۱+۵، اقتصاد ایران یک بار دیگر با رشد قابل ملاحظه‌ای روبرو گردیده و کانون رقابتی برای افزایش حجم سرمایه‌گذاری به منظور افزایش ظرفیت تولید داخلی شده است.
گروه پاوان(Pavan) از کشور ایتالیا برای مدت ۱۵ سال به طور مداوم در بازار تولید مواد غذایی ایران فعال بوده است. به مناسبت شرکت دوباره پاوان (Pavan) در نمایشگاه بین المللی اگروفود ۲۰۱۷ مصاحبه ای اختصاصی با آقای دکتر Andrea Cavagnis مدیر عامل گروه پاوان ترتیب دادیم تا از نقطه نظرات ایشان در مورد شرکت PAVAN و قدرت شرکت‌های ایتالیایی در زمینه نوآوری در تولید، استحکام و ظرفیت مالی گروه پاوان در همکاری با تولید‌کنندگان ایرانی اطلاع یابیم.
با سلام و تشکر از وقتی که برای این مصاحبه به ما دادید.
با عرض سلام اجازه دهید از این فرصت استفاده نموده و اول از همه سال نو ایرانی را به همه ایرانیان عزیز تبریک گفته و سالی پر از سلامت و موفقیت برای همه ایرانیان آرزو نمایم.

لطفا در مورد گروه پاوان و محصولات این شرکت برای ما توضیح دهید.

گروه پاوان از پیشروان طراحی، مهندسی و فن‌آوریهای نوین در صنایع غذایی بر پایه غلات می باشد. گروه پاوان در صنایع غذایی یکی از نام آورترین شرکت‌ها در زمینه ارائه راه حل های جامع مهندسی از انتقال مواد خام تا بسته بندی نهائی است.
ما عرضه کننده راه حل‌هایی برای تولید پاستای خشک، رشته ای، فرمی، آشیانه ای، پاستای نیمه آماده و همچنین سازنده خطوط تولید پاستای تازه، پرشده، لازانیا، غذای آماده و Gnocchi هستیم.
با همکاری شرکت GOLFETTO SANGATI از سال ۲۰۱۰، اکنون توانایی ارائه خطوط تولید آرد، برنج، خوراک دام و همچنین ذخیره و انتقال مواد را نیز داریم.
با برند MONTONI، تولید دای و دستگاههای شوینده دای را گسترش و با برند STIAVELLI بسته بندیهای ابتدایی و پیشرفته در صنعت پاستا، نان، اسنک و غیره را ارائه دادیم.
با توجه به وجود یک سیستم یکپارچه، کامل و تخصصی پشتیبانی که فن آوری، انعطاف و اطمینان را پیوند می زند ما توانایی ارائه خدمات تخصصی به هر گونه درخواست مشتریان را داریم.

ماشین آلات پاوان در ۱۴۰ کشور فعالیت میکنند

بازارهای اصلی PAVAN بیشتر در کدام کشورها هستند؟

تمرکز شرکت PAVAN از بدو تاسیس در سال ۱۹۴۶ میلادی همواره برروی صادرات کالاهای تولید شده خود به اقصی نقاط جهان بوده است. در ۵ سال گذشته ۳۵ % از گردش مالی ما در اروپا، ۳۰ % در آمریکا، ۲۰ % در آفریقا و خاورمیانه و ۱۵ % در سایر کشورهای آسیای شرقی بوده است. محصولات ما هم اکنون در بیش از ۱۴۰ کشور جهان در حال بهره برداری می‌باشند. در تمامی این سال ها ما همیشه با بهترین برندهای دنیا در زمینه پاستا، خطوط تولید فرآوری آرد و اسنک همکاری نزدیک داشته و همچنین با عرضه خدمات پس از فروش و ارائه محصولات جدید در کنار مشتریان خود بوده‌ایم.
مشتریان عمده ما شاملKRAFT، NESTLE،BARILLA،CONGRA، MOLINOS RIODE PLATA،GAMBLE PROCTER & و بسیاری دیگر از تولید کنندگان پیشرو در بازارهای مرجع خود مانند گروه LA MODERNA در مکزیک، AKAGI در ژاپن، MAKFA در روسیه، LUBELLA در لهستان و HONEY WELL در نیجریه می باشند. در ایران ما با چندین شرکت اصلی تولید کننده مواد غذایی مانند زر ماکارون، صدف، ماکارونی سمیرا و دینا فود همکاری نزدیک داریم.

آیا این به این معناست که محصولات PAVAN امروزه بصورت برون مرزی (OUT SOURCE) تولید می گردد یا این که محصولات شما هنوز در ایتالیا تولید می شوند؟

با توجه به ماهیت محصولات ما و اینکه تمامی مراحل عمده تولید نظیر R&D قطعات الکتریکی، طراحی چیدمان و اتوماسیون باید با هم و در ارتباط نزدیک و تمام وقت باشند و همچنین بخاطر حساسیتی که در بخش صنایع غذایی وجود دارد، سطح کیفی تولیدات ما باید مطابق با آخرین استانداردهای جهان باشد. بر خلاف استراتژی بعضی از رقبای مستقیم ما که عمده تولیدات خود را به کشورهای خارج مانند چین انتقال داده‌اند و متاسفانه تولیدات آنها با ریسک بالای کاهش استانداردهای کیفی همراه شده است، استراتژی شرکت پاوان بر این بنا استوار است که چرخه تولید محصولات ما در کشور ایتالیا باشد.

رابطه میان گروه پاوان(PAVAN) و صنعت مواد غذایی در ایران را چگونه توصیف می کنید؟

شرکت ما دارای یک رابطه طولانی، محکم و استوار با تولید کنندگان مواد غذایی در ایران است.در آغاز هزاره جدید ما اولین خط کامل تولید پاستای خشک و به دنبال آن خط تولید چیپس سیب‌زمینی(STACKABLE POTATO) و همچنین دستگاه‌های تولید غلات صبحانه CERIAL را نصب و راه اندازی نمودیم. در ایران خطوط تولیدی که با یک دستگاه، پاستای فرمی و آشیانه‌ای تولید کنند، بسیار طرفدار دارند. ما مفتخریم که دستگاه‌های ما در حال حاضر در بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی در ایران نصب و به بهره‌برداری رسیده است.
ما همچنین در ایران توسط نمایندگان محلی خود شرکت هیدروتک که همیشه به ما کمک نموده تا بهترین‌ها را به مشتریان خود عرضه نماییم فعال بوده ایم. با شروع سال ۲۰۱۶ میلادی شرکت دلفارد پارسیان همکاری خود را با ما در زمینه نمایندگی برند GOLFETTO SANGATI آغاز کرد تا فعالیت گروه پاوان در زمینه خطوط تولید آرد نیز گسترش یابد.

PAVAN نام موسس این شرکت است، آیا هنوز شرکت شما به صورت خانوادگی اداره می شود؟

همانگونه که مستحضرید خانواده پاوان تا سال ۱۹۸۰ مدیریت شرکت را عهده دار بودند. پس از این تاریخ شرکت توسط گروه دیگری خریداری شد و مدیریت بخش‌های مختلف به عهده مدیران متخصص و کارآمدی گذاشته شد. امروزه شرکت ما به بخش‌ها و دپارتمان‌های مختلفی تقسیم شده است که هر کدام به صورت حرفه‌ای تلاش می‌کنند تا به اهداف خود دسترسی پیدا کنند.

بیش از هفتاد سال تجربه و سازماندهی قدرتمند در پاوان

استراتژی شما برای ماندگاری در این بازار به چه صورت است؟

گروه پاوان دارای رشد بسیار وسیعی بوده که همچنان ادامه‌دار است. این مهم مدیون پیروی از یک استراتژی تعریف شده از طرف شرکت می‌باشد. طی ده سال گذشته گردش مالی گروه PAVAN دو برابر شده است. این مبلغ در سال گذشته به ۱۶۰ میلیون یورو و سوددهی بیش از ۳۰ میلیون یورو رسیده است. این بازدهی بالا و رشد بی نظیر پاوان عمدتا از طریق تحقیق و نوآوری مداوم ما به دست آمده و به ما اجازه داده که همیشه با بالاترین تکنولوژی، با کیفیت بالا و همچنین بهینه‌سازی در هزینه‌های تولید و هم زمان تضمین خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی سریع و حرفه‌ای یک قدم از سایر رقبا جلوتر باشیم.
رشد کمی و کیفی شرکت پاوان همچنین مدیون خرید شرکتهای معتبر و با تجربه در زنجیره تامین ماشین‌آلات بوده است. در سال ۲۰۱۵ برای رسیدن به یک استحکام مالی فراتر، گروه خصوصی ALPHA به سهامداران شرکت PAVAN پیوست. شرکت پاوان پایه رشد خود را برای رسیدن به اهداف بالاتر، بر اساس خرید شرکت‌های ارزشمند و با کیفیت در صنایع غذایی بنیان نهاده است.
به لطف بررسی ها و تلاش‌های انجام شده در سال ۲۰۱۶ شما شاهد ادامه رشد شرکت پاوان، تقویت و ثبات بیشتر و همچنین ارائه محصولات متنوع و خدمات گسترده‌تری خواهید بود. نتیجه این رشد اطمینان بیشتر برای مشتریان ما می باشد که با خاطری آسوده به شرکتی با بیش از هفتاد سال تجربه و سازماندهی قدرتمند اتکا کنند.

قبلی ترکیه بزرگ‌ترين صادرکننده آرد جهان، پلي بين آسيا و اروپا
بعدی کاریکاتور شماره 12

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.