تعمیرات و نگهداری سیلو های فلزی غلات


بازدید های برنامه‌ریزی شده و روش های بارگیری و تخلیه مناسب می‌تواند به طول عمر سیلو های شما سال ها بیفزاید!
سیلو های فلزی از سال ۱۹۰۰ برای نگهداری غلات به کار می‌روند و در صنعت غلات به علت طول عمر معروف هستند. اما به طور کلی اگر فلزات به صورت صحیح نگهداری نشوند، فرسوده شده و کم کم قدرت خود را از دست خواهند داد.
اصلی‌ترین علت خرابی سیلو های فلزی عدم نگهداری صحیح آنها می‌باشد. سیلو های فلزی موج دار(Corrugated)عملا پوسته فلزی با ضخامت بین ۵/۰ تا ۶ میلیمتر هستند. بنا به استاندارد طراحی ورق های بدنه سیلو در ردیف های اول ( نزدیک به سقف ) با ضخامت کم و آخرین ردیف ( نزدیک فونداسیون ) بیشترین ضخامت را دارد که برای حفظ شکل و ساختار آنها نیاز به بارگذاری یکنواخت روی دیواره‌ های جانبی است.
چون روی دیوارها و کف سیلو هزارها پوند نیرو وارد می‌شود. طراحی و نگهداری صحیح فونداسیون یکی از اساسی‌ترین نکات می‌باشد.
در بسیاری از مواردی که بدنه این سیلوها فرم خود را ازدست داده اند و یا صدمه جدی دیده اند. بعد از بررسی های دقیق مشخص شده است که فونداسیون سیلوها درست اجرا نشده است و یا مقاومت اولیه بستر فونداسیون (مقاومت خاک منطقه) دقیق اندازه گیری نشده است.

هنگامی که سطح فونداسیون سیلو هم تراز و هم سطح نشده باشد، ممکن است بار بعضی از استیفنرها بیشتر یا کمتر از مقدار طراحی شده باشد. با اینکه معمولاً در طراحی سیلوها مقداری حد ایمنی در نظر می گیرند (یعنی استیفنرها و ورق ها را برای بار های بیشتر از بار مورد نظر طراحی می کنند)، اما با این حال اضافه شدن چنین بار های نا خواسته ای که از ناهمترازی فونداسیون و نصب غلط حاصل می شود، باعث صدمه جدی به سیلو خواهد شد. به طوریکه یکی از استیفنر های تحت بار اضافه، شروع به کج شدن می کنند و باعث دفُرمه شدن ورق بدنه می گردد. در همین نقطه کم کم مقدار تنش زیاد شده و سیلو شروع به دفرمه شدن می کند. مشکل دیگری که در فونداسیون ممکن است اتفاق بیفتد گرچه خیلی معمول نیست؛ نشست فونداسیون است. اگر نشست فونداسیون یکنواخت باشد مشکل حادی ایجاد نمی شود و فقط ممکن است ماشین آلات انتقال غله در بالای سیلو از تراز خارج شوند اما اگر نشست سیلو یکطرفه و غیر یکنواخت اتفاق بیفتد، سیلو به طرفی که نشت کرده است انحنا پیدا خواهد کرد. اگر این خم شدگی به یک طرف، بین ۱۰ تا ۱۶ سانتی متر باشد مشکل بزرگی ایجاد نخواهد کرد. ولی اگر بیش از این مقدار باشد، سیلو و ماشین آلات انتقال صدمه خواهند دید.

زنگ زدگی سیلوها

معمولا بدنه سیلو های فلزی از ورق های گالوانیزه ساخته می شود. بیکرمات و روی از پوسیدگی ورق ها و استیفنر های آهنی جلوگیری می کند. در سال های اولیه بعد از نصب سیلو تغییرات رنگ رویِ ورق های بدنه سیلو و استیفنرها معمول می باشد. اما با توجه به ضخامت ورق ها و نوع ساختار ورقه های آهن و مقدار گالوانیزه رویِ آنها، مقدار این تغییر رنگ ها متفاوت خواهد بود. این تغییر رنگ با نسبت ترکیب عناصر موجود در ورق ها ارتباط معنی داری دارد. به هر حال این تغییر رنگ نباید زیاد نگرانی ایجاد کند. زیرا در طی زمان با اکسیداسیون روی، رنگ کل بدنه سیلوها تقریباً یکی خواهد شد.
معمولاً آب به تنهایی گالوانیزه را از بین نمی برد و نمی تواند باعث زنگ زدگی و یا اکسیداسیون گردد. هوای آلوده، نمک و ترکیبات هادی عناصر و بارش  باران های اسیدی و غلات مرطوب که به بدنه سیلو می چسبند، بسیار سریع باعث زنگ زدگی بدنه سیلو می شوند. اوقاتی که سیلو تخلیه می شود حتماً از داخل سیلو بازدید بعمل آورید. اگر غلات به بدنه سیلو چسبیده باشند نشان دهنده نفوذ آب به داخل سیلو و یا خراب بودن غله در آن ناحیه می باشد. غلات فاسد شده و چسبیده به بدنه سیلو سریعاً باید پاک شوند زیرا این غلاتِ فاسد باعث زنگ زدگی بدنه سیلو خواهند شد.
اگر غلات چسبیده شده به بدنه سریعاً پاک و جدا نشوند، باعث زنگ زدگی شدید بدنه سیلو خواهند شد. منطقه ای که بیشترین استعداد برای خرابی و زنگ زدگی را دارد، ناحیه کف سیلو می باشد. هر چقدر هم که کف سیلو خوب عایق شده باشد آب به داخل سیلو نفوذ کرده و باعث خراب شدن غله و زنگ زدن ناحیه پایین سیلو می شود.
اگر مشاهده کردید که آب به داخل سیلو نفوذ کرده، حتماً سریعاً غلات خیس و مرطوب را تخلیه کرده و سیلو را خشک نمایید. سپس دیواره پایین سیلو را آب بندی نمایید تا نفوذ آب به داخل سیلو متوقف شود. اگر پوشش گالوانیزه سیلو در هر نقطه ای خراب شده باشد، ابتدا زنگ زدگی را با برس سیمی و یا با فشار آب پاک کنید و سپس آنرا رنگ نمایید. معمولاً رنگ هایی که پایه روی دارند، بهتر می باشند ولی در صورت نبودن این نوع رنگ می توانید از رنگ های دیگر که در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند، استفاده نمایید. مهم این است که زنگ زدگی را با رنگ مناسب و مقاوم جایگزین نمایید.
منطقه دیگری که در سیلو های فلزی زودتر زنگ می زند سقف سیلو است. سقف سیلو به علل مختلف زنگ زده (اکسید) می شود.
۱- به علت گربه روها (cat walk) و راه روها  و ماشین آلات بالای سیلو
۲- به علت تعریق و میعان در داخل (زیر) سقف سیلو در زمستان
۳- به علت آب و هوای آلوده به مواد شیمیایی و باران های اسیدی
۴- خاک گندم خارج شده از هوا کش های سقف سیلو که روی سقف سیلو می خوابد
۵- فضولات پرندگان ( همواره سقف سیلوها محل تجمع پرنگان می باشد.)
زنگ زدگی ماشین آلات و گربه روها: وقتی که گربه روها یا ماشین آلات بالای سیلو ها زنگ می زنند، مواد و اکسید های فلزات رویِ سقف می ریزند و همین عمل باعث شروع زنک زدگی سریع سقف سیلو می شود.

تعریق و میعان داخل سیلو در زمستان:

معمولاً در زمستان هوای گرم غلات به سمت سقف سیلو حرکت می کنند و اگر این هوای گرم سریعاً از هواکش های سقف خارج نشود، به علت سردی ورق سقف، در سقف سیلو تعریق صورت گرفته و در طی زمان ورق سقف شروع به زنگ زدگی می کند.
یکی دیگر از عواملی که به سقف سیلوها صدمه وارد می کند. کابل های سنسور های حرارتی می باشند. این کابل ها از سقف سیلوها به پایین آویزان می شوند. هر چه قطر و ارتفاع سیلو اضافه می شود، بار غله روی کابل ها اضافه می شود. اگر نقطه اتصال کابل های سنسورها جهت این بار و نیرو، مناسب طراحی نشده باشند و یا این کابل ها به صورت مناسب نصب نشده باشند، بار و نیروی وارده بر این کابل ها ممکن است سقف سیلو را خراب کنند. نباید به انت های این کابل ها وزنه جهت صاف ماندن اضافه کرد ولی می توان به صورت مناسب ته این کابل ها مهار نمود تا در زمان پر کردن غله ( بار ) داخل سیلو، این کابل ها به سمت دیواره سیلو حرکت نکنند. زیرا در این صورت بار اضافه در زاویه نامناسب به سقف وارد شده و باعث خرابی سقف می شود.
اگر از سیلو های فلزی که به صورت مناسب و صحیح نصب شده اند به شکل صحیح استفاده شود، طول عمر زیادی خواهند داشت. اگرچه این سیلوها تجهیزات مکانیکی متحرک نیستند، ولی به هر حال باید به صورت مناسب آنها را نگهداری کرد و مانند تجهیزات مکانیکی دیگر خرابی های آنها را سریع برطرف کرد تا از صدمات بیشتر آنها جلوگیری شود.
تهیه وتنظیم
ولی الله عباسیان
v.abbasian@gmail.com

قبلی کاریکاتور شماره 8
بعدی معرفي مهمترين تکنيک هاي کاهش مصرف نمک در مواد غذايي

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.