تولید آرد با استفاده از پالپ سویا، شیوه‏ای نوین برای افزایش ارزش غذایی محصولات حاوی آرد


به عنوان موسس یک شرکت تولید آب میوه ارگانیک، Claire Schlemme همیشه از دور ریختن بقایای میوه‏ها پس از آب‏گیری ناراحت بود. همین تجربه باعث شد که خانم Schlemme کارخانه Renewal Mill را راه اندازی کند که از بقایای محصولات طبیعی آردهای جدید تولید می‏کند. این شرکت به تازگی آرد Okara را به بازار معرفی کرده است که آردی بدون گلوتن و با فیبر بالاست که از بقایای سویا پس از تهیه شیر سویا تولید شده است.

این آرد جدید، فیبر، پروتئین و کلسیم بسیار بالاتر و کربوهیدرات کمتری نسبت به آرد سفید گندم دارد. با این وجود، این آرد طعم، کاربرد و قیمت یکسانی را به مشتری ارائه می‏دهد. کارخانه آرد Renewal Mill با یک شرکت تولید کننده توفو (محصولی پنیر مانند که از سویا تهیه می‏شود) قرارداد بسته است و تجهیزات خشک‏کن در این کارخانه نصب کرده است تا پالپ تولید شده از روند تولید توفو و شیر سویا را به منظور آرد سازی خشک کند. تا قبل از این، پالپ باقی‏مانده به عنوان خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می‏گرفت.

به صورت سنتی، Okara به صورت خیس در غذاهای چینی و ژاپنی مورد استفاده قرار می‏گرفت اما شرکت Renewal Mill برای حمل و نقل و استفاده آسان‏تر آن را خشک می‏کند. از طرف دیگر با خشک کردن، مدت زمان نگهداری نیز افزایش می‏یابد زیرا رطوبت آن کاملا گرفته شده است و هزینه حمل نیز به شدت کاهش می‏یابد.

برای اثبات این که این آرد کاربردی متداول دارد، این کارخانه کوکی و بیسکوئیتی تولید کرده است که آن را در فروشگاه‎‏های متعددی نیز به فروش رسانده است. این آرد را می‏توان در درصدهای مختلف (حتی ۱۰۰ درصد) برای تولید محصولات متنوع استفاده کرد و فیبر، کلسیم و پروتئین بیشتری به آن افزود.

برای محصولات بدون گلوتن نیز استفاده از این آرد بهتر است زیرا ارزش غذایی آن به نسبت آرد برنج که بیشتر در این محصولات استفاده می‏شود، بالاتر است. آرد Okara طعمی آجیلی و شیر مانند دارد که یکی از مزایای آن نسبت به آرد گندم است. در آزمایش‏ها و نظرسنجی‏های طعم شناسی، مردم یا تفاوت آن با آرد گندم را متوجه نمی‏شوند یا محصولات با آرد Okara را ترجیح می‏دهند.

این شرکت به تازگی پروژه‏ای را نیز با شرکت Cargill شروع کرده است تا کاربرد این آرد را در محصولات مختلف مانند غلات صبحانه، اسنک‏های حجیم و بارهای گرانولا، بررسی کند. قدم بعدی این شرکت تولید آرد از بقایای تولید شیر بادام، شیر جودوسر و شیر نخودفرنگی است.

قبلی ویتامین ب12 چه نقشی در بدن ایفا می‏‌کند و علائم کمبود آن چیست؟
بعدی شماره 33 نشریه نگاشته

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.