حذف یارانه گندم صنف و صنعت به ضرر این صنعت است یا به نفع آن؟ کدامیک!

مدیر صنایع غذایی مانا پاسخ می دهد

حذف یارانه گندم صنف و صنعت به دلیل شکاف قیمتی موجود بین گندم یارانه ای و گندم آزاد که احتمال فساد را افزایش می دهد، امری منطقی و درست به نظر می رسد چراکه مانع هدررفت سرمایه دولت و منجر به شفاف سازی می شود.

مقدمه فوق بخشی از گفته های مهندس ملک، مدیر گروه صنایع غذایی مانا است که در گفت و گو با خبرنگار نگاشته مطرح کرده است. وی در ادامه بیان کرد: سال ها پیش که دولت گندم را ۱۳۰۰ تومان از کشاورز خریداری می کرد و نرخ دلار نیز کمتر از ۴ هزار تومان بود؛ تولیدکنندگان به دلیل ارزان تر بودن گندم خارجی تمایل به واردات داشتند. به همین دلیل دولت اقدام به تخصیص یارانه به کشاورز کرد که در نتیجه پس از آن گندم حدود ۹۵۰ تا ۱۰۵۰ تومان با هزینه حمل برای تولید کننده تمام می شد. اما در حال حاضر با افزایش قیمت ارز و با توجه به تورم و ارزان تر بودن نرخ گندم داخلی در مقایسه با گندم خارجی، دولت تصمیم به افزایش نرخ خرید تضمینی گندم تا ۱۶۰۰ گرفت و مجلس نیز پیشنهاد نرخ ۱۹۰۰ تا دو تومان را داده است. همچنین حذف یارانه گندم صنف و صنعت نیز در مجلس مطرح شد.

ملک با اشاره به اینکه موافق آزادسازی گندم صنف و صنعت هستیم همانطور که ماه ها پیش نیز این پیشنهاد را به شرکت بازرگانی دولتی ایران و وزارت جهاد کشاورزی دادیم، عنوان کرد: تنها مشکل حذف یارانه گندم صنف و صنعت برای تولید کننده این است که منجر به افزایش قیمت تمام شده محصولات و افت تولید ماکارونی می شود.

درصورت خرید آزادانه گندم توسط صنف و صنعت، حذف یارانه منطق خواهد داشت

وی خاطر نشان کرد: در این میان خواسته ما با حذف یارانه گندم صنف و صنعت این است که دولت به تولید کننده حق انتخاب در خرید گندم را بدهد و قیمت ماکارونی نیز زیر نظر سازمان حمایت تعیین شود. اما اگر قرار باشد که پس از حذف یارانه گندم نیز دولت همچنان هر گندمی را با هر کیفیتی به تولیدکنندگان تحویل دهد این امر زیان بار خواهد بود.

مدیر گروه صنایع غذایی مانا در ادامه گفت: بنابراین در صورت آزادسازی قیمت گندم، خرید آن نیز باید آزادانه صورت بگیرد. گرچه ممکن است قیمت خرید گندم از کشاورز کمی بیش از گندم دولتی باشد اما کیفیت بهتری خواهد داشت چراکه تولیدکننده خود نوع گندم را انتخاب می کند. در واقع واحدهای تولیدی هنگام برداشت، اقدام به خرید کنند و مابقی گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران از کشاورز خرید شود چراکه در سال جدید کارخانه ها نقدینگی لازم را ندارند و شاید بیش از یک ماه نتوانند مواد اولیه خود را تهیه کنند لذا در نیمه دوم سال که کشاورز گندم ندارد از شرکت بازرگانی دولتی به قیمت آزاد خرید کنند.

وی در پایان اظهار کرد: حذف یارانه گندم صنف و صنعت به شرکتهای تولید کننده نشاسته، گلوتن و نان های صنعتی ضرری وارد نمی کند چراکه قیمت محصولات آنها بسیار بالا است. علاوه بر این در شرکت های تولید کننده بیسکوییت و شیرینی نیز این امر چندان تاثیری ندارد چراکه آرد بخش مهم مواد اولیه آنها را تشکیل نمی دهد. لذا بیشترین صنعتی که ضرر می بیند، صنعت ماکارونی است چراکه آرد مواد اولیه آن است و حداقل ۳۵ درصد افزایش قیمت خواهد داشت اما حسن آن در صورتی است که گندم را آزاد خریداری کنیم تا با حق انتخاب کیفیت مواداولیه بتوانیم محصول مورد دلخواه خود را تولید کنیم.

قبلی ریسک خرید تجهیزات دست دوم برای کارخانجات آردسازی تا چه اندازه است؟
بعدی گفت و گویی با نمایندگان منتخب کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.