حمل و نقل ریلی


امروزه حمل و نقل ریلی از جمله بخش‏های زیربنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرارداده و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی است. برخی متخصصان براین باورند که بین کارآیی در بخش حمل و نقل و رشد اقتصادی، رابطه‏ ای مستقیم وجود دارد و حمل و نقل را واسطه میان فعالیت‏های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی در سطح ملی و بین ‏المللی دانسته اند.

در ماه های اخیر شاهد اعتصاب کامیون دارها در برخی از استان های کشور بوده ایم که این مساله موجب اختلال در عملکرد حمل و نقل به خصوص در حوزه آرد و گندم از کارخانجات سراسر کشور شد. این در صورتی است که انتقال غلات با کامیون از جهت هزینه حمل و نقل، بار سنگینی بر دوش دولت می گذارد و بهره گیری از حمل و نقل ریلی بازدهی ۳ برابری در بخش هایی ازجمله سرعت و حجم انتقال را به دنبال دارد.

به نظر می رسد، لزوم تقویت رابطه میان صنعت غلات در بخش خصوصی و شرکت های غله و خدمات بازرگانی دولتی ایران با سیستم حمل و نقل بیش از پیش احساس می شود. این در حالی است که حال با ایجاد پتانسیل حمل و نقل ریلی در بنادر شمال کشور و بهره مندی از کریدور شمال به جنوب، با ایجاد زیر ساخت های لازم و برنامه ریزی دقیق تر می توان هاب پیشرفت آینده غلات را در کشور تحقق نمود.

این شماره از نشریه نگاشته به پتانسیل بندر امیر آباد در بخش ذخیره سازی غلات پرداخته شده است تا مسئولان امر به تقویت زیر ساخت های لازم جهت رشد ترانزیت غلات در کشور توجه ویژه نمایند.

 

قبلی چرا سیستم فروش آنلاین نان با شکست مواجهه شد؟
بعدی شماره 31 نشریه نگاشته

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.