درخواست ثبت سفارش در سامانه تا چه اندازه واقعی است؟

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش GTC

با راه اندازی سامانه فروش آرد سایر مصارف ابتدا برای هر شرکت و خریدار سهمیه های مشخصی در نظر گرفته شد که پس از مدتی برخی از تولیدکنندگان نسبت به میزان سهمیه خود معترض شدند. در این راستا شرکت بازرگانی دولتی ایران اقدام به ارائه بخشنامه ای به تمام شرکت های غله و خدمات بازرگانی استان ها به منظور راستی آزمایی اطلاعات برای تعیین دقیق سهمیه ها کرد تا اگر پس از کنترل و ارزیابی های لازم نیاز به تغییر در میزان سهمیه ها بود، به شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کنند.

حجت براتعلی، مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش با ذکر مقدمه فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: در راستای اصلاح سهمیه ها و واقعی کردن آن تاکنون اقداماتی هم صورت گرفته که منجر به کسب رضایت بخش بزرگی از صنف و صنعت شده است. علاوه بر این اگر مشکلی به صورت موردی در خصوص سامانه وجود داشته باشد، از طریق شرکت های غله به ما اعلام و رسیدگی می شود.

در سامانه به واحدهای صنعتی جدید نیز گندم اختصاص داده می شود

وی با اشاره به اینکه برای بررسی واحدهایی که پیش از سامانه غیرفعال بودند نیز طی بخشنامه از شرکت های غله درخواست بررسی و راستی آزمایی با همکاری کارگروه های گندم، آرد و نان کرده ایم، گفت: همچنین اگر کارگروه به این نتیجه برسد که یک واحد صنعتی می تواند گندم دریافت کند، ما خارج از استراتژی اساسی که بر اساس عملکرد یک ساله واحدها بوده، برای واحدهای جدید نیز گندم در نظر می گیریم.

براتعلی در پایان در پاسخ به این سوال که حذف یارنه گندم صنف و صنعت چه نتایجی خواهد داشت گفت: این موضوع در حال حاضر تنها در مجلس طرح موضوع شده و هنوز رسمی به ما اعلام نشده است اما اگر تغییر قیمت رخ دهد پس از ابلاغ برای آن برنامه ریزی خواهد شد.

حذف عرضه گندم در بورس به درخواست بورس کالای کشاورزی رخ داد

وی در خصوص حذف عرضه گندم در بورس کالای کشاورزی گفت: این اقدام به خواسته شرکت بورس کالا صورت گرفت. چراکه شکاف قیمت بین بازار آزاد گندم و گندم ۹۰۰ تومانی زیاد شده بود لذا شرکت بورس کالا نمی توانست این شبکه را کنترل کند و پیشنهاد خروج گندم از رینگ کالای کشاورزی را داد. البته ما به عنوان عرضه کننده این درخواست را منوط به ایجاد یک روش جایگزین کردیم اما متاسفانه بورس کالا زود هنگام این اقدام را انجام داد.

قبلی ذخیره‌سازی استاندارد، دغدغه ای مهم
بعدی آیا مکانیسم تجاری SPV به کمک ایران خواهد آمد؟

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.