دستگاه MULTI CLEANER دستاوردی جدید از شرکت گلفتو سنگاتی ایتالیا

کارشناس شرکت دلفارد پارسیان

شرکت گلفتو سنگاتی ایتالیا به تازگی دستگاه MULTI CLEANER  خود را جهت بخش بوجاری غلات به ویژه گندم معرفی نمود. مهندس جعفری، کارشناس شرکت دلفارد پارسیان نماینده شرکت گلفتو سنگاتی ایتالیا در ایران در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص این دستاورد جدید، اذعان داشت: این دستگاه شامل سه دستگاه بوجاری، شن گیرو کانال جداکننده هوا است که درابتدای فرآیند در بخش فوقانی یا بوجاری، ناخالصی ها با اندازه بزرگتر و کوچکتر از اندازه گندم جداسازی می شود، سپس در بخش شنگیر ذرات شن و سنگ ریزه ها با اندازه های متفاوت از گندم جدا شده و در پایان ذرات سبک تر ازجمله کاه که وزن کمتری نسبت به گندم دارد از طریق تونل هوا جدا می شود.

وی در ادامه با تاکید بر ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه، افزود: آنچه که دستگاه MULTI CLEANER  را از سایر دستگاه های مشابه موجود متمایز و منحصر به فرد می سازد، ساخت بخش های بوجاری و شن گیر در دو طبقه مجزا است.  همچنین این دستگاه با افزایش کیفیت گندم سر والس، نقش بسزایی در تولید آرد با کیفیت بالا و خاکستر پایین به ویژه آردهای قنادی، ماکارونی و سایر آرد های صنعتی دارد. گفتنی استدر طراحی این دستگاه از چهار موتور ویبره با قدرت ۰.۶۸ کیلووات استفاده شده که باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

جعفری با اشاره به اینکه برای اولین بار جهت حفظ فریم توری ها در طراحی و ساخت دستگاه      MULTI CLEANER  از جک های پنوماتیک به جای پیچ و مهره های متعدد مرسوم استفاده شده است، خاطرنشان کرد: در مواقعی که نیاز به تعویض توری دستگاه وجود داشته باشد در کمترین زمان ممکن جک ها توسط یک کلید فعال شده و توری دستگاه آزاد می گردد و به راحتی توسط اپراتور خارج می شوند که این امر موجب کاهش زمان و هزینه های تعمیر و نگهداری و به مراتب افزایش عمر مفید توری ها می شود.

وی در پاسخ به میزان ظرفیت این دستگاه جهت بهره بری برای کارخانجات آرد، گفت: ظرفیت این دستگاه جهت کارخانجات آرد ۱۲ الی ۲۵ تن در ساعت و ظرفیت آسپیراسیون آن نیزنسبت به دستگاه های مشابه دیگر بالاتر و معادل ۱۶۰ متر مکعب در دقیقه طراحی شده است که این امر باعث افزایش راندمان تولید و کیفیت گندم خروجی می شود.

جعفری با بیان اینکه در کارخانجاتی با محدودیت در فضای نصب مواجه هستند، این دستگاه کاملا مناسب بوده و از اتلاف انرژی و هزینه های مالی  اضافی در ساخت ساختمان  جلوگیری می نماید، یادآور شد: شرکت گلفتو سنگاتی ایتالیا در طراحی و ساخت MULTI CLEANER از ضربه گیرهای خاص استفاده نموده تا کلیه لرزش ها و ارتعاش های وارده به اسکلت ساختمان حذف شده و از ایجاد پدیده رزونانس ارتعاشی جلوگیری شود.

وی در خاتمه افزود: دستگاه MULTI CLEANER به دلیل راندمان بالا باعث افزایش عملکرد و بازدهی دستگاه های بوجاری دیگر در مراحل اولیه و ثانویه و به ویژه دستگاه سورتینگ (Color Sorting) غلات می شود.

قبلی بررسی فاکتورهای مهم و تأثیر گذار در ساخت سیلوهای نگهداری غلات در بنادر
بعدی خرابی خطوط انتقال، احتمال افت 20 درصدی تولید روزانه کارخانجات را به همراه دارد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.