رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم از افتتاح آکادمی ملی نان در تابستان سال جاری خبر داد


هم اکنون مهم ترین رویکرد اتحادیه حجیم و نیمه حجیم افتتاح آکادمی ملی نان است که امید است با پیگیری به همت کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان  به خصوص دکتر کریمی، افتتاحیه این واحد در تابستان سال جاری صورت گیرد. امید است این واحد در رشد صنعت آرد و نان کشور تاثیر گذار باشد و واحدهای حجیم و نیمه حجیم بتوانند از دستاوردهای این آکادمی بهره مند شوند.

محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم ضمن بیان مطلب فوق با بیان اینکه طبق مصوبه دولت در سال ۹۳ اتحادیه‌ها نقشی در قیمت گذاری نان‌ها ندارند، خاطرنشان کرد: قیمت نان های آزادپز بر اساس مصوبه هیات دولت در اختیار واحدهای نانوایی است و با توجه به وجود رقابت در بین واحدهای صنف و افزایش قیمت مواد اولیه همچون شکر، روغن و خمیرمایه به عنوان مولفه‌های تولید، قیمت نهایی تولید نان نیز دستخوش تغییرات قرار گرفته است لذا برخی واحدها قیمت را ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داده اند اما با بررسی واحدهای صنف از سوی اتحادیه اغلب واحدها افزایش قیمت نداشته اند.

کرمی در پاسخ به پیش بینی کیفیت گندم امسال، اذعان داشت: آسیب دیدگی گندم ناشی از جاری شدن سیل در آغاز سال ۹۸ نیازمند جمع آوری آمار دقیق نسبت به میزان آسیب دیدگی گندم با کیفیت است چراکه وجود بارندگی دیمی در ابتدای سال، برداشت حجم بیشتری از گندم را پیش بینی می کند. از این رو مسئولان جهادکشاورزی باید نسبت به نیاز کشور به گندم با کیفیت به خصوص در بخش نان حجیم و نیمه حجیم برآورد دقیق نمایند تا تمهیدات وارداتی لازم از سوی دولت انجام شود. در این امر بخش خصوصی نمی تواند به تنهایی اقدام به تامین گندم مرغوب کند و این وظیفه بر دوش دولت است تا گندم مرغوب وارد و با گندم داخلی اختلاط شود.

وی در خصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه آگروفود در آستانه برگزاری آن گفت: نمایشگاه ها می توانند کمک شایانی به رونق تولید ملی نمایند. صنعت کشاورزی ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها صنعت قدرتمندی محسوب می شود و برگزاری نمایشگاه هایی از جمله آگروفود می تواند در رونق تولید داخلی موثر عمل کند از جهتی وجود شرکت کنندگان خارجی در این نمایشگاه می تواند تسهیل تحریم های اعمال شد باشد لذا باید آن را جدی گرفت.

 

قبلی کمبود ماکارونی در بازار؛ از شایعه تا واقعیت
بعدی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات، گریبان گیر کمبود روغن هستند

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.