روند رو به رشد فعالیت های دفتر پتکوس در تأمین خطوط تولید آرد

گفتگو با آقای فرانک اشپالک (Frank Spalek) مسئول هماهنگی فعاليت‏های دفتر ايران شرکت پتکوس آلمان

گروه هلدینگ پتکوس متشکل از شرکت‏های زیر است:
Petkus Technology, Petkus Engineering, MMW, Roeber Institute و Simeza Silos
اخیراً آقای فرانک اشبالک، به عنوان مسئول هماهنگی فعالیت‏های تکنولوژی آسیابانی ایران، انتخاب و معرفی شده اند. این تغییر همزمان با معرفی تعدادی از منحصر بفردترین تکنولوژی های آلمانی در صنعت آسیابانی بوده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جدیدترین تکنولوژی های معرفی شده به بازار توسط پتکوس، سوالاتی را مطرح نمودیم که آقای اشپالک در گفتگویی صمیمی به آنها پاسخ داده اند.

هزینه‏‌های زیرساخت و نصب ماشین آلات را به حداقل رسانده ایم

آقای اشپالک در بخش اول این گفتگو و در پاسخ به سوال ما در خصوص علت تمرکز برند پتکوس در بخش ماشین آلات آرد بر روی بازار ایران گفت: بسیاری از کارخانجات آرد ایران نیازمند بازسازی و به روز رسانی ماشین آلات خود هستند. برخی از کارخانجات آرد ماشین آلاتی با قدمتی ۴۰ ساله دارند که همین موضوع پتانسیل بازار ایران برای ماشین آلات جدید را افزایش می‏دهد. برای به روز رسانی کارخانجات آرد ایران ما باید بتوانیم راه حلی اقتصادی و مطابق با خواسته مشتری ارائه دهیم تا آن‏ها نیز بتوانند از تکنولوژی تراز اول آلمانی استفاده کنند.

تکنولوژی کم حجم آسیاب پتکوس، پاسخی اقتصادی به نیاز کارخانجات

وی در ادامه از ورود آسیاب کم حجم پتکوس به بازار ایران خبر داد و گفت: در آینده نزدیک تکنولوژی جدید آردسازی پتکوس که از لحاظ هزینه‏های نصب بسیار اقتصادی است را به بازار ایران معرفی می کنیم. هزینه‏های زیرساخت و نصب ماشین آلات در برخی مواقع بسیار بالاست. با توجه به اینکه در شرکت پتکوس بخش تولید سازه‏های فولادی فعال است لذا با ترکیب سازه های ساخت خود پتکوس و دانش آسیابانی پتکوس به تکنولوژی با حجم کمتر دست یافته ایم. با وجود این خط آسیاب، دیگر نیازی به احداث ساختمان های چند طبقه برای کارخانجات آرد نیست و می‏توان با ساختمان‏های کوچک تر نیز نتایج مشابهی را در تولید آرد به دست آورد و امکان تولید تا سقف ۲۰۰ تن در روز نیز وجود دارد. اشبالک خاطر نشان کرد که تاکنون دو نمونه از این طراحی یکی در کشور قزاقستان و دیگری در آلمان به صورت موفقیت آمیز اجرا شده است.

معرفی جدیدترین تکنولوژی های ارائه شده به بازار توسط پتکوس

مسئول هماهنگی فعالیت‏های آسیابانی شعبه ایران شرکت پتکوس در ادامه با بیان اینکه شرکت MMW از اوایل سال ۲۰۱۶ با پتکوس ادغام شده است، اظهار داشت: تکنولوژی آسیابانی MMW به عنوان کارخانه مستقل به فعالیت خود ادامه می‏دهد، اما فروش و مهندسی آن همراه با شرکت پتکوس خواهد بود. ما با همکاری MMW، والس جدیدی برای خوراک دام و طیور طراحی کرده‏ایم. این والس جدید برای اولین بار به صورت کاملا موفقیت آمیز در آلمان نصب شده است. تکنولوژی دیگری که در حال انجام آزمایشات مختلف بر روی آن در آلمان هستیم، سیستم نم زنی جدید است. از دیگر نوآوری‏های پتکوس، میز گراویته (gravity table) و همچنین ماشین آلات پیش بوجاری جدیدی است که به بازار ارائه شده‏اند.

سامان دهی مراودات مالی- بانکی آلمان و ایران

اشپالک در پاسخ به این سوال که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری و توافقاتی که با دنیای بین الملل توسط ایران انجام شده آیا مراودات مالی و انتقالات بانکی با آلمان بهبود خواهد یافت، اذعان کرد: سال‏ها بود که دفتر ایران نماینده این شرکت بود و پتکوس در ۲۰ سال گذشته در ایران فعال بوده است اما تغییر این نمایندگی به شعبه مستقل، نشان دهنده علاقه ما به بازار ایران و همچنین بهبود سامان‏دهی حضورمان در ایران است. وجود شعبه در ایران، ارتباط هر چه بهتر با مشتری را تقویت می‏کند و هماهنگی بهتری برای کارهای مهندسی پتکوس در ایران و ارتباط به دفتر مرکزی و همچین تأمین قطعات به وجود خواهد آورد. از سوی دیگر در حال حاضر نشانه‏هایی وجود دارد که وضعیت بانک‏ها و انتقال پول به صورت بین‏المللی بهتر خواهد شد. ما در حال انجام مذاکرات با بانک‏های ایرانی و همچنین اروپایی مخصوصا آلمانی هستیم تا راه حل‏هایی برای مشتریان ایرانی داشته باشیم. امیدواریم که این مذاکرات در آینده نزدیک نتیجه بخش باشد. وی خاطرنشان کرد که کشور آلمان سال های سال اولین شریک تجاری ایران بوده است.

خرید کمپانی Simeza توسط شرکت پتکـوس

وی در بخش پایانی به سرمایه گذاری های جدید شرکت پتکوس اشاره کرد و گفت: برای بهبود سهم بازار سیلوهای پتکوس ما حضوری همیشگی داشته‏ایم و به صورت دائم نیز پروژه‏هایی در حال احداث داشته‏ایم و در واقع یکی از دلایل اصلی تغییر نمایندگی پتکوس به شعبه پتکوس در ایران به دلیل همین پروژه‏های موفق بوده است. پتکوس اخیرا شرکت Simeza را نیز خریداری کرده است. این شرکت یکی از برندهای بنام بازار در صنعت سیلوسازی است و همین موضوع سهم بازار ما را در ایران افزایش خواهد داد و قدرت ما را بیشتر خواهد کرد.

قبلی پيش بيني ١٤ ميليون تن توليد گندم و 11 ميليون تن خريد تضميني
بعدی سرمقاله شماره 16

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.