سرمقاله شماره ۱۷


Ibex ما را به استاندارد جهانی نزدیک تر می کند
صنعت نمایشگاهی در همه جای دنیا به عنوان یک تجارت مادر به حساب می‌آید و اقتصاد نیز موتور محرک آن محسوب می شود و قادر است به عنوان شاه کلید دستیابی به سودآوری و موفقیت‌ های بازرگانی و تجاری باشد.
نمایشگاه صنعت آرد و نان(Ibex) نیز به دلیل اهمیت نان در زندگی مردم یکی از از بزرگترین رویداد های ایران به شمار می آید چرا که تلاش دارد فعالیت  های مربوط به تولید نان را بهبود ببخشد و پروسه تولید نان را از مرحله کاشت گندم تا پخت نان استاندارد کند. تلاش در جهت خودکفایی ماشین آلات تولید آرد و نان و توسعه بخش بازرگانی بستر خوبی برای حضور شرکت  های بومی و بین المللی ایجاد کرده است که می تواند موجب افزایش درآمد خالص باشد. ایجاد فستیوال نه تنها موجب سودآوری بلکه سبب ایجاد فضای رقابت و رقابت‌پذیری هم خواهد شد که در نهایت امر موجب ایجاد اشتغال و بالاتر رفتن کیفیت آرد و نان در کشور می شود.
تحقق این هدف به واسطه ۸۰ میلیون جمعیت کشور و مصرف سرانه ۱۶۰ کیلوگرم نان در سال باعث می شود نتوان از تلاش برای ارتقای کیفی نان و صنایع مربوطه دست برداشت. بنابراین اهمیت بسیار بالای نان در زندگی روزمره همه اقشار جامعه، می تواند ضرورت وجود نمایشگاه صنعت آرد ونان را دوچندان کند تا آنجا که نمایشگاه Ibex بزرگترین رویداد ایران در صنعت نان است که خوشبختانه در سال گذشته به عنوان بزرگترین نمایشگاه این صنعت در خاورمیانه نام گرفت.
در سال جاری نیز یازدهمین نمایشگاه بین المللی آرد و نان ۴ لغایت ۷ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه  های بین المللی تهران دایر می باشند و فعالین حوزه آرد، نان و شیرینی خود را برای نمایش موفقیت ها و نوآوری هایی که در این صنعت کسب کرده اند آماده می کنند.
آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد این است که شناخت و درک اهمیت صنعت نمایشگاهی باید در اولویت همه مسئولان کشور باشد تا برای بهره‌گیری و بهره‌ مندی از چنین فرصت سودآوری به دیگر کشور های جهان برسیم. کارشناسان بازرگانی همواره صنعت نمایشگاهی را سکوی پرتاب صادرات، خصوصا صادرات کالاهای غیرنفتی می‌دانند.

حسین حدادی

قبلی آموزش نگهداری و تعمیرات ماشین آلات کارخانجات آرد
بعدی مشاوره، طراحی و راه اندازی واحد های نانوایی و قنادی تا دستیابی به محصول مطلوب

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.