سرمقاله شماره ۱۸


نقطه آغاز اعتماد دولت، نقطه عطف صنعت نان

امسال نیز نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران در شکوهی هر چه تمامتر برگزار شد. شاهد هستیم که در چند سال اخیر اتفاقات بسیار مثبتی در عرصه صنایع غذایی کشور رخ داده است. شیرینی و شکلات به عنوان یکی از صنایع پایین دستی گندم توانسته خوش بدرخشد به نحوی که محصولات شیرینی و شکلات ایران از بازار یک و نیم میلیارد دلاری صادرات در منطقه خاورمیانه تا کنون موفق به کسب سهم ۶۰۰ میلیون دلاری شده اند. امروز بازار کشورهایی همچون استرالیا، کانادا، آمریکا، اروپا و کشور های حاشیه خلیج فارس مقصد صادرات شکلات های ایرانی هستند و این امر جز با حمایت دولت و اعتماد به بخش خصوصیفعال در این حوزه میسر نبوده است.
به عنوان سردبیر رسانه ای که در حوزه گندم وفرآورده های آن فعالیت می کند ضمن تقدیر از زحمات وتلاش های انجمن و فعالان حوزه شیرینی و شکلات، بر خود لازم میدانیم تا کمی به حوزه نان و رشد کندی که در این حوزه از صنعت غذا شاهدیم، بپردازیم.
۱۰ سال از برگزاری نمایشگاه نان به عنوان یک دستاورد برای ارتقاء صنعت نان می گذرد. بسیاری از فعالان اقتصادی، برای ایجاد تحول در تولید نان، قدم در عرصه تولید نان صنعتی گذاشتند. شرکت های معتبری نیز در راستای رشد این صنعت به تولید و بهبود تکنولوژی های تولید نان همت گماشتند. اما آنچه واضح است عدم تغییر محسوس کیفیت و پروسه تولید نان سنتی است. هنوز هم نان سنتی کشور، به عنوان اصلی ترین غذا، از نظر تغذیه ای و نحوه تولید با مشکل مواجه است.
شاید مقایسه صنعت شیرینی و شکلات با نان، مقایسه ای نادرست باشد اما با استناد به گفته فعالان این صنعت، باید عرض کنم که آری… ! حمایت بی دریغ دولت و حضور بی امان دولت و ارائه سوبسید به تمامی مراحل کشت تا تولید نان، نه تنها به سود صنعت نان نبوده بلکه رشد این صنعت را متوقف کرده است. آیا زمان آن نرسیده که دولت با حفظ جایگاه حاکمیتی ونظارتی خود در صنعت نان، تولید و عرضه را به بخش خصوصی بسپارد.
ما معتقدیم اعتماد دولت به بخش خصوصی نقطه عطفی در رشد و بهبود این صنعت خواهد بود و برای صنعت نان، نقطه آغاز اعتماد دولت همانا نقطه عطف پیشرفت است.

حسین حدادی

قبلی افتتاح 5 طرح ذخیره سازی درکرمانشاه
بعدی کاریکاتور شماره 18

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.