سیلاب و بارندگی به ۳۰۰ هزار تن گندم استان گلستان خسارت وارد کرد

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان:

اگرچه افزایش بارندگی های اخیر و سیلاب پیش آمده در استان گلستان منجر به کاهش میزان برداشت گندم و خسارت به ۳۰۰ هزارتن گندم شده است اما باید گفت که این بارندگی ها در مناطقی که گندم دیم وجود داشته منجر به تقویت آن شده است که این موضوع تاحدودی خسارت ها را جبران می کند.

علی محمدی، مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان ضمن ذکر مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: نیاز گندم استان گلستان در مجموع ۶۰۰ هزارتن است که از این میزان ۳۰۰ هزار تن در قالب آرد به سایر استان ها ارسال می شود و سایر تولید گندم این استان بر اساس برنامه های حمل شرکت بازرگانی دولتی ایران به سایر استان ها ارسال می شود که در این راستا سال گذشته به ۲۰ استان کشور گندم ارسال کردیم.

اختلاف قیمت گندم آزاد و دولتی، حجم خرید دولت را غیرقابل پیش بینی کرده است

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان تصریح کرد: باتوجه به اختلاف قیمت گندم در بازار آزاد نسبت به نرخ تضمینی نمی توان پیش بینی کرد که چه میزان از گندم تولیدی در اختیار بخش دولتی قرار می گیرد چراکه کشاورزان اجازه دارند محصول خود را با قیمت بالاتر در بازار آزاد به فروش برسانند. البته باید گفت که امسال بیش از نیاز کشور گندم خواهیم داشت.

علی محمدی با بیان اینکه بارندگی و سیلاب آسیبی به کیفیت گندم امسال وارد نکرده است، گفت: در راستای کمک رسانی به سیل زدگان تعداد زیادی از واحدهای نانوایی استان را مامور تهیه نان مورد نیاز مناطق سیل زده کردیم. علاوه بر این ۱۰۰ هزار کیسه برای کیسه گیری خاک و مهار سیل در مناطق سیل زده، رودخانه و حاشیه شهرها در ستاد بحران استان قراردادیم. همچنین انبارهای ذخیره سازی دولتی را برای نگهداری از شکرها در اختیار بخش خصوصی قرار دادیم تا به سرعت عمل توزیع انجام شود و همینطور از انبارها برای اسکان سیل زدگان نیز بهره گرفتیم

قبلی آینده میکروب زدایی موادغذایی در گرو بهره مندی از پلاسمای سرد
بعدی بارندگی های اخیر برداشت گندم استان سیستان و بلوچستان را با مشکل مواجه کرد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.