شرکت های بازرسی، حافظ منافع کیفی و واسطه امین بازرگانان هستند

در گفت و گو با مدیران شرکت خبرگان بین المللی تهران (تایکو) مطرح شد

شرکت خبرگان بین الملی تهران (تایکو) یکی از بزرگترین شرکت های بازرسی ایرانی است که با کسب مجوز در سال ۸۲ به عنوان یک شرکت بازرسی کالا آغاز به کار کرد. این شرکت در راستای بازرسی کالا های وارداتی از سال ۹۴ وارد لیست بانک مرکزی شد و پس از تایید سازمان ملی استاندارد فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. شرکت تایکو از سال۲۰۱۶ موفق به کسب امتیاز نمایندگی رسمی شرکت بالتیک کنترل دانمارک شد که این امر باعث ممتاز شدن خدمات شرکت تایکو در زمینه بازرسی کلیه کالاهای وارداتی و صادراتی بالاخص کالاهای مصرفی، کشاورزی، موادغذایی و تجهیزات بصورت جهانی گردید که نهایتا توافقنامه نمایندگی انحصاری بین دو شرکت تبادل گردید.

شرکت تایکو خدمات خود را با اعمال نظارت های علمی وکاربردی منطبق با استانداردها و دستورالعمل های بین المللی بنحویکه باعث کاهش ریسک، کنترل صحیح کیفیت و اندازه گیری کمیت دقیق با لحاظ
کنترل های موثر و استفاده از استانداردهای بین المللی مرتبط و مورد نیاز به مشتریان ارایه مینماید. همچنین بازرسی این شرکت همه ی نیازهای کمی و کیفی مورد نظر مشتریان را با لحاظ کردن ملاحظات فنی، زیست محیطی، بهداشت و حفاظت نیروی کار در مراحل بازرسی های اعمالی مدنظر قرار می دهد.

هم اکنون این شرکت بازرسی علاوه بر دفاتر شریک خارجی خود در سرتاسر دنیا، دارای شعب ملکی درکشورهایی ازجمله ایالات متحده، انگلیس، کانادا، چین، هند، امارات متحده عربی،  با نام تجاری تایکو و دفاتر نمایندگی اختصاصی در کشورهای آلمان، هلند، ایتالیا، بلژیک، سریلانکا، میانمار، کره جنوبی، ژاپن، مالزی، ترکیه، گرجستان و … بوده و دارای شعب داخلی در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، بندرعباس، بوشهر، کرمان، خانگیران، بنادر شمالی( فریدونکنار، آستارا و انزلی)، چابهار، عسلویه، بندر امام خمینی، خرمشهر و گناوه شعبه می باشد.

در این شماره از نشریه نگاشته با مهندس علیرضا توکلی، مدیرعامل شرکت تایکو  به گفت و گو پرداخته ایم تا از خدمات بازرسی بین المللی این شرکت مطلع شویم.

بازرسی ۳۰۰ هزار تن غلات در سال ۹۶ توسط تایکو

مهندس توکلی در ابتدا در خصوص نحوه ی ورود به حوزه بازرسی غلات بیان داشت: نظر به سوابق بازرسی و فعالیت موسسان تایکو و شرکت شرکت تایکو در جنوب و امیرآباد انزلی در شمال کشور در زمینه بازرسی از غلات (گندم، جو و ذرت) و کودهای شیمیایی، با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و سازمان غله کشور به عنوان متولی واردات غلات و کالاهای استراتژیک در مجموعه بازرگانی دولتی ایران آشنا و فعالیت های بازرسی خود را در راستای بازرسی و نمونه گیری غلات،آسیب شناسی غلات، بازرسی های کمی و کیفی از خسارات وارده به غلات مطابق با استانداردها و دستورالعمل های بین المللی (FOSFA , GAFATA ) انجام می دهد. به نحوی که تنها در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۳۰۰ هزار تن بازرسی از غلات وارداتی به ایران را در شعب ایران خود به انجام رسانیده است.

وی با بیان اینکه فعالیت در گستره جهانی، چشم انداز و نگرشی است که به عنوان چشم انداز و در رأس اولویت های توسعه بازار و فعالیت شرکت تایکو تعیین شده است، گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی کنونی شرکت های فعال را جهت بقا و حفظ در بازار موظف می نماید تا علاوه بر چشم انداز بلند مدت، در
برنامه های استراتژیک خود، اکشن پلان های لحظه ای و کوتاه مدت را مدنظر قرار داده تا بتوانند با بررسی بازارهای پنهان بیشتر و اعتماد سازی در عرصه بین المللی جهت مشتریان بالقوه و بالفعل ضمن توسعه فعالیت خود بخشی از درآمدهای خارج از مزرها را به خود اختصاص داده تا به عنوان راهکاری مؤثر هم توسعه ی شرکت و هم ضمانت بقای فنی، فردی و تخصصی شرکت را تضمین نمایند. در این راستا و با توجه به شناخت کامل و نزدیکی مؤثر به شریک تجاری اروپایی خود (شرکت بالتیک کنترل) پیشنهاد توسعه بازار در نقاطی از جهان که بصورت بالقوه دارای پتانسیل فعالیت بوده و شریک تجاری دارای فعالیت قابل ملاحظه در آن مناطق نیست با سرمایه شرکت تایکو و یا سرمایه مشترک ارائه نمود که این پیشنهاد پس از بررسی های فنی در جلسات متعدد مورد قبول طرفین همکاری قرار گرفته و در حال حاضر گسترش فعالیت ها به واسطه این همکاری از مراحل طراحی و برنامه ریزی خارج و شروع گردیده که مطمئناً گسترش فعالیت های مشترک را در آینده ای بسیار نزدیک در فراسوی مرزهای ایران زمین به نظاره خواهیم نشست و شرکت تایکو به عنوان یکی از شرکت های بازرسی پیشرو در این عرصه شناخته خواهد شد.

 

شرکت های بازرسی تا چه میزان تعهد کاری دارند!

وی در پاسخ به اینکه آیا تعهد صد در صدی از سوی شرکت های بازرسی برای سلامت کالا وجود دارد، اذعان داشت:

مطابق تعهد های سپرده شده شرکت های بازرسی به سازمان ملی استاندارد و بانک مرکزی ایران، شرکت های بازرسی متعهد به رعایت موازین و استانداردهای مرتبط در بازرسی های خود به منظور حصول اطمینان از کیفیت و کمیت کالاهای مورد بازرسی می باشند و لیکن تعداد قابل توجهی از شرکت های بازرسی داخلی، توسط افراد و یا شرکت هایی با سوابق و زمینه های فعالیت های گمرکی، بازرگانی و یا سوابق غیرمرتبط با دانش بازرسی بنا گردیده و در قالب یک شرکت آغاز به فعالیت نموده اند که این عدم شناخت کامل از روح و حرفه  بازرسی بالاخص بازرسی کالا در مواردی مشکل زا و باعث انحراف نتایج بازرسی از استاندارد های بین المللی می گردد. شرکت خبرگان بین المللی تهران (تایکو) بر پایه علم و حرفه بازرسی و با تکیه بر سوابق بازرسی مدیران خود بنا گردیده و با توجه به احاطه شعب و نمایندگان این شرکت به مناطق وسیعی از بنادر و مناطق بزرگ عملیاتی، تلاش گردیده ضمن درک متقابل میان مدیران و پرسنل و بازرسان شرکت، دستورالعمل های دقیق و کاربردی و نظارت های مکفی و عالیه برصحت انجام عملیات بازرسی، نمونه برداری، آماده سازی نمونه، تست، انطباق با استاندارد های بین المللی و نهایتاً توان علمی محاسبه و تحلیل نتایج حاصله از بازرسی ها را در مجموعه تایکو فراهم نماید. که بالطبع این راهکار و توانمندی در کنار شناسایی خواست و نیاز مشتریان با تدوین آیین نامه و منشور حقوق مشتریان به عنوان ارکان اصلی اجرا رضایت مشتریان و کیفیت برتر خدمات را به دنبال خواهد داشت.

ممیزی مستمر شرکت تایکو از طرف شریک و همتای تجاری خود(شرکت بالتیک کنترل دانمارک) و متقابلا ممیزی های دوره ای شرکت تایکو از شریک تجاری خود به عنوان الزام استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰  سازمان ملی استاندارد ایران و نیز به عنوان الزام IFIA (فدراسیون جهانی شرکتها و نهادهای بازرسی)، این توانمندی را به عنوان پایش دائمی و توسعه پایدار شرکت را تضمین نموده است. متاسفانه در صنعت بازرسی ایران هرازگاهی شاهد ظهور شرکت هایی هستیم که با رانت وارد بازار کار می شوند که پس از رشد نابه هنجار و تزریق به بازار پس از مدت کوتاهی  به دلیل از دست دادن آزادی عمل از فعالیت باز می مانند. به علاوه با توجه به نقش اساسی مشتریان در شرکت های خدماتی و با توجه به آشفتگی بازار و اقتصاد، بسیاری از شرکت های بازرسی صرفاً به منظور تضمین بقا و ادامه  فعالیت خود به حداقل های مورد نیاز در استانداردها تن داده تا بتوانند نسبت به حفظ مشتریان خود تلاش نمایند که متاسفانه این مهم نمی تواند تضمین کیفیت صددرصدی به خصوص در بحث سلامت غذا و محصولاتی که با بهداشت و ایمنی توده مردم سروکار دارد باشد.

مهمترین فاکتورهای مورد توجه مشتریان برای انتخاب شرکت بازرسی چیست؟

وی در پاسخ به سوال فوق، گفت: از آنجا که اغلب شرکت های بازرسی در جهان و ایران به صورت تخصصی فعالیت می نمایند لذا منطقی است که مشتریان، شرکت بازرسی را با توجه تخصص مورد نیاز خود انتخاب نمایند که در این خصوص توجه به سابقه شرکت، اعتبار، تخصص و توانایی های فنی و ترن اوور مالی شرکت بازرسی از فاکتورهای مهم در انتخاب شرکت هست. به علاوه ضمن فعالیت شرکت توجه به درصد خطای یک شرکت و میزان شکایات مطروحه و نحوه ی بررسی شکایات و میزان تعهد شرکت به پاسخگویی فنی و توان مالی پشتیبانی شرکت از مشتری در صورت قصور احتمالی شرکت فاکتور بسیار مهم و تعیین کننده ای است که متاسفانه این مقوله از فاکتورهای مغفول مانده در بازار تجارت ایران بوده و در صورت شناخت صاحبان کالا از حق و حقوق خود و مطالبه به حق آن از  شرکت های بازرسی هم کیفیت بازرسی ها ارتقا یافته و هم اطمینان سلامت و حق و حقوق مشتریان محفوظ خواهد ماند. البته دریافت سرویس عالی و با کیفیت بالا ملزوماتی دارد که متاسفانه در بازار تجارت ایران جایگاهی ندارد.

شرکت بازرسی؛ چشم بینای تجارت

توکلی با بیان اینکه بازرسی کالا ضرورتی مضاعف در تجارت بین المللی کشور است، خاطرنشان کرد: در ایران حدود ۱۱۵ شرکت بازرسی وجود دارد اما متاسفانه پایین بودن سطح آگاهی بازار از عملکرد این شرکتها، فعالیت سنتی درصد قابل توجهی از تجار و بازرگانان و نبود فرهنگ تجارت بین المللی باعث شده است تا تفکر تدبیر گرایانه و رفتار بین المللی و مدرن از بازرگانان ایرانی سلب شود. متاسفانه بازرگانان و تجار ایرانی و حتی شرکت های بزرگ و آگاه به علم روز دنیا و مجریان پروژه های بزرگ صنعتی به عنوان واردکننده اهمیت بازرسی کالا و تجهیزات را در عرصه معاملات بین المللی نمی دانند و تصورشان نسبت به بازرسی صرفاً  یک گواهی به منظور ارائه به سازمان استاندارد یا گمرگ و یا در راستای رفع نقص پرونده و ترخیص کالاهای خود می دانند و ارزش واقعی بازرسی و عملکرد بازرس را به عنوان چشم بینا و گوش شنوای خود در معاملات بین المللی به عنوان مرجعی قابل اتکا در دریافت کالای با کیفیت و سالم و جلوگیری از ضرر و زیان بعدی و یا عدم گرفتاری در دام کلاهبرداران بین المللی شناسایی نکرده اند. در صورتی که  بازرگانان و واردکنندگان محترم به دلیل حجم و تنوع بالای کالا و تجهیزات، بعد مسافت فروشنده و خریدار، عدم امکان حضور به دلیل هزینه های بسیار زیاد در زمان تحویل و عدم شناخت فنی کامل نیازمند انتخاب نماینده با دانش و آگاه به عنوان حافظ منافع کیفی و کمی مستقل یکی از طرفین و یا گاهاً هر دو طرف معاملات بین المللی می باشد. لذا شرکت بازرسی می تواند چشم بینای تجارت باشد.

 

واما تعرفه های بازرسی کالا!

وی در ادامه با بیان علت نوسان هزینه های بازرسی، گفت: اخیرا در پی تشکیل کمیته ای در جامعه ممیزی، آیین نامه ای تبیین شد که بر اساس آن شرکت ها موظف به رعایت تعادلی و حداقل قیمت های بازرسی هستند. گاهی رقابت ناسالم و عدم رعایت اصول در بازرسی شرکت ها باعث می شود که هزینه ها از سطح معمول کمتر محاسبه شود. این مساله گویای این امر است که در جهت کاهش هزینه ها، تنها اعزام یک کارشناس به جای چند کارشناس برای بازرسی اقدام و یا حتی با کمال تاسف شخصی فرستاده نمی شود و تنها اخذ اسناد حمل جهت صدور گواهی بازرسی درخواست می شود که این مهم ضمن ایجاد مشکلات متعدد،  ماهیت بازرسی و سیستم بازرسی زیر سوال می رود.

 

 

قبلی سهمیه بندی کارخانجات آرد، نشان از کمبود ذخیره استراتژیک گندم نیست
بعدی آنزیم ها، جایگزین های مناسب مواد شیمیایی در محصولات نانوایی

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.