صنعت بهبود دهنده، تحولی در دنیای نان

پای صحبت های مديرعامل گلنان پوراتوس

مهندس حبیب حداد، مدیرعامل شرکت گلنان پوراتوس را بسیاری از شما می شناسید. وی با ۶۶ سال سن و تحصیل در رشته کشاورزی، عمری طولانی را در بخش صنایع نان و شیرینی و بهبود فرآورده های غلات گذرانده است. امروز در ساختمان جدید این شرکت میهمان مهندس حداد هستیم. گفتگوی صمیمی ایشان را با نشریه نگاشته می خوانید؛

پیش از ورود به این صنعت، به مدت چندین سال پس از انقلاب به عنوان مدیر دولتی در بخش های مختلف وزارت کشاورزی فعالیت داشتم. جوان بودم و پر از شور و شوق برای اصلاح وضعیت کشور، به همین دلیل به صورت شبانه روز با حداقل استراحت، درگیر کار بودم. فشار و استرس مداوم بالای کار منجر به بیماری من در سن ۴۰ سالگی شد اما عدم فعالیت و خانه نشینی را به هیچ عنوان نمی توانستم بپذیرم و در نهایت با دو سه نفر از دوستان نزدیک خود تصمیم گرفتیم، اولویتی را در کشور شناسایی و روی آن اولویت در بخش خصوصی کار کنیم. با توجه به سوابق کاری و تحصیل خود، هیچ اولویتی را بالاتر از بهبود کیفیت نان کشور نیافتیم و این شد که وارد دنیای نان شدیم بدون اینکه بدانیم باید ها و نبایدهای این کار چیست!
ابتدا برای بهبود وضعیت کیفی نان کشور سراغ ماشین سازی رفتیم و چند ماشین ساده را هم مهندسی معکوس کرده و ساختیم اما خیلی زود متوجه شدیم که در ایران به اندازه کافی ماشین سازهای خوب وجود دارند. در همین سالها بود که بر حسب یک اتفاق متوجه شدیم که کشورهای توسعه یافته و موفق در زمینه تولید نان های با کیفیت، از ماده ای به نام improver استفاده می کنند که درهمین راستا با کمپانی بوهرینگر آلمان آغاز به همکاری کردیم و اقدام به واردات بهبود دهنده فرموله شده از آلمان کردیم. این همکاری بسیار موفق بود اما به دلیل خریداری این شرکت توسط یک کمپانی آمریکایی، همکاری های ما قطع شد و مجبور شدیم با تجارب به دست آورده طی همان ۲-۳ سال همکاری محدود، خودمان شروع به فرموله کردن بهبود دهنده ای مشابه به نام ۱۰۰۱ قرمز نمائیم که خوشبختانه این تجربه نیز بسیار موفق بود و به ما اعتماد بنفس داد. در سال های بعد و پس از سال ها همکاری با شرکت پوراتوس بلژیک، که یکی از پنج شرکت تراز اول دنیا در زمینه نان، شیرینی و شکلات است، پیوستیم و هم اکنون در غالب همین پیوند کار خود را ادامه می دهیم. تجربیات کارشناسان داخلی و استفاده از تجارب ارزشمند پوراتوس باعث شد که ما در بازار ایران بتوانیم به کار خود توسعه و سرعت بیشتر بدهیم.

کشورهای پیشرفته در چه مراحلی از بهبود دهنده استفاده می کنند؟

مدیرعامل شرکت گلنان پوراتوس با بیان مقدمه فوق به عنوان سابقه فعالیتش در صنعت نان، در ابتدا به بیان تفاوت بین اصلاح کننده و بهبود دهنده، پرداخت و گفت: وقتی یک فاکتور از آرد را می خواهید اصلاح کنید معمولا با استفاده از آنزیم یا امولسی فایری خاص می توانید این کار را که اصلاح یا Correction می گویند انجام دهید ولی بهبود دهنده ها معمولاً طیف وسیع تری از کیفیت و ضعف های آرد را اصلاح می کنند، شاید با این تعبیر بتوان میان بهبوددهنده و اصلاح کننده تمایز قائل شد.
مهندس حداد تصریح کرد: تمام واریته های گندم مناسب تولید نان نیستند و اینجاست که پای بهبود دهنده ها و اصلاح کننده های آرد به میان می آید، خیلی از کشورها به جای واردات گندم های مرغوب و گران، با استفاده از بهبود دهنده ها آردهای ضعیف خودشان را اصلاح می کنند یا اینکه واریته های ارزان تر گندم را خریداری می کنند و با هزینه خیلی کم به اصلاح آنها می پردازند. این اقدام در بسیاری از کشورهای دنیا مانند فرانسه و بسیاری از کشورهای قاره آفریقا نیز یک امر معمول است. در ایران نیز به جای گله و شکایت از کیفیت آرد، باید در خود آسیاب ها و یا در خود نانوایی ها آرد را با استفاده از بهبود دهنده ها اصلاح کنیم به گونه ای که با همان آردهای ضعیف بتوان نان های خوب تولید کرد که برای این کار دو الگو وجود دارد و هر دو قابل تقلید است؛ الگوی فرانسه که بیشتر آردها را در خود آسیاب اصلاح می کنند و الگوی آلمان که این کار بیشتر با استفاده از بهبود دهنده ها و میکس ها در خود نانوایی انجام می شود.

فاصله کیفیت نان ایران با کشورهای توسعه یافته را می توان کم کرد

مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس با بیان اینکه در زمینه تولید نان های با کیفیت کشور ایران با دنیا فاصله زیادی دارد، افزود: خوشبختانه برخی شرکت ها قدم های بسیار بزرگی را در کاستن از این فاصله برداشته اند اما این اقدامات با توجه به حجم عقب ماندگی های کشور ناچیز است و چاره اساسی کار، دست خود دولت است که باید این کسب و کار را رها و آزاد کند و تا زمانی که این اقدام اساسی در کشور انجام نشود، معایب و مفاسد موجود ادامه خواهد داشت و منابع کشور نیز همانند گذشته به هدر خواهد رفت.
وی در بیان مصداق عدم پیشرفت صنعت نانوایی به فعالیت شرکت گلنان پوراتوس اشاره نمود و گفت: علی رغم ورود ما به صنعت نان خیلی قبل تر از حوزه قنادی، ولی پیشرفت ما در حوزه قنادی بیش از حوزه نان است. چرا که به دلیل آزاد بودن حوزه قنادی بستر کار برای ایجاد تحول در آن فراهم بود و ما توانستیم با کمک شاغلین این حوزه قدم های بسیار بلندی را برداریم در حالیکه در بخش نان موفقیت های ما علیرغم تلاش فراوان ناچیز بوده است.
حداد در پاسخ به این سوال که چرا شرکت گلنان پوراتوس علی رغم داشتن دانش و تجربه کافی خود در زمینه تولید نانی با کیفیت و یا شیرینی اقدامی نمی کند، پاسخ داد: تاکنون در معرض پیشنهادات بسیار زیاد از جانب سرمایه گذاران علاقه مند در حوزه ورود به تولید نان قرار گرفته ایم اما علی رغم پیشنهادات وسوسه کننده، تا به امروز به استراتژی خود که عدم ورود به رقابت با مشتریان خود و قرار گرفتن در کنار آنها است، وفادار مانده ایم و ما منافع خودمان را در پشتیبانی از واحدهای موجود در حوزه این کسب و کار جستجو می کنیم.

شروع به ارائه خدمات به کشورهای همجوار نیز کرده ایم

وی در پایان با اشاره به اینکه شرکت پوراتوس در بیشتر از ۸۰ کشور فعالیت دارد، اظهار داشت: شرکت ما نیز علاوه بر بازار داخلی اقداماتی را جهت صادرات محصولات خود به دیگر کشورهای همجوار نیز آغاز کرده است.
شایان ذکر است دفتر مرکزی گلنان پوراس در منطقه احمد آباد مستوفی به عنوان یکی از مجهزترین دفاتر این صنعت، شامل ساختمانی هوشمند با بخش های کامل و مجزا در حوزه R&D، خدمات پس از فروش و انبار می باشد. بخش مهمی از این ساختمان هوشمند به کارگاه آموزشی رایگان نانوایان و قنادان اختصاص داده شده است که قدم بزرگی در حوزه ارتقاء دانش متقاضیان و مشتریان این شرکت است.

قبلی اصول انبارداري و اهميت انبارها در صنعت غذا
بعدی شماره 16 نشریه نگاشته

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.