عدم حمایت دولت، فاصله رقابتی شرکت های ایرانی و ترک را دوچندان کرده است

مدیرعامل شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران

شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ با ساخت ماشین آلات و تجهیزات خط تولید آرد آغاز کرد. پس از مدتی پیرو درخواست شرکت های آرد شروع به ساخت تجهیزات و انتقال دهنده های سیلو های ذخیره غلات نمود که در این راستا تجهیز سیلوهای مکانیزه کارخانه های آرد نهاوند، گلچین آرد، رخشان آرد و ده ها شرکت دیگر از افتخارات این شرکت است. ساخت ماشین آلات خط تولید خوراک دام و طیور و همچنین سیلو های فلزی غلات از اقدامات بسیار مهم و بزرگی بود که شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران در ادامه کار به لیست فعالیت های خود افزود. در حال حاضر این شرکت یکی از شرکت های بنام و فعال در زمینه ماشین آلات انتقال دهنده سیلو های ذخیره غلات و تجهیزات مربوطه، خط تولید آرد و خط تولید خوراک دام و طیور محسوب می شود.

مهندس اسلام کرمی، مدیرعامل شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران در گفت و گو با نشریه نگاشته، عمده فعالیت این شرکت را ساخت سیلو های فلزی- تجهیزات و ماشین آلات انتقال دهنده ها تا ظرفیت ۵۰۰ تن در ساعت و خط تولید آرد اعلام کرد و گفت: این شرکت در راستای فعالیت های خود از سال ۱۳۸۰ افتخار همکاری با این دو شرکت معتبر ترکیه ایی “ارکان ماکینا” در زمینه ماشین های خط تولید آرد و شرکت “OBIAL” در زمینه ساخت سیلو های فلزی دارد که به عنوان نماینده این دو شرکت در ایران فعالیت دارد.

اجرای۲ میلیون تن سیلوی ذخیره غلات در کشور توسط شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران

وی در ادامه در پاسخ به تعداد پروژه های انجام شده در طی دوران فعالیت خود، عنوان کرد: شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران نزدیک به ۲ میلیون تن سیلو و تجهیزات مربوطه، ۳۰ خط تولید آرد، ۱۵ خط تولید خوراک دام و طیور در کشور راه اندازی کرده است. این آمار به جز پروژه ها و خطوط تولیدی است که این شرکت صرفا به صورت تک فروشی در راه اندازی آن ها نقش داشته است.
مدیرعامل شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران، با تاکید به ورود برندهای ترک در بازار، اذعان داشت: ماشین سازها و متخصصین صنعت آرد و سیلوهای ایران به مراتب از جهت تخصص و خلاقیت یک سر و گردن از شرکت های ترک بالاتر هستند اما به علت زیرساخت های ضعیف و همچنین عدم حمایت دولت از ساخت و تولید در این حوزه، فاصله چشمگیری با شرکت های ترک ایجاد شده است. با توجه به تعرفه پایین واردات از ترکیه به خصوص در این حوزه، عملا توان رقابت کاهش یافته است. اما حتی باوجود این تفاسیر می توانم بگویم، شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران در حوزه سیلو ۲۰ درصد، در حوزه آرد ۱۰ درصد و در حوزه خوراک دام و طیور ۵ درصد از بازار ماشین آلات و تجهیزات را در اختیار دارد. تلاش ما در آینده نزدیک به دوبرابر شدن این سهم از بازار است.

“کیفیت اروپایی، قیمت آسیایی”

وی در خصوص منحصرترین ویژگی تولیدات شرکت آرد صنعت ماشین مبتکران، گفت: کیفیت بالا و قیمت مناسب یکی از برجسته ترین ویژگی های محصولات این شرکت است. سال هاست که شعار ما تکرار این جمله بوده است؛ “کیفیت اروپایی، قیمت آسیایی”
کرمی در پایان یادآور شد: حمایت دولت در این حوزه ضروری و اجتناب ناپذیر است.اگر بخواهیم خطوط تولید و کارخانجات را با ماشین های داخلی تجهیز نماییم، دولت و همچنین صاحبان و سرمایه گذاران این صنعت باید حمایت جدی خود را دریغ نکنند.

قبلی مهمترین چالش های دیاگرامی کارخانجات آرد
بعدی با کاهش مصرف کمتر مواد قندی، بدن چه واکنشی نشان می‏دهد؟

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.