لزوم ارائه سوبسید حمایتی از سوی دولت در راستای پرداخت هزینه سربار کارخانجات

مدیرعامل کارخانه آرد کرج در گفت و گو با نشریه نگاشته

شرکت تولیدی آرد کرج (زوله) در سال ۱۳۶۴ با همت و سرمایه‌ گذاری مرحوم حاج محمدرضا زوله، از پیشکسوتان آرد و نان کشور با خرید آخرین تکنولوژی تولید آرد از شرکت سنگاتی کشور ایتالیا و با تـوان تولیـد ۱۲۰ تن آرد در روز احـداث و در سال ۱۳۷۰ به بهره ‌برداری رسید.

این شرکت در سـال ۱۳۷۲ با اهـداف از پیش تعیین شـده توسط مدیـران آن در فاز دوم بهره برداری خود با ارتقای ماشین‌آلات و همچنین با تولید انواع آرد ستاره، خبازی، فانتزی و نول به حجم ۳۶۰ تن در روز فعالیت خود را ادامه داد. هم اکنون شرکت آرد کرج با تولید ۶۵۰ تن آرد در روز در راستای جلب رضایت مصرف‌ کنندگان آرد، تمام توان خود را به کار بسته است.

حمیدرضا زوله، مدیرعامل کارخانه آرد کرج (زوله) در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص ادامه فعالیت بنگاه های اقتصادی در شرایط تورم اقتصادی حال حاضر، بیان داشت: آنچه که تولیدکنندگان صنعت آرد کشور را به چالش می کشاند، عدم افزایش دستمزد آسیابانی در طی ۳ سال اخیر و چند برابر شدن هزینه های نگهداری واحد تولیدی است. متاسفانه شرایط به سمت و سویی در حال حرکت است که تولیدکنندگان را از سرمایه گذاری در این صنعت پشیمان کرده است.

 

۵/۱ میلیون یورو سرمایه گذاری در حیطه به روز رسانی ماشین آلات کارخانه آرد کرج

وی در خصوص اجرای برنامه های توسعه ای شرکت آرد کرج، اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ای مدون در جهت به روز کردن ماشین آلات به وسیله شرکت سنگاتی با سرمایه گذاری به مبلغ ۵/۱ میلیون یورو در حال انجام است تا بتوانیم ارائه دهنده بالاترین کیفیت باشیم. مقرر است پس از پایان دوره تجهیز کارخانه آرد کرج در جهت تولید آردهای تخصصی قدم برداریم.

 

حضور کمرنگ تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی با تصویب ممنوعیت صادرات آرد

مدیرعامل کارخانه آرد کرج با تاکید بر صادرات آرد به قطر، افغانستان و اربیل عراق پیش از ممنوعیت صادرات آرد، اذعان داشت: متاسفانه هم اکنون به واسطه هیات های تجاری از کشورهای فوق تمایل به خرید آرد وجود دارد اما با تصویب ممنوعیت صادرات آرد، امتیاز همکاری و حضور در بازارهای جهانی در این حوزه از شرکت های ایرانی سلب شده است.

زوله با تاکید بر هزینه سربار کارخانجات آرد، خاطرنشان کرد: بر فعالان صنعت آرد پوشیده نیست که اعطای سامانه ارز نیما در راستای تجهیز کارخانجات وعده ای است که متاسفانه محقق نشد. همچنین افزایش هزینه خرید کیسه آرد، هزینه سرباری است که نیازمند هم اندیشی مسئولان برای رفع این معضل است. به نظر می رسد اعطای سوبسید جهت خرید کیسه آرد از سوی دولت می تواند قدمی موثر در جهت کاهش هزینه سربار کارخانجات باشد.

 

 

قبلی معرفی چیلر Consergra و نمونه بردار TPLG
بعدی بررسی دلایل خفگی الک‌ها در تولید آرد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.