مشاوره، طراحی و راه اندازی واحد های نانوایی و قنادی تا دستیابی به محصول مطلوب

مدیر عامل بیک صنعت

مهندس جوانشیر، مدیر عامل شرکت بیک صنعت و فارغ التحصیل رشته مکانیک از جمله مدیران جوانی است که با ۳۶ سال سن، به مدت ۹ سال در صنعت نان فعالیت دارد. وی علیرغم تفکرات جدیدش، همیشه از حواشی صنعت نان فاصله داشته است. در این شماره از نگاشته افتخار میزبانی ایشان را داشتیم. گفتگوی ما را می خوانید؛

مدیرعامل شرکت بیک صنعت در ابتدای گفتگو با اشاره به حضور شرکت  های خارجی در طی نمایشگاه ایبکس به ویژه در دو سال اخیر، گفت: هر مجموعه ای که در حوزه نان، آرد و شیرینی و تجهیزات فعالیت می کند باید در نمایشگاه ایبکس حضور داشته باشد و داخلی و خارجی بودن این شرکت ها تفاوتی ندارد، چرا که نمایشگاه محل عرضه تکنولوژی  های جدید است. از سوی دیگر بازار جهانی،‌ یک میدان رقابت است و در این میدان، نباید بسته عمل کنیم و مانع حضور شرکت  های خارجی شویم البته وظیفه و اولویت برگزار کنندگان نمایشگاه حمایت از تولید داخلی،‌ تبلیغ و تشویق برای خرید محصولات داخلی است و ما باید با افزایش توان خود در کنار رقبای خارجی قرار بگیریم. اما باید ببینیم دنیا چه کاری انجام داده تا موفق شده است. در واقع شرکت  های خوب خارجی مسیر موفقیت را طی کرده اند بنابراین چرا از تجربیات آنها استفاده نکنیم؟! البته حداقل به همین میزان باید شرایط بازی در زمین رقبا برای تولیدکنندگان ایرانی توسط مسئولین امر فراهم شود.

در ایران تولید کننده باید به تنهایی مسیر صادرات را طی کند

وی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاشته در خصوص اینکه آیا شرکت بیک صنعت تا کنون صادرات داشته یا خیر، گفت: تا به امروز صادراتی نداشته ایم. البته شرکت بیک صنعت در یک برنامه کوتاه مدت به دنبال افزایش توان تولید خود و سپس صادرات خواهد بود. نکته قابل توجه این است که کشور ما در زمینه صادرات ماشین آلات علیرغم کیفیت بسیار خوب محصولات داخلی و مقایسه با کشور های همسایه، ضعیف عمل کرده است در صورتی که کشور های دیگر نگاهی متفاوت به صادرات دارند و دولت به عنوان یک شریک قوی و دلسوز آنها را در مسیر صادرات قرار داده و حمایت  های زیادی به ویژه در تامین هزینه نمایشگاه از آنها می کند و راه صادرات را هموار کرده اما در ایران تولید کننده باید به تنهایی تمام راه را طی کند.
جوانشیر در راستای هموار سازی صادرات پیشنهاد تاسیس یک دفتر توسعه صادرات در تمام شهرک  های صنعتی را به منظور مراجعه کارخانه ها و دریافت خدمات اعم از مشاوره به منظور ارتباط تنگاتنگ تولید و مرکز توسعه صادرات ارائه کرد و گفت: کشوری چون ایران با حضور شرکت  های قوی و پتانسیل بالای صادرات به واقع باید سهم بسزایی از بازار را کسب کند و امیدوارم پروسه صادرات برای فعالان این صنعت به ویژه صنعت ماشین آلات نان هموار شود.

تأسیس آموزشگاه نانوایی، قنادی و شکلات سازی

این فعال صنعت نان در بخش پایانی به بیان روند فعالیت شرکت بیک صنعت پرداخت و گفت: شرکت بیک صنعت در سال ۷۳ با هدف ارائه ماشین آلات کارآمد در جهت بهبود کیفیت نان تأسیس گردیده و امروز در همین راستا اقدام به تأسیس آموزشگاهی مدرن کرده است.
مدیرعامل بیک صنعت با اشاره به اینکه با لطف خداوند در حال حاضر شرکت بیک صنعت یکی از خوشنام ترین شرکت ها در زمینه تولید و تأمین ماشین آلات صنعت نان و شیرینی در ایران است، گفت: شعار ما، “همه چیز برای نانوایی و قنادی”است که این کار را با عشق شروع کرده ایم. حضور این شرکت، کنار شرکت گلنان پوراتوس که نقش تعیین کننده بسزایی در امر آموزش،‌ تولید و تأمین با کیفیت ترین مواد اولیه مصرفی به نانوایی ها و قنادی ها درایران ایفا می کند، هم افزایی کم نظیری را ایجاد کرده لذا تلاش ما این است که هر قناد و نانوایی که به این شرکت مراجعه می کند بتواند تمامی نیاز خود را از مشاوره تا مرحله راه اندازی و تولید محصولات به یکباره با بهترین کیفیت،‌ قیمت و خدمات دریافت کند. بخش نانوایی و قنادی هایپراستار در تهران، اصفهان، شیراز و مجموعه پالادیوم تهران،‌ فروشگاه  های زنجیره ای رفاه،‌ کافه نان سولدوش، کارخانه مرکزی لانجین، قنادی وانیلا، قنادی دانژه و… از جمله مهمترین رزومه  های فعالیت شرکت بیک صنعت هستند. همچنین راه اندازی صفر تا صد واحد  های کافه نان نیز در حوزه تخصص این شرکت است.

قبلی سرمقاله شماره 17
بعدی کاریکاتور شماره 17

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.