معرفی اولین اپراتور غلات در بندر امام خمینی (ره) و اولین مجری انتقال مکانیزه گندم از اسکله تا سیلوها

گفتگوی اختصاصی با مدير عامل شركت بزرگ تايدواتر خاورميانه

تایدواترخاورمیانه یکی از شرکت‌ های قدیمی با ۵۰ سال سابقه فعالیت در حوزه خدمات بندری و دریایی است‌. این شرکت خدمات خود را با آبرسانی به کشتی‌ها در سال ۱۳۴۷ آغاز نمود و با گسترش فعالیت‌ها در حوزه خدمات بندری و دریایی به اپراتور ملی در حوزه کانتینری در بندر شهیدرجایی تبدیل شد. این شرکت در حوزه غلات به عنوان اپراتور تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی(ره) فعالیت ویژه ای داشته و مدت‌ها در این بندر به عنوان اپراتور اصلی غلات فعال بوده‌، در بنادر انزلی‌، فریدونکنار، امیرآباد، عسلویه‌ و شهیدرجایی نیز حضوری موثر داشته و خدماتی اعم از تخلیه و بارگیری‌، استریپ و استافینگ‌، خدمات لایروبی‌، حمل و نقل دریایی‌، زمینی و ریلی، یدک‌کشی‌، سالویج‌، انبارداری و تعمیرات تجهیزات تخصصی و خدمات‌نصب و پشتیبانی شناوری از سکو های نفتی و خدمات لجستیکی در بنادر خشک و پایانه­ های ریلی ارائه می‌نماید. شرکت تایدواتر با ۱۳ شرکت وابسته و بیش از ۱۲۰۰ نفر پرسنل دانش آموخته حوزه تخصص بندری و دریایی به عنوان مجموع های دانش بنیان در حوزه ITو خدمات نرم‌افزاری شناخته می شود.

در این شماره نشریه نگاشته، مهندس اعتصام‌ مدیر عامل توانای شرکت بزرگ تایدواترخاورمیانه، میزبان خبرنگار نگاشته شده است تا به تشریح خدمات گسترده این شرکت در حوزه غلات بپردازد. وی دانش آموخته مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد و سابقه ای درخشان در مسئولیت‌ های اجرایی در قرارگاه خاتم‌الانبیأ(ص)، قرب نوح(ع) و شرکت‌ های وابسته آن و نیز مدیریت شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) را داشته است‌. وی سابقه حضور در هیات مدیره شرکت‌ های آلومینیوم اراک (ایرالکو) و آذرآب و نفت‌کاو را داشته و در حال حاضر سه سال است که مدیریت شرکت تایدواتر و نائب رئیسی هیات مدیره را عهده‌دار می­باشد.
اجرای دو پروژه سنگین سیلوسازی در شمال و جنوب کشور
مهندس اعتصام در ابتدا با اشاره به اینکه شرکت تایدواتر سابقه ای طولانی در انبارداری غلات در اکثر بنادر خصوصاً در بندر امام (ره‌) داشته، گفت: با توجه به اینکه بندر امام (ره‌) هاب غلات در بین بنادر ایران می‌باشد به منظور ارائه خدمات بیشتر و بهتر اقدام به ساخت انبار های جدید به متراژ ۰۰۰ر۶۰ مترمربع نمودیم که بحمدالله همه آنها در سال گذشته به بهره‌برداری رسید. علاوه بر ساخت انبارها و نظر به نیاز بندر به رفع مشکلات ترافیکی در اسکله­ها و کاهش آلودگی هوا و ضرورت ارائه خدمات استاندارد و بهداشتی در سطح بنادر بین‌المللی، و افزایش ظرفیت ذخیره سازی مناسب غلات با نگاه ملی‌ اقدام به سرمایه‌گذاری برای ساخت یک مجموعه شامل سیلو و انبار با امکان انتقال غلات از کشتی‌ها و پای اسکله به صورت مکانیزه به آنها همراه با خرید تجهیزات و ماشین‌آلات آنها نمودیم که بحمدالله در حال حاضر سه دستگاه مکنده ۶۰۰ تن در ساعت آماده بهره‌برداری است و تا پایان سال ۹۶، ۵۰% ساخت سیلوها در فاز یک به انجام خواهد رسید. همچنین ساخت سیلوی فلزی بندر امیرآباد با ظرفیت ۴۱ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۱۶ میلیارد تومانی‌، در حال اجراست که تا تیرماه ۹۶ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت‌.

فعال شدن بندر شهیدرجایی در تخلیه غلات با حضور شرکت تایدواتر خاورمیانه

این فعال عرصه خدمات دریایی در ادامه به انبارها و سیلو های ملکی شرکت تایدواتر و سایر پروژه‌ های این شرکت پرداخت و گفت‌: در خصوص انبار های نگهداری غلات‌، علاوه بر سیلوها و انبار های بندر امام‌(ره)، حدود ۵ هزار مترمربع انبار در بندر انزلی در حال ساخت می­باشد که تا تیرماه سال ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید. سیلوی ۴۱ هزار تنی بندر امیرآباد در حال ساخت و اجراست که مراحل سفارش سیلو و ساخت آن انجام شده و ورق های سیلوها، به کشور وارد و در حال نصب است و انشاءا… در تیرماه ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین شرکت تایدواتر در مناقصه انتخاب اپراتور برای ترمینال غلات شهیدرجایی نیز برنده شده و کار مشترکی را با شرکت ناظرکاران بنادر اروند انجام می‌دهد و با توجه به واردات حجم زیادی از نیاز غلات کشور در بنادر جنوب‌، بندر شهیدرجایی در حوزه غلات می‌تواند فعال­تر شود. در بندر چابهار نیز یک سری پروژه و فعالیت‌ها و کار های عمرانی و مونتاژ تجهیزات تخصصی بندری در حال انجام است که نیاز های منطقه شرق کشور و ترانزیت کالا به افغانستان و سایر کشور های حوزه CISرا مرتفع خواهد نمود.

ساخت کارخانه آرد در بنادر توسط شرکت تایدواتر

سئوال بعدی که از مدیر عامل تایدواتر پرسیدیم در خصوص قرارداد های بلندمدت این شرکت بود. وی پاسخ داد: تایدواتر در بخش‌ های اپراتوری فعال است و در بندر امیرآباد طی قراردادی تا ۵ سال اپراتور اول خواهد بود در بندر امام (ره) نیز با انبار های ملکی و سازمانی و با قرارداد های بیش از ده سال حضور داشته و باراه‌اندازی مکنده‌هایی که خریداری گردیده کارتخلیه غلات بسیار تسهیل خواهدشد. در بندر شهیدرجایی قرارداد ۳ ساله داریم‌. در بندر عسلویه و در پایانه لجستیکی تهران و اصفهان نیز فعال بوده و در بندر کاسپین در شمال نیز در حوزه بارگیری و حمل کالا در گمرک بندر فعالیت می‌کنیم‌.
مدیرعامل تاید واتردر خصوص سرمایه‌گذاری شرکت تایدواتر در بنادر کشور گفت: این سرمایه گذاری در قالب تجهیزات و ماشین‌آلات تخصصی بندری و ساخت انبارها و سیلوها به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان طی دو سال اخیر می‌رسد که تمامی تجهیزات و ماشین‌آلات خریداری شده که شامل دو دستگاه جرثقیل ۸۰ و ۴۰ تن و سه دستگاه مکنده‌ های ۲۰۰ و ۳۰۰ تنی برای شمال می‌باشد و ۳ دستگاه مکنده ۶۰۰ تنی برای جنوب به بهره‌برداری رسیده و در حال عملیات در بنادر می‌باشند و بیش از ۳۰ میلیارد تومان هم جذب فعالیت‌ های عمرانی و ساخت انبارها و سیلوها شده است که تا تیرماه ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد و سیلوی ۱۵۰ هزار تنی هم در سال ۹۷ آماده بهره ­برداری خواهد شد.
همچنین به منظور تکمیل زنجیره فعالیت‌ها طرح ساخت کارخانجات آرد در کنار اپراتوری و انبارداری در بنادر را در دست مطالعه و بررسی داریم که در صورت داشتن توجیه اقتصادی و امکان صادرات محصول آن پیگیری و اقدام خواهد شد.

ورود تایدواتر خاورمیانه به حوزه تجارت غلات با مشارکت شرکت‌ های معتبر

مهندس اعتصام در پاسخ به این سئوال که آیا تایدواتر به دنبال شرکایی برای بحث تجارت غلات می‌باشد، اذعان کرد: ما به دنبال ایجاد یک زنجیره کامل و پایدار در بنادر شمالی و جنوبی کشور هستیم و این کار نیاز به زیرساخت‌ های مهمی در بنادر شمالی و جنوبی و سیستم حمل و نقل کشور دارد. وجود خط ریل‌، جاده و شرکت‌ های قوی حمل و نقل‌، کمک شایانی در این پروژه خواهد کرد اما خرید و تجارت غلات در تخصص و اولویت تایدواتر نیست و بدنبال این هستیم که با شرکت‌هایی که متخصص حوزه تجارت غلات هستند همکاری و شراکت کنیم تا بتوانیم وارد این حوزه شویم‌. تاکنون با تعدادی از شرکت‌ های فعال در حوزه تجارت غلات نیز مذاکره داشته‌ایم‌.
وی در ادامه به بحث انتخاب برند های معتبر و دارای تکنولوژی روز برای ساخت سیلو اشاره کرد و گفت‌: در ابتدا شرکت‌ های زیادی از استرالیا، کانادا، ترکیه‌، ایران‌، اسپانیا، آلمان و سایر شرکت‌ های اروپایی مورد بررسی فنی و تخصصی قرار گرفته و تعدادی از آنها پذیرفته و تائید گردید و در مرحله دوم، ارائه قیمت‌، نحوه دریافت مبالغ‌، نحوه پرداخت و شرایط مالی‌، خدمات پس از فروش و تعهد به کیفیت و گارانتی‌ها موجب انتخاب نهایی آنها برای شرکت تایدواتر شده است‌. در هر حال شرکت تایدواتر در حوزه خرید تجهیزات و ماشین ­آلات با برند های صاحب نام و دارای اعتبار جهانی وارد قرارداد شده است‌.
زیرساخت های حمل و نقل جاد های کشور در انتظار تقویت و نوسازی است‌
وی یادآور شد: با توجه به تولید و بازار خوب غلات در کشور های شمالی که بیش از ۱۴ میلیون تن مازاد غلات تولیدی دارند، ترانزیت این غلات از کشور ما فرصتی مغتنم برای ارزآوری است که نیاز به بسترسازی لازم در بنادر و گمرکات کشور و راه‌اندازی کامل خطوط ریلی و جاد ه ای دارد. برای ترانزیت غلات از کشور های قزاقستان و روسیه و سایر کشور های شمالی دریای خزر مسیر ایران امن‌ترین، سریع‌ترین و ارزان­ترین مسیر می‌باشد که به دلیل تکمیل نبودن کریدور های شرقی و غربی و عدم پوشش لازم راه‌آهن‌، عملاً از این موقعیت استراتژیک و خدادادی بهره ای نمی‌بریم و لازم است نسبت به ساخت زیرساخت های این کریدورها در بنادر چابهار و بندر امام (ره‌) و تکمیل خطوط راه‌آهن و وصل شدن بنادر شمالی به راه‌آهن و عملیاتی شدن آنها، اقدام عاجل وجدی صورت گیرد و حداقل انتظار تجار ایرانی و خارجی و سرمایه‌گذاران این صنعت و تجارت، تسریع در فعال کردن کریدور های شرقی و غربی می­باشد.
هر چند که این کریدورها در بخش جاد ه ای فعال می‌باشند ولی ضروری و لازم است که برای زیر ساخت های حمل و نقل جاد ه ای کشور شامل احداث آزادراه ها و مسیر های ترانزیتی بین‌المللی در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و نیز نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای‌، خرید تجهیزات مورد نیاز و حمایت از بخش خصوصی و ترغیب آنها به سرمایه‌گذاری در این صنعت‌، بیشتر تلاش شود.
این مدیر فعال در حوزه خدمات دریایی یادآور شد: بحمدالله در دولت یازدهم با درک صحیح از شرایط سوق الجیشی و استراتژیک کشور، اقدامات خوبی در راستای تسریع در ساخت راه ­آهن چابهار زاهدان، قزوین رشت، آستارا و آذربایجان و اتصال عملیاتی راه ­آهن اینچه برون و همچنین‌اتمام فاز ۱ بندر چابهار و توسعه بنادر امیرآباد و انزلی و نوسازی و تجهیز بنادر کشور صورت‌گرفته است‌که ضمن تشکر از تلاش دولتمردان، یادآور می­شود اجرای به‌ موقع پروژه­ ها به‌منظور استفاده بهتر از فرصت­ های پیش­رو، حفظ منافع ملی، کمک به اشتغال کشور و افزایش امنیت در مناطق مرزی و…، لازم و ضروری می­باشد.
وی در خاتمه به موضوع ساخت سیلو های بی‌رویه و بدون مطالعه در بنادر و خارج از بنادر اشاره نمود که با شرایط غیر عملیاتی و غیر اقتصادی آنها، موجب بلوکه شدن سرمایه‌ های زیاد سرمایه‌گذاران و منابع ملی کشور و ایجاد خسارت و عدم بازگشت سرمایه‌ها، شده است و لازم است وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بنادر نسبت به صدور مجوز های ساخت با حساسیت و مطالعه بیشتر عمل نمایند و مانع از ایجاد بحران مالی برای سرمایه‌گذاران گردیده و استفاده بهینه از سیلوها و انبار های موجود و اقتصادی شدن آنها را حمایت نمایند.

قبلی سرمقاله شماره 14
بعدی آسم گندم چيست؟ راهکارهايي براي کنترل آلودگي هوادرکارخانه آرد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.