نانوایی بدون صف، نیازی که با inon محقق شد


از انتظار در صف های طولانی نانوایی ها خلاص شوید و نان خود را تازه درب منزل یا محل کار خود دریافت کنید. در این راستا می توانید سفارش خود را از طریق وب سایت و یا از طریق تلفن همراه خود ثبت نمایید. شرکت inon ازجمله استارت آپ های فعال با سابقه ۴ سال فعالیت در حیطه ثبت سفارش آنلاین نان است که تلاش دارد با حداقل زمان و حداکثر کیفیت نان را به دست مشتریان برساند.

امیر امین سید محمد، مدیرعامل شرکت inon در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص نحوه فعالیت این استارت آپ، گفت: شرکت آی نون در فاز اول فعالیت خود قرار دارد و به دلیل لزوم آزمون و خطا تنها در منطقه یک استان تهران فعالیت دارد و محله هایی ازجمله کاشانک، آجودانیه، اقدسیه، جمال آباد، نیاوران، منظریه، جمشیدیه، جماران، یاسر، بوکان، دربند، دزاشیب، حکمت، کامرانیه، فرمانیه، قیطریه، چیذر، اراج را تحت پوشش دارد.

وی در خصوص برنامه های توسعه ای این شرکت در فاز دوم فعالیت خود، خاطرنشان کرد: یکی از اهدافی که شرکت آی نون در فاز دوم فعالیت خود در نظر دارد، گسترش مناطق تحت پوشش برای اکثر مناطق استان تهران است تا نان با حداقل زمان به دست شهروندان برسد و ضایعات ناشی از بیات بودن نان کاهش یابد. همچنین به دلیل تقاضای نان با کیفیت از سوی مشترکین، آی نون با نانوایی های آزاد پز همکاری دارد تا بتواند همواره با کیفیت ترین نان را تهیه و به دست مشتریان خود برساند.

سید محمد در پاسخ به جایگاه استارت آپ ها در اقتصاد ایران، اذعان داشت: فعالیت استارت آپ ها در ایران همچون نهال کوچکی است که رشد آن را می توان سال به سال مشاهده کرد. ناگفته نماند که بازار استارت آپ ها، بازار دست نخورده ای است و ظرفیت فعالیت در رشته های گوناگون وجود دارد و در صورت حمایت دولت جای پیشرفت روز افزون این حیطه احساس می شود. متاسفانه هم اکنون قانونی برای هویت استارت آپ ها در ایران وجود ندارد و باید به عنوان یک شرکت در طی مراحل اداری در چارچوب قانون قرار بگیرد. خوشبختانه اخیرا در طی پیگیری های فراوان، قانونی تصویب شد که استارت آپ ها می توانند در قالب یک شرکت دانش بنیان ثبت شوند و از مزایای آن ازجمله معافیت از مالیات بهره مند شوند اما دارای شرایطی سخت ازجمله ثبت اختراع یا عضویت در هیات علمی دانشگاه است.

وی با تاکید بر جایگاه استارت آپ آی نون در میان شرکت های مشابه فعال در ایران، یادآور شد: استارت آپ هایی که در حوزه نان فعالیت دارند به دلیل سود اندک هرگز نمی توانند تا حد استارت آپ هایی ازجمله دیجی کالا یا اسنپ پیشرفت کنند و همه گیر شوند اما به دلیل آنکه با قوت غالب مردم سر و کار دارد، می تواند جایگاه خود را در جامعه تثبیت کند.

قبلی فیلم های خوراکی با پایه پروتئین های گیاهی
بعدی کاهش تولید غلات به دلیل آب و هوای نامساعد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.