پرداخت معوقات کارخانجات آرد؛ وعده ای در سراشیبی عمل

مدیرعامل کارخانه گل آرد جیرفت مطرح کرد

کارخانه گل آرد جیرفت با بهره‌گیری از مدرن‌ترین ماشین‌آلات روز دنیا و پرسنل مجرب توانسته است تا بهترین و مرغوب‌ترین آرد استان و کشور را بر اساس نیاز مشتریان تولید و عرضه کند و محصولاتی نظیر آرد نول، آرد معمولی و آرد ستاره را به صورت متفاوت تولید و روانه بازار کند. در همین راستا نگاشته با مدیرعامل این واحد تولیدی که سبقه ۲۵ ساله را در کارنامه کاری خود دارد، به گفتگو پرداخته است.

حسین جعفری، مدیرعامل کارخانه گل آرد جیرفت با اشاره به این که قیمت آردهای یارانه‌ای (گندم ۶۶۵۰ ریالی) تاکنون تغییری داده نشده است، گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد آردسازان با مسئولان  و اثبات ضررهای وارده به صنعت آرد کشور، مسئولان تصمیم گرفتند تا ۹ درصد از جمع مبلغ درآمدهای فروخته شده از شهریور ۹۵ لغایت اسفندماه ۹۶ را به کارخانجات عودت دهند. البته در مورد سال ۹۷ و ۹۸ که کماکان آردها با همان نرخ قبلی عرضه می‌شوند، هنوز تصمیم‌گیری نشده است. همچنین عودت این مبلغ که قرار به پرداخت نقدی آن بود میسر نشد و تصمیم بر آن شد که در هر مرحله خرید گندم ۶۶۵۰ ریال، ۲۰ درصد مازاد، محاسبه و از مطالبات کارخانجات کسر گرددکه متاسفانه اطلاع حاصل شد که ۲۰ درصد نیز به ۵ درصد تقلیل یافته است.

بارش‌های مناسب گندم خوبی را به کشاورزان تحویل داده است

جعفری در خصوص کیفیت گندم خریداری شده سال ۹۸ اظهار کرد: با توجه به بارش‌های امسال کیفیت گندم‌های ارسالی تاکنون مطلوب گزارش شده است که امیدواریم برداشت امسال نیز بیشتر از نیاز مصرف کشور باشد. همچنین اجرای طرح سامانه سبوس از سوی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی بر اساس میزان آرد فروخته شده سبوس محاسبه می‌گردد که به نظر می‌رسد طرح بسیار خوبی برای شفاف‌سازی و کنترل بازار باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش روز افزون هزینه‌های کارخانجات، شرایط برای نوسازی و بهسازی ماشین‌آلات و خطوط تولید بسیار سخت گردیده است. از سوی دیگر لزوم سرمایه‌گذاری جهت رقابت در بازار و حفظ کیفیت آرد تولیدی کشور ایجاب می‌کند که مسئولان شرایط ویژه‌ای را برای تسهیلات ویژه صنعت آرد با بهره کم در نظر بگیرند.

قبلی افتتاح اولین سیلو ذخیره سازی شهرستان نظر آباد با 12 هزارتن ظرفیت ذخیره سازی گندم
بعدی دلیل اصلی افزایش ناگهانی قیمت ماکارونی چه بود؟

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.