چرا کارخانجات آرد موظف به استفاده از دستگاه های آزمایشگاهی هود لامینار فلو کلاس۲، انکوباتور و انکوباتور یخچال دار هستند؟

مهندس اسکویی، مدیرعامل شرکت کیمیاژن پژوه پارس پاسخ می دهد

آلودگی میکروبی یکی از مباحث مهم مورد بحث در مقوله سلامت صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و دارویی است. آلودگی های میکروبی اغلب در این صنایع به عنوان آلودگی باکتریایی یا آلودگی قارچی تعریف می شود. در راستای حذف این آلودگی ها، تحقیقات بسیاری صورت گرفت که نقطه عطف آن تحقیقات دکتر پاستور است که با آن سیستم علم میکروب شناسی وارد چرخه نوین می شود. امروزه با گسترده شدن و جهش های متوالی در سیستم های بیماری زا مثل باکتری ها و قارچ ها و افزایش مقاومت های دارویی آن ها نسبت به سال های گذشته نیاز است تا آلودگی میکروبی بیش از پیش مورد بررسی قرار گیرد.

وجود آزمایشگاه مجهز با دستگاه های آزمایشگاهی دقیق، لازمه بررسی و انجام تحقیقات بر روی میکروب ها ،اعم از باکتری ها و قارچ ها است. در صورت عدم تشخیص دقیق به خصوص در بحث نان و احتمال وجود کپک، زندگی افراد جامعه با چالش بزرگ سرطان ها مواجه می شود. لذا برای تشخیص  باکتری ها و قارچ ها در وهله اول تولید کنندگان نیاز به ابزارهای دقیقی دارند که لازمه  آزمایش ها هستند و مهم ترین آن ها در بررسی آرد و نان، وجود دستگاهی به نام هود لامینار فلو کلاس ۲ و دستگاهی به نام انکوباتور و انکوباتور یخچال دار است. این دستگاه ها باعث می شود که با دقت بیشتر پالایشی در خروجی آرد، نان و خمیر ایجاد و عرضه شود که باعث پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها خواهد شد.

امروزه یکی از مهلک ترین قارچ های موجود در آرد و نان، کپک آسپرژیلوس فلاووس است که با رشد خود باعث ایجاد سم آفلاتوکسین می شود. آفلاتوکسین یکی از سمومی است که با وجود افزایش ریسک ابتلا به سرطان در ایران مورد بی توجهی قرار می گیرد و موارد استفاده آن در بمب های شیمیایی است. آفلاتوکسین به گرما مقاوم است و این سم بشدت سرطانزاست. در صورت عدم کنترل این قارچ که تولید آفلاتوکسین مینماید اگر کنترل نشود با ورود به بدن دامها سم را در شیر دامها وارد مینماید که باز در زنجیره غذایی جامعه قرار می گیرد . در اغلب موارد میکروب های بیماری زا در دمای بدن رشد می کند و یا برخی قارچ ها در دمای ۲۵ درجه رشد خوبی دارد. بنابراین  دقت دستگاه ها برای تشخیص این نوع بیماری ها بسیار ضروری و مهم است. در تمامی استانداردهای تدوین شده جهانی مانند  CDC آمریکا و یا سازمان WHO، خطایی که برای این دو دستگاه درنظر گرفته شده، خطای ۵/۰ درجه است که مجاز به نواسان است و در غیر این صورت دستگاه فوق مورد استفاده نیست. متاسفانه در آزمایشگاه های کارخانجات آرد و نان داخلی اغلب از دستگاه هایی استفاده می شود که بیش از ۳ تا ۴ درجه خطا دارند، از این رو حداقل ۶ برابر خطا بیش از حد مجاز است لذا با این دستگاه نمی توان عامل بیماری زا را تشخیص داد و در راستای حذف آن برآمد. در نتیجه نان آلوده وارد چرخه جامعه می شود.

به تازگی استفاده از دستگاه هود لامینار فلو کلاس ۲ در کارخانجات آرد و نان اجباری شده است. در استفاده از این دستگاه به هنگام نمونه برداری آرد و نان، باید محیط از سلامت کامل برخوردار باشد تا محیط آلوده نتیجه را با اختلال مواجه نکند. شرکت کیمیاژن موفق به ساخت این دستگاه با بیشترین دقت شده است  تا کاربران بتوانند به راحتی به نتیجه صحیح و بدون خطا دست یابند. استفاده از هود لامینار فلو کلاس ۲ تا به حال به طور صحیح صورت نمی گرفت و اعتقاد برآن بود که باید از اتاق کشت استفاده کرد این درحالی است که استفاده از اتاق کشت چندین سال است که در دنیا منسوخ شده و نیاز است تا سازمان استاندارد و وزارت بهداشت  در این خصوص بازنگری کند چراکه اتاق کشت می تواند آزمایش را دچار چالش کند.

بهره مندی از هود لامینار فلو کلاس ۲ می تواند ضریب آلودگی ماده مورد آزمایش را کاهش دهد و پس از ایزوله و به زیر کشت بردن ماده مورد آزمایش ، محیط کشت به داخل آنکوباتور یخچال دار برده می شود که دمادهی می شود و پس از مدتی رشد یا عدم رشد میکرو ارگانیسم بررسی می شود و در صورت رشد باید اقداماتی انجام شود تا از ورود آن به جامعه جلوگیری شود.

شرکت کیمیاژن در سال های گذشته با استفاده از تجربیات شرکت های اروپایی و آمریکایی و تبادل اطلاعات با آن ها و با بکارگیری مهندسان داخلی به تولید این دستگاه ها می پردازد که دقت آن قابل رقابت با نمونه های آلمانی و آمریکایی است.  نمونه خارجی این دستگاه ها بیش از ۲۰ میلیون تومان قیمت دارند که در صورت اختلال در کارکرد هرقطعه بیش از ۵ میلیون تومان هزینه بر دوش کارخانه می گذارد. شرکت کیمیا ژن در این راستا اقدام به بومی سازی نموده است که در این صورت اگر قطعات آن دچار مشکل شود، هزینه بسیار اندکی متحمل کارخانجات خواهد شد. تولید و عرضه این دستگاه ها به بازار گامی بزرگ در جهت کاهش هزینه و افزایش کیفیت آزمایش ها شده است.

 

قبلی کنترل بیولوژیک عوامل بیماری‌زا در تولید محصولات کشاورزی
بعدی سرمایه‌گذاری ناامن در ایران از کجا نشأت می‌گیرد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.