چگونه نوزادان خود را در برابر حساسیت به بادام زمینی، ایمن کنیم؟

صنعت غذاي آلرژي زا

با افزایش آلرژی‏های مختلف به مواد غذایی به خصوص در کودکان، می‏توان گفت که صنعت غذا وارد دورانی به نام آلرژی زایی شده است! با گذشت زمان، افراد بیشتری را می‏بینیم که به دلیل بیماری، مواد غذایی خاصی را از رژیم غذایی خود حذف می‏کنند. این روند توجه محققان را به خود جلب کرده است و آن‏ها را بر این داشته است تا به دنبال راهی برای ایمن سازی مواد غذایی باشند. محققان در حال تلاش برای بررسی پروتئین‏هایی هستند که موجب واکنش در بدن می‏شوند و همچنین سعی دارند تا غذاهای آلرژی زا را به غذای نوزادان اضافه کنند.

طبق آمارهای موجود، ۱ تا ۵ درصد از مردم جهان مبتلا به آلرژی غذایی هستند. تنها در آمریکا ۱۵ میلیون افراد مبتلا به آلرژی غذایی زندگی می‏کنند که نوع کشنده آن تقریبا یک کودک از هر ۱۳ کودک زیر ۱۸ سال را درگیر کرده است. هزینه‏‏ای که این آلرژی غذایی در آمریکا تحمیل می‏کند، سالانه ۲۵ میلیارد دلار است. طبق نظر دانشمندان، آلرژی غذایی بین سال‏های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۱، حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است. تعداد افراد مبتلا به حساسیت غذایی در هر ده سال حدودا ۲ برابر می‏شود، و محققان بر این باورند که ژنتیک، محیط و رژیم غذایی در آن دخیل هستند.
یکی از اصلی‏ترین و کشنده‏ترین آلرژی‏ها، آلرژی به بادام زمینی است و میلیون‏ها پدر و مادر در جهان به خطرات آلرژی به بادام زمینی واقف هستند و آن را از رژیم غذایی کودکان خود حذف می‏کنند. شرکت Alrgn Bio، در حال مطالعه بر روی فرآیندی پس از برداشت بر روی بادام زمینی هستند که پروتئین‏های آلرژی زای آن را خنثی می‏کند. با استفاده از این فرآیند، افرادی که به بادام زمینی حساسیت دارند هنوز هم نمی‏توانند آن را مصرف کنند، اما در صورت مصرف اشتباهی آن واکنش شدیدی نشان نخواهند داد و احتمال بستری شدنشان در بیمارستان کاهش می‏یابد.
تحقیقات جدید همچنین حاکی از این است که قرار دادن نوزادان در معرض غذاهای حاوی مواد آلرژی زا، احتمال حساسیت نوزادان به غذاهای آلرژی زا را در مراحل بعدی زندگی کاهش می‏دهد. شرکت Before Brands در کالیفرنیا در حال طراحی محصولاتی است که ترکیبی از پروتئین‏های کامل و ویتامین D است که در واقع سیستم ایمنی را تربیت می‏کند تا نسبت به این پروتئین‏ها واکنش نشان ندهد. این محصولات به گونه‏ای طراحی شده‏اند که قابلیت استفاده در رژیم غذایی نوزادان ۶ ماه به بالا را داشته باشد. چنین کاری عجیب به نظر می‏رسد، اما آن را مانند واکسن تصور کنید. دوز پایینی از مواد حساسیت زا به بدن وارد می‏شود و کم کم بدن واکنش کمتری در برابر ان‏ها خواهد داشت.
محققان برای افزودن بادام زمینی به غذای نوزادان، آن‏ها را به سه دسته تقسیم کرده‏اند: دسته اول، نوزادان با احتمال بالای ابتلا به آلرژی به بادام زمینی هستند که باید بین ۴ تا ۶ ماهگی از غذاهای حاوی بادام زمینی استفاده کنند. این نوزادان اگزمای شدید و احتمالا حساسیت به تخم را نیز دارند. نوزادان دسته دوم، افرادی هستند که اگزمای کم دارند و غذاهای حاوی بادام زمینی از ۶ ماهگی باید در رژیم غذایی آن‏ها باشد. دسته سوم نوزادانی هستند که اصلا اگزما و آلرژی دیگری ندارند، بادام زمینی باید در غذاهای آن‏ها از زمانی که توانایی خوردن غذایی غیر از شیر را دارند، اضافه شود.
نتایج مطالعه زیر دانشمندان را مطمئن ساخت که استفاده از غذاهای حاوی بادام زمینی در نوزادی، از ابتلا به حساسسیت در سنین بالاتر جلوگیری می‏کند. بیش از ۶۰۰ کودک ۴ تا ۱۱ ماهه برای این مطالعه، مورد بررسی قرار گرفتند. تمامی این نوزادان، به دلیل ابتلا به اگزمای شدید و حساسیت به تخم مرغ، از جمله افرادی محسوب می‏شدند که در دوران کودکی به بادام زمینی حساسیت خواهند داشت. این نوزادان به دو گروه تقسیم شدند، گروه اول از غذاهای حاوی بادام زمینی استفاده کردند و گروه دوم از غذاهای عاری از بادام زمینی. تا سن ۵ سالگی تنها ۳ درصد از کودکان گروه اول مبتلا به حساسیت به بادام زمینی شدند، در حالی که این میزان در گروه دوم ۱۷ درصد بود.
دهه‏های متمادی است که متخصصان آلرژی، به والدین هشدار می‏دهند که بادام زمینی را از رژیم غذایی کودکانی که اگزما و حساسیت به تخم مرغ دارند حذف کنند، در حالی که مطالعات جدید خلاف این موضوع را ثابت کرده است. امید است که این موضوع برای حساسیت به انواع دیگر پروتئین مانند گلوتن نیز در آینده انجام شود. اگر به فکر عمل کردن به توصیه‏های دانشمندان در زمینه غذاهای حاوی بادام زمینی به نوزادان هستید، حتما مطالعات بیشتری داشته باشید.

قبلی آسياباني گندم دوروم
بعدی سرمقاله شماره 14

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.