کمپانی سینجنتا؛ تولیدکننده سموم کشاورزی و بذور هیبریدی در جهان و ایران

در گفتگو با مدیر فروش شرکت سینجنتا

Wheat_Fields_Wallpapers_laba.ws

شرکت سینجنتا یکی از بزرگترین کمپانی‌های پیشرو در بخش کشاورزی است که به واسطه تولید علم در سطح جهانی، دسترسی فراگیر و تعهد به مشتریان برای افزایش عملکرد گیاهان زراعی، محافظت از محیط زیست، بهبود سلامت و کیفیت زندگی جوامع مختلف تلاش می‌کند. این شرکت با بیش از ۲۸۰۰۰ کارمند در ۹۰ کشور جهان در راستای ایجاد پتانسیل تولید گیاهان به ارائه خدمات می‌پردازد که در همین راستا با مهندس امیر، زنده‌دل، مدیر فروش شرکت syngenta به گفتگو پرداختیم.

مهندس زنده‌دل با تاکید بر اینکه تمام بذور این شرکت، هیبریدهای نسل اول هستند، گفت: این بذور منطبق با آخرین تکنولوژی تولید بذر بوده و از نوع تراریخته نیستند. همچنین بذرهای هیبرید با توجه به اقلیم و نیازهای هر منطقه تطابق یافته و بهترین عملکرد را خواهند داشت؛ چراکه این بذور در اروپا تولید و پس از گذراندن سخت‌ترین آزمایشات و بررسی‌ها توسط ارگان‌های دولتی و خصوصی، موفق به اخذ گواهی‌های بین‌المللی لازم شده‌اند و جهت ورود به کشور نیز مراحل و رویه‌های قانونی و تجاری‌سازی را طی می‌کنند.

این فعال بخش کشاورزی در خصوص تحقیقات جدید شرکت سینجنتا اذعان داشت: با توجه به اهمیت گندم در صنایع غذایی به خصوص گندم دروم، شرکت سینجنتا در حال آزمایشات منطقه‌ای در ایران برای بررسی انطباق واریته‌های جدید با شرایط اقلیمی کشور است.

زنده‌دل در خصوص راهکارهای شرکت Syngenta برای رفع چالش‌های بخش کشاورزی عنوان کرد: ارائه محصولات جامع در حوزه بذور و سموم دفع آفات نباتی، روش‌های تیمار بذر، آموزش به مصرف‌کنندگان در جهت استفاده صحیح، موثر و ایمن و همکاری مستمر و نزدیک با کشاورزان از جمله اقدامات جامع این کمپانی بزرگ برای حل مشکلات پیش‌روی بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکهsyngenta  هر ساله صدها مزارع نمایشی و کارگاه آموزشی را با تاکید بر دانش و آگاهی منطقه‌ای و اطلاعات وسیع برای کشاورزان آفریقا و خاورمیانه برگزار می‌کند، گفت: یافتن راه‌حل‌های مناسب برای ایجاد ارزش افزوده و سود بیشتر برای کاربران کشاورزی نیز در برنامه‌های شرکت سینجنتا قرار دارد.

تحقق امنیت غذایی با با برنامه رشد مطلوب سینجنتا

این فعال حوزه کشاورزی یکی از بزرگترین چالش‌های زمین را ایجاد امنیت غذایی برای جمعیت رو به رشد از منابع محدود دانست و اذعان داشت: Syngenta در سپتامبر ۲۰۱۳ طرحی را تحت عنوان «برنامه رشد مطلوب» با شش تعهد مهم جهانی مطرح کرد تا از آن به‌عنوان نقشه راهی برای این شرکت در جهت ایجاد ثبات و امنیت غذایی تا سال ۲۰۲۰ استفاده کند. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به سایت ذیل مراجعه کنند. www.goodgrowthplan.com

مدیر فروش سینجنتا عمده محصولات سینجتا را شامل انواع سموم کم خطر کشاورزی، کود شیمیایی، بذور سبزی و صیفی، بذرهای گیاهان زراعی اعلام کرد و افزود: سینجنتا در زمینه تولید سموم کشاورزی کم‌خطر از جمله حشره‌کش، قارچ‌کش، علف‌کش و کودهای شیمیایی تولیداتی به‌روز و متناسب با نیاز روزمره کشاورزان و رعایت اصول زیست محیطی و سلامت مصرف‌کنندگان دارد.

وی در پاسخ به ویژگی‌های سموم شرکت سینجنتا اظهار کرد: مصرف کم سم نسبت به سموم رایج، خطر کم برای محیط زیست، ماندگاری بسیار پائین در طبیعت و اندام‌های گیاهی، اثربخشی سریع و طولانی مدت، کم خطر برای انسان و دام و در نهایت امکان صادرات محصولات کشاورزی حفاظت شده توسط سموم شرکت سینجنتا است.

سینجنتا؛ تولیدکننده بذور محصولات جالیزی و گیاهان زراعی

مهندس زنده‌دل با بیان اینکه شرکت سینجنتا برای تأمین غذا اقدام به تولید و معرفی بذور پر محصول در زمینه محصولات جالیزی و گیاهان زراعی کرده است، گفت: گیاهان زراعی مانند کلزا، ذرت و گندم از مهمترین محصولات سینجنتا هستند که همزمان با معرفی و مصرف آن در سطح جهان و کشورهای پیشرفته، در ایران نیز قابل دسترسی برای هموطنان است.

وی در خاتمه اذعان داشت: شرکت سینجنتا در حال حاضر افزودن انواع محصولات جدید شامل انواع سموم، بذور گیاهان زراعی و سبزی و صیفی به سبد کالایی خود را در برنامه دارد که علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت شرکت سینجنتا در ایران و صفحه اینستاگرام مراجعه کنند.

www.syngenta.ir

 

قبلی تاکیدی بر ساخت سیلوهای بتنی در بنادر و دلایل آن
بعدی بررسی فاکتورهای مهم و تأثیر گذار در ساخت سیلوهای نگهداری غلات در بنادر

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.