گزارشی از کارخانه صنایع آرد ورامین


طی بازدیدی که نشریه نگاشته از کارخانه صنایع آرد ورامین، خطوط تولید، آزمایشگاه و چگونگی عملکرد آن داشت. گزارشی کامل از مدیران بخش های مختلف این کارخانه به منظور آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد آرد ورامین در تولید، رفع مشکلات و ایجاد کیفیت در محصول تهیه کرده ایم که در ادامه می خوانید؛

قائم مقام شرکت صنایع آرد ورامین:

برای عملکرد موفق کارخانه آرد، باید فرآیند تولید را شناسایی و کنترل کرد

مهندس روزبه قاضی حسینی، قائم مقام شرکت صنایع آرد ورامین، نوه سید محمدرضا ضیائیان بنیانگذار و مدیرعامل فعلی شرکت در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: با توجه به  چالش های موجود در صنعت آرد، سعی کرده ایم تا در بخش ریسک های غیرسیستماتیک متمرکز شده و شرایط مقابله با آنها را فراهم کنیم. در این راستا باید یک جریان خوب و پیوسته از مرحله بازرگانی یعنی تامین گندم تا تولید، بسته بندی و فروش صورت بگیرد. همچنین باید برای مشتری تولید ارزش داشته باشیم که علاوه بر ارائه کالای با کیفیت بدون نوسان وفاداری بین شرکت و مشتری شکل بگیرد.

وی گفت: باتوجه به اینکه انتخاب نوع گندم در اختیار کارخانجات آرد نیست و بحث گندم کیفی بزرگترین دغدغه مدیران کارخانجات است و ایجاد ریسک سیستماتیک (غیر قابل حذف و از کنترل سازمان ها خارج می  باشد)، شرکت صنایع آرد ورامین سعی کرده تا با شناخت پروسه در مسیر کم کردن اثرات این چالش بزرگ حرکت کند.

قاضی حسینی ادامه داد: این پروسه با یک جریان خوب و یک جریان بد تعریف می شود که جریان خوب سیستمی را توصیف می کند که به صورت پیوسته و قابل پیش بینی حرکت می کند اما در جریان بد ممکن است کار متوقف شود و قابل پیش بینی نباشد. در واقع این جریان ها دارای گلوگاه هایی هستند که در صورت سخت افزاری یا نرم افزاری بودن شناسایی آنها کار دشواری نیست و می توان با سرمایه گذاری در سیستم های مانیتورینگ و آموزش مناسب نیروی انسانی این مشکل را رفع کرد لذا چنین دیدگاهی به یک جریان باعث ایجاد یک فرایند مشخص و منظم می شود که در نتیجه بهینه سازی بیشتر در سازمان مورد توجه قرار گیرد.

مهندس قاضی گفت: اما هنگامیکه گلوگاه در بخش نیروی انسانی و آموزش باشد، شناسایی گلوگاه ها چالشی تر می شود به همین دلیل کارخانه صنایع آرد ورامین اقدام به ایجاد kpi ها کرده است که شاخص کلیدی عملکرد است و در بازه های معین اندازه گیری، ارزیابی و با معیارهای شاخص عملکرد در زمان گذشته مورد مقایسه قرار می گیرد.  kpi در سطح بالا بر عملکرد کلی شرکت و در سطح پایین بر روی عملکرد آپارتمان های مختلف متمرکز می‌باشد.

 

………………………………………………………………

صنایع آرد ورامین چگونه با گندم های داخلی، آرد با کیفیت تولید می کند ؟

عذری ملامهدی، مدیر کنترل کیفیت کارخانه صنایع آرد ورامین پاسخ می دهد؛

در شرایط کنونی که ورود گندم خارجی ممنوع بوده و گندم های ارسالی به کارخانجات از نوع داخلی و ضعیف ترین واریته ها است و گندم های داخلی کیفی مربوط به استان های گلستان، خوزستان و فارس در دسترس نیست لذا تولید آرد با کیفیت، بسیار مشکل بوده است اما دقت و نظارت مستمر بر فرآیندهای بوجاری و آسیاب می تواند در کیفیت آرد تولیدی بسیار تاثیر گذار باشد.

اختلاط گندم، فرایند نم زنی یا مشروط سازی گندم، محاسبه و میزان رطوبت لازم و زمان خواب مناسب با توجه به نوع گندم، کنترل فرآیند آسیاب از جمله انجام آزمایش تست میل و تنظیم خردکنندگی والس ها در حد استانداردهای تعیین شده، اندازه گیری میزان آسیب نشاسته و تنظیم آن در حد مطلوب، اندازه گیری دانه بندی و رطوبت آرد در حد استاندارد کمک شایانی را برای بالا رفتن کیفیت آرد می کند.

با مصرف بهبود دهنده ها و آنزیم ها نیز درصدی از ضعف آرد و نواقص کیفی آن را بهبود بخشیده ایم. در مجموع با توجه به مواردی که ذکر شد و مهمتر از همه بکارگیری پرسنل دلسوز و متعهد که در بخش تولید، فنی و کنترل کیفیت مشغول به کار هستند و با کنترل و پایش مستمر توانسته ایم آردی با کیفیت ثابت و مورد رضایت مشتری تولید کنیم.

آیا صنایع آرد ورامین توان تولید آردهای تخصصی و مورد نیاز مشتریان را دارد ؟

ملامهدی تصریح کرد: با تهیه نمونه آردهای مختلف و نظرخواهی از مشتریان هر صنف نسبت به نمونه های ارسال شده و آگاهی از نقطه نظرات متخصصان صنوف مختلف، آرد مورد رضایت مصرف کنندگان را تولید و توسط دستگاه های آزمایشگاهی که مجهز به جدیدترین تکنولوژی روز دنیا از قبیل آلوئولب، NIT، SD matic، فالینگ نامبر و سدیمانتاسیون به طور کامل خواص رئولوژیک آرد را مورد ارزیابی قرار داده و میزان پارامترهای کیفی آرد هر صنف را به دست آورده ایم به گونه ای که حتی برای برخی از مصرف کنندگان خود نیز آنالیز آرد مخصوص به خودشان را ثبت کرده و مطابق با درخواست آن ها آرد را تولید خواهیم کرد. در واقع پس از آزمایشات رئولوژی بر اساس نیاز مشتری در آزمایشگاه پخت نان عملیات پخت انجام می شود.

………………………………………………….

مدیر تولید کارخانه صنایع آرد ورامین:

استفاده از ماشین آلات پاکسازی مدرن، از ویژگی های مهم خطوط تولید این شرکت است

ندایی، مدیر تولید کارخانه صنایع آرد ورامین در خصوص ویژگی خطوط تولید تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژگی های خطوط تولید صنایع آرد ورامین استفاده از ماشین آلات پاکسازی مدرن برای گندم است چراکه تولید آرد با کیفیت نیاز به پاکسازی مناسب دارد به گونه ای که این کارخانه دارای یک ساختمان برای پیش بوجاری قبل از ورود گندم به ساختمان بوجاری اصلی است.

وی افزود: این کارخانه علاوه بر استفاده از دستگاه سورتکس برای بوجاری، از دستگاه های تریور نیز استفاده می کند تا پاکسازی گندم به بهترین شکل ممکن انجام شود این درحالی است که بسیاری از کارخانجاتی که دستگاه سورتکس دارند، دیگر از تریور استفاده نمی کنند.

کارکرد بهتر ماشین آلات با تعمیرات و نگهداری دوره ای اجرا می شود

ندایی با اشاره به اینکه نگهداری ماشین آلات و تعمیرات دوره ای آنها در این کارخانه باعث شده است که تمام تجهیزات علی رغم اینکه چندین سال کارکرده اند همچنان مانند روز اول باشند، گفت: در حال حاضر تهیه لوازم یدکی وارداتی یکی از مهمترین دغدغه های مدیران تولید کارخانجات آرد شده است که این نگرانی منجر به خرید پیش هنگام قطعات برای کارخانه و نگهداری از آنها برای روز مبادا شده است اما متاسفانه این امر منجر به رکود سرمایه می شود.

…………………………………………………………………

معاونت کنترل کیفیت و تولید کارخانه صنایع آرد ورامین:

برگزاری دوره های آموزشی برای بخش تولید و آزمایشگاه آرد ورامین

عزیزخانی، معاونت کنترل کیفیت و تولید کارخانه صنایع آرد ورامین تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات کارخانه آرد ورامین در راستای بهبود تولید آرد با کیفیت، برگزاری و اجرای دوره های آموزشی برای پرسنل کارخانه است که توانسته نتایج بسیار مثبتی به وجود آورد.

به گفته وی یکی از مهمترین مشکلات و چالش های مدیران تولید کارخانجات آرد، تنوع گندم دریافتی است به همین دلیل تنظیمات مداوم دستگاه ها در بخش بوجاری، مشروط سازی صحیح و تنظیمات خردکنندگی والس ها باتوجه به تنوع گندم از اهمیت زیادی برخوردار است.

احداث ۱۰ هزار تن سیلو ذخیره سازی گندم در کارخانه آرد ورامین

عزیزخانی در پایان خاطر نشان کرد: کارخانه صنایع آرد ورامین در حال احداث دو سیلوی فلزی ذخیره سازی گندم با ظرفیت مجموعا ۱۰ هزار تن است که ساخت این سیلوها با همکاری شرکت مای سیلو و تجهیزات انتقال آن نیز با همکاری شرکت بولر انجام شده است.

 

 

 

قبلی ورود اولین قطار دربست از بندر عباس به ایستگاه صنایع غذایی آرین
بعدی تاثیر آسیابانی، در کنترل نشاسته آسیب دیده

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.