مدیر نان صنعتی: عدم اعتقاد به سامان دهی آرد و نان به روش صنعتی، سهم بازار را در ۱۰ درصد نگه داشت!


بیش از ۹ سال از زمانی که دولت نهم در تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۸۶ و پس از آن در ماده ۱۱۰ قانون پنجم برنامه توسعه به این نتیجه رسید که تنها راه کاهش ضایعات نان، افزایش کیفیت، ماندگاری و پایین آوردن سرانه مصرف از طریق صنعتی شدن است، می گذرد. سرمایه گزاری های تحقق یافته در این حوزه، بالغ بر ۶۰۰ میلیون یورو است. همچنین ظرفیت تولیدی بالغ بر هزار تن در روز تاکنون انجام شده است لیکن متاسفانه به دلیل تفکرات جزیره ای حاکم بر دولت ها در همه ادوار، نتوانسته ایم بیش از ۱۰ درصد سهم بازار را به نان صنعتی اختصاص دهیم که شاید بزرگترین دلیل آن عدم اعتقاد مدیران و تصمیم گیرندگان دولتی به سامان دهی آرد و نان از طریق صنعتی شدن است. اصغر شهریاری، مدیرعامل کارخانه نان اکسین خوزستان به عنوان یک پیشکسوت در این حوزه با عنوان این مطلب معتقد است که عدم اجرای قانون و تصمیمات موازی توسط دولت یکی از علت های ایجاد معضل در تولید نان صنعتی کشور است.

عقب گرد صنعت تولید نان صنعتی با دخالت های دولت

به گفته وی دخالت دولت در تامین گندم و توزیع آرد با بهانه کنترل قیمت نان، موجب عدم رشد این صنعت و گاهی عقب گرد آن می شود. به طور مثال رشد صنعت شیرینی و شکلات مادر در طی این ۲۰ سال با رشد نان صنعتی قابل مقایسه نیست. در صورتی که مواد اولیه هر دو این محصولات یکی است. نکته جالب این است که در سال ٩۴ درآمد ارزی حاصل ازشرینی و شکلات درکشور ۶۰۰ میلیون دلار بوده است و کل سرمایه گذاری شرکت مادر به تنهایی معادل درآمد کل حوزه نان صنعتی در سال ٩۴ است. نکته کلیدی رشد آن را باید در رهایی از بند تصمیمات نابه خردانه دولتی دانست. به راستی کدام یک از این تصمیم گیرندگان دولتی که برای حوزه آرد و نان نسخه می پیچند، تاکنون دستشان به خمیر خورده است یا در سوابقشان اداره یک نانوایی را داشته اند؟!
شهریاری خاطرنشان کرد: عدم وجود ناوگان توزیع و مراکز فروش حرفه ای متعلق به کارخانه ها ازجمله معضلات دیگری است که خود کارخانه ها در به وجود آمدن آن دخیل هستند. این امر در طرح های توجیهی توسط سرمایه گذاران دیده نشده و می توان ریشه آن را در عدم شناخت، ناآگاهی و تازه کار بودن این صنعت مشاهده کرد. در حال حاضر به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری و حضور معوقات بانکی، امکان و توان این مسئله برای اکثر سرمایه گذاران این حوزه فراهم نیست.

عدم اجرای قانون به تولیدکنندگان صنعتی ضربه می زند

مدیرعامل کارخانه نان اکسین خوزستان در خصوص اهداف درج جدول تغذیه ای در بسته های نان صنعتی، گفت: مصرف کننده حق دارد که آگاهی کاملی از مواد تشکیل دهنده محصولی که مصرف می کند، داشته باشد و درج جدول تغذیه ای در پشت بسته محصولات این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می کند اما آیا بهتر نبود انجام این امر در حوزه نان ابتدا از نان های سنتی که بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند، آغاز شود یا حداقل نانوایی های سنتی و فانتزی هم مجاب می شدند تا جدول حقایق تغذیه ای محصول خود را در معرض دید مشتری قرار دهند تا مصرف کننده با آگاهی کامل انتخاب خود را انجام دهد. ناعادلانه است که تولیدکنندگان نان صنعتی موظف هستند به واسطه بالا بودن نمک از نیم درصد، پشت بسته نان تولیدی، عبارت “بهتر است کمتر مصرف شود” را درج کنند.
وی در ادامه افزود: چگونه می شود با وجود ماده ۶۳ و ۴۱ قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی مصوب در ۲۳/۱۱/۶۷، وزارت بهداشت مسئول برخورد و جمع آوری نان های زیر پله ای و بی نام و نشان باشد اما برخوردی را در این خصوص شاهد نباشیم. این در حالی است که اگر یک عدد از پروانه ساخت تولید نان صنعتی جابه جا شود، وزارت بهداشت احساس تکلیف نموده و با ما برخورد می کند. اینجاست که از عدم اجرای قانون ضربه می خوریم.

نمایشگاه ایبکس تنها مختص تولیدکنندگان ماشین آلات

شهریاری شرکت در نمایشگاه ایبکس را مختص تولیدکنندگان ماشین آلات حوزه آرد و نان دانست و اظهار داشت: نمایشگاه ایبکس سالانه در زمان و مکان مشخص بزرگان حوزه آرد و نان را دور هم جمع می کند. بنده معتقدم شرکت در این نمایشگاه مختص تولیدکنندگان ماشین آلات است تا آخرین دستاوردهای این صنعت را در معرض دید تولیدکنندگان آرد و نان قرار دهند و لزومی به شرکت دیگر فعالان تولیدکننده جز در این همین حوزه فعالیت تولید ماشین آلات نیست.
مدیرعامل کارخانه نان اکسین خوزستان یادآور شد: اتحادیه سراسری نان ایران در تیر ماه ۹۳ کمیته ای را تحت عنوان بررسی موانع توسعه نان صنعتی متشکل از ۲۶ شرکت تولیدکننده نان صنعتی باظرفیت ۲۰ تن به بالا ایجاد نمود که جلسات خوبی و پیگیرهای مداومی انجام شد اما شاید به دلیل نبود گوش شنوا، این کمیته با عدم توفیق مواجه شد. ولیکن همکاران در اتحادیه کماکان پیگیر مشکلات تولیدکنندگان هستند.

قبلی شالي‌کوبي‌ها، توليد‌کننده بيشترين ضايعات صنايع تبديلي برنج کشور
بعدی شماره 4 نشریه نگاشته

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.