چرا هنوز برندهای خارجی ماکارونی در ایران مشتری دارند؟

علي ابهريان، نماينده تکنولوژي Axor ايتاليا پاسخ مي دهد

اغلب کارخانجات فعال موجود در ایران از مهم ترین تکنولوژیهای روز دنیا بهره مند هستند اما تا زمانی که در تولیدات داخل کشور از مواد اولیه مناسب (آردسمولینا) استفاده نشود باید شاهد ورود محصولات عمدتاً اروپایی با آرد سمولینا و فروش چندین برابر قیمت نسبت به ماکارونی داخلی باشیم.
مهندس علی ابهریان مدیرعامل شرکت گام آفرین و نماینده شرکت AXOR ایتالیا در گفتگو با خبرنگار ما به چالش های پیش روی ماکارونی سازان کشور پرداخته است.

وی در ابتدا با یادآوری آنکه در سالیان قبل مقدار کمی، در حدود ۳۰۰ هزار تن گندم دوروم در سال تولید می‌شد که عمدتاً با گندم های معمولی مخلوط شده و به مصرف صنعت نان می رسید، گفت: با ورود ماشین‌آلات مدرن ماکارونی ضرورت استفاده از گندم دوروم جهت تولید آرد سمولینا روزبروز مشهود تر گشت و سطح زیر کشت گندم دوروم هم گسترده تر شد.
وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به کیفیت برتر در تولید ماکارونی که ارزش غذایی بیشتری نسبت به ماکارونی های موجود دارد، باید سیاستهای حمایتی دولت نسبت به تولید گندم دوروم و عرضه آن با قیمت‌های مناسب تغییر یابد، افزود: ایجاد استانداردهای اجباری و تعریف آرد سمولینا جهت تولید ماکارونی و حمایت کارخانجات آردی که فقط آرد سمولینا تولید می کنند نیز از جمله مهمترین اقدامات ارتقاء کیفی محصولات داخلی است.
این فعال حوزه ماکارونی در ادامه اظهار داشت: در ایران چندین کارخانه مهم ماکارونی که از نظر سطح تکنولوژی در رده بزرگترین تولید کنندگان ماکارونی دنیا می باشند، وجود دارند ولی تعداد کارخانجات تولید آرد سمولینای واقعی از تعداد انگشتان یک دست هم کمتر است که یکی از فعال ترین آنها که زحمات زیادی در پایدار ماندن خود داشته است کارخانه آرد اهوازاست که بهترین آرد سمولینای کشور را تولید می کند.

آیا ایران پتانسیل افتتاح واحدهای جدید ماکارونی را خواهد داشت؟

ابهریان در پاسخ به این سوال که برخی کارخانجات آردی که تمایل به ورود به حوزه تولید ماکارونی را دارند، چه چشم اندازی پیش رو خواهند داشت، اظهار داشت: این ورود در صورتی منطقی خواهد بود که بازارهای جهانی برای تولید کنندگان باز باشد. در عمل تولیدکنندگانی که بازارهای فرامنطقه ای را داشته باشند موفق تر هستند اما اینکه توان صادراتی نداشته باشیم و سرمایه گذاران به این حوزه وارد شوند و کیفیت آرد خوبی هم جهت رقابت جهانی نداشته باشیم، این خود موجب از بین رفتن کیفیت محصول تولیدی و رقابت ناسالم و فروش های زیر قیمت و غیر منطقی و در نهایت وارد آوردن ضربه به پیکر بی ثبات این صنعت خواهد شد و به اصطلاح قدیمی ترها با این روش میخ بر تابوت این صنعت می زنیم.
در پایان ابهریان تنها راه چاره برای رشد تولید و فروش ماکارونی در ایران را انسجام و اتحاد هر چه بیشتر صنف ماکارونی عنوان کرد و با اشاره به اینکه بازار ایران برای بسیاری از برندهای ماکارونی خارجی بازاری جذاب است، خواستار تلاش بیشتر صاحبان واحدهای تولیدی ماکارونی برای افزایش کیفیت محصولات شد.
وی خاطر نشان کرد حمایت همه جانبه دولت از این صنف موجب پویایی و حضور ایران در صحنه رقابت جهانی خواهد شد.

قبلی توليد 3 درصد از گندم جهان در قزاقستان
بعدی کارخانجات پيشرو آردسازي گام‌هاي متفاوتي بر می‌دارند

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.