فعال صنعت ماکارونی رکورد تولید رشته در خاورمیانه را شکست


در این شماره نشریه نگاشته میهمان آقای رضا جواهرفروش مدیرعامل یکی از قدیمی ترین برند های ماکارونی کشور ” NC ” که از سال ۱۳۵۱ در صنعت ماکارونی فعالیت داشته شده ایم. گفتگوی اختصاصی خبرنگار نگاشته را با این فعال صنعت غذا می خوانید؛

وی ابتدا با اشاره به اینکه امروزه ماکارونی به عنوان سالم ترین و ارزان ترین غذا در دسترس مردم قرار دارد گفت: خوشبختانه کشور ایران در صنعت ماکارونی همپای کشور ایتالیا به پیش می رود و ماشین آلات صنعت تولید ماکارونی در ایران جوان تر از همانند خود در کشور های بزرگ صنعتی است و به جایی رسیده ایم که اکثر تولیدات کشور با تکنولوژی روز دنیا تولید می شود و بسیار با کیفیت است.

چرا تولید کنندگان ماکارونی از وضعیت این صنعت ناراضی اند؟

وی در پاسخ به سوال فوق با تاکید بر اینکه با گذشت ۳۷  سال از انقلاب دیگر نظارت های موازی معنایی ندارد و امروز صنعت هر چه آزادتر باشد راحت تر کار و تولید می کند، افزود: یکی از مهم ترین رویکرد های سخنان مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی در واقع کاهش وابستگی به واردات خارجی بوده لذا توقع داریم که دولتمردان از تولید کنندگانی که با ایجاد واحد های تولیدی موجب رشد اشتغال زایی در کشور شده اند، حمایت کنند و مشکلات مهمی چون مراودات بخش صنعت را با وزارت کار، دارایی، بیمه، مالیات و حتی هزینه های تبلیغات در صدا و سیما و… تسهیل بخشند.
جواهرفروش یادآور شد: امروز تمام فشارها بر بخش تولید است. اغلب واحد های ماکارونی بدلیل رکود بازار با ظرفیت واقعی خود، تولید نمی کنند و تولید را با نرخ پایین و حداقل سود انجام می دهند.
این فعال حوزه ماکارونی به بحث صادرات پرداخت و خاطرنشان کرد: هدف از مقوله صادرات، صرفاً کسب سود نیست بلکه ما به دنبال معرفی صنعت و توانایی هایمان به دنیا هستیم. قیمت محصولات تولید کنندگان ماکارونی در بخش صادرات بسیار پایین است و حضور اغلب واحدها در صحنه جهانی به دلیل معرفی برند ایرانی به عنوان محصولی با کیفیت است. امیدواریم مسئولین بخش صادرات کشور متوجه توان ماکارونی سازان برای حضور در عرصه جهانی باشند و با حمایت های صادراتی از ظرفیت این صنعت در راستای ارزآوری کشور بهره ببرند.

افزایش صادرات انواع رشته به آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا، کانادا، نیوزلند و…

شرکت صنایع غذایی انسی ماکارون در کنار تولید ماکارونی، پودر کیک، پودر ژله، لازانیا، ورمیشل، انواع جو و بلغور، سویا و… به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده رشته استاندارد در کشور مطرح است. طرح توسعه شرکت صنایع غذایی انسی ماکارون مقارن با هفته دولت (هفته اول شهریور ماه) طی مراسمی با حضور مجتبی خسرو تاج، قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمدرضا مس فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به همراه فرماندار، نماینده مجلس و گروهی از مقامات محلی به بهره داری رسید.
جواهرفروش بنیان گذار و مدیرعامل شرکت صنایع غذایی انسی ماکارون در این مراسم با ارائه گزارشی انسی ماکارون را بزرگ ترین و مدرن ترین واحد تولید کننده رشته آشی به ویژه کانتینیوس در خاورمیانه دانست که محصولاتش علاوه بر بازار داخلی به بازار های اروپا، استرالیا، کانادا و آمریکای شمالی هم صادر می شود.
هرچند این شرکت فعالیت خود را از اوایل سال ۵۱ آغاز کرده و فعالیت گسترده ای در بازار های ماکارونی و ورمیشل در داخل کشور و صادرات به کشور های آفریقا، عراق، آذربایجان و… در این حوزه داشته اما از اوایل سال ۹۴ تصمیم به تأسیس یک واحد جدید تولیدی گرفت تا فرآیند تولید کاملاً صنعتی انواع رشته آشی در آن صورت پذیرد.
در تأسیسات جدید از مدرن ترین ماشین آلات تمام اتوماتیک استفاده شده و آنچنان که جواهرفروش می گوید، هدف این شرکت از راه اندازی واحد جدید، تولید کاملاً صنعتی و بهداشتی انواع رشته آشی بوده است.
این واحد جدید درحال حاضر با ظرفیت ۴۰ تن در روز فعالیت می کند که این مقدار بالاترین سهم رشته آشی در بازار کشور است. به علاوه ماکارونی تولید شرکت انسی ماکارون بعد از ۳ برند فعال در بازار از جایگاه خوبی نزد مصرف کنندگان ایرانی برخوردار است. اگرچه انسی ماکارون از چندی قبل تصمیم به توسعه سبد محصولات خود گرفت، لیکن باتوجه به رکود حاکم بر بازار مقرر شد از ظرفیت خالی سایر شرکت ها برای تحقق این هدف استفاده شود و با توجه به اینکه رشته های انسی نزد مصرف کنندگان اعتبار خاصی دارند، با اتکا به این اعتبار مترصد ورود به سایر بخش ها با تولید محصولات جدید است.
اهتمام جدی به کیفیت محصولات به علاوه قیمت گذاری منصفانه دلیل اصلی این اعتبار و محبوبیت است که در عقد قرارداد های تولیدی با چهار شرکت برای تولید ماکارونی های انسی هم این دو پارامتر به طور جدی مدنظر بوده است. انسی ماکارون برای پیگیری طرح های آتی خود و ساخت فاز جدید و خریداری و نصب ماشین آلات مدرن از کشور ایتالیا خواستار برخورداری از تسهیلات دولتی کم بهره است. حاضران در مراسم بهره برداری از فاز طرح توسعه انسی ماکارون با توانمندی ها و مشکلات این واحد موفق آشنا شدند.

قبلی هشدار متخصصان تغذيه در پي افزايش قربانيان مصرف نان سفيد
بعدی کاریکاتور شماره 7

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.