هشدار متخصصان تغذیه در پی افزایش قربانیان مصرف نان سفید


پیامبر عظیم شان اسلام در حدیثی می فرماید خداوندا میان ما و نان، جدایی مینداز. ارزشمندی نان برای انسان از آنجایی آغاز می شود که برای حفظ معنویت، باید حفظ انرژی کرد و انرژی از نان حاصل می شود. از دیدگاه طب سنتی اسلامی نان تولیدی امروز، تنها شبه نان است و نیازمند اصلاح است و وجود ۱۰ میلیون نفر دیابتی اهمیت ممانعت از مصرف نان سفید و اصلاح پروسه تولید و مصرف آرد و نان را دو چندان می کند.
استاد رسول حیدری به عنوان فعالی که در سراسر کشور به دنبال اصلاح سبک تغذیه است، بر این عقیده است که بیماری دو بعد روح و جسم را درگیر می کند و با سه اصل آرامش، ورزش و خورش با تغذیه سالم درمان می شود. خبرنگار نگاشته در این شماره میزبان این پیشکسوت طب سنتی شده است.

نان سفید هیچ جایگاهی در تغذیه ندارد!

وی در ابتدا با تاکید بر جایگاه نان در طب سنتی گفت: در بیت “ز نیرو بود مرد را راستی، ز سستی کژی آید و کاستی” بر این موضوع اشاره دارد که بارز ترین خصوصیت و سنجش فرد سالم در طب اسلامی، خلق خوش است که از انرژی و خون پاک فرد حاصل می شود. بنابراین اگر مردم از مسیر صالح و حقیقت دور شده اند، برای آن است که فاقد نیرو هستند. ایرانیان انرژی خود را در درجه اول از نان، غلات و حبوبات تامین می کنند. طب جدید بالاترین نیاز سلول را کربوهیدرات می داند که منبع اصلی آن منابع گیاهی است و موجب تامین انرژی می شود. در این تامین انرژی سبوس گندم نقش مهمی ایفا می کند و آرد سفید که فاقد سبوس است، نمی تواند در بدن تولید انرژی کند.

مصرف نان سفید موجب افزایش استرس در بدن

به گفته دکتر حیدری، طب سنتی، حفظ گرمی را ثروت و افزایش سردی را فقر می نامد. از این رو نان سفید گرمی را از بدن خارج و راه را برای ورود سردی و خشکی که باعث افزایش استرس و بیماری می شود را به بدن می گشاید. امروزه ما نه با آگاهی نان می خوریم و نه نان می پزیم لذا لزوم برگزاری جلسه اضطراری در حوزه در حوزه نان بسیار ضروری است چراکه متاسفانه در سال های اخیر میزان پسماند نان در کشور معادل واردات گندم است.
این متخصص طب سنتی با بیان اینکه هم اکنون نان های تولیدی تنها به ظاهر سنتی هستند چراکه در نان های سنتی استفاده از آرد سفید تعریفی ندارد، افزود: مصرف مغز گندم در طب سنتی نیز کاملا مردود است. غالب ارزش غذایی گندم را باید در پوست آن یافت. پوستی که در معرض نور خورشید، آب، باران و باد است و تمامی مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز را در خود حفظ کرده است.
وی با اشاره به افزایش حدود ۳۰ درصدی پسماند نان کشور، اظهار داشت: اصلاح گندم با توجه به مصرف سرانه گندم تا ۱۲ میلیون تن در سال غیرممکن است. بنابراین می بایست برعکس شعار سال گذشته سازمان جهانی مبنی بر از مزرعه تا بشقاب عمل کنیم و از بشقاب به مزرعه باز گردیم به این صورت که با پخت نان کامل سبوس دار می توان از ایجاد چندین تن پسماند نان جلوگیری کرد. همچنین پیشگیری از اسراف و پخت ناسالم نان یکی از مهم ترین راهکار های اصلاح نان کشور است تا این آمار وحشتناک که گریبان گیر نان کشور شده است، کاهش یابد.

سبوس گندم مصلح همان گندم است

وی استفاده از سبوس گندم را در کنار نان سفید بر خلاف طب سنتی دانست و خاطرنشان کرد: طب سنتی بر آن است که سبوس گندم مصلح همان گندم است و اگر سبوس گندم را از آن جدا کنیم از مزایای مفید سبوس بی بهره خواهیم ماند. برنج سفید و نان سفید در ردیف شیرینی جات قرار دارند چراکه تبدیل به قند و چربی می شوند و وقتی در طب سنتی محصولی را تصفیه می کنیم در واقع ارزش های غذایی آن را گرفته ایم. ما هر خوراکی، را غذا نمی نامیم و آن چیزی غذا است که مواد مغذی داشته و نیاز سلول را برطرف کند و به تولید انرژی بپردازد. پس رسما نان سفید غذا محسوب نمی شود و تنها رخوت، سستی، قند خون و چربی انسان را افزایش می دهد.

نان سفید و حدود ۱۰ میلیون بیمار دیابتی در کشور

وی با بیان اینکه تا زمانی که تولید آرد خبازی و قنادی جدا نشود، مشکلات آرد کشور حل نخواهد شد، یادآور شد: ضروری ترین گام برای ایجاد جامعه ای سالم اصلاح نان است چراکه می توان وجود جمعیت حدود ۱۰ میلیونی بیماران دیابتی را در مصرف نان سفید جست و جو کرد. بنابراین نیاز است تا طی جلساتی نیاز های اساسی جامعه را الویت بندی کنیم و آنچه که بیش از همه موجب آسیب شده است، شناسایی و اصلاح شود. پسماند نان مساله ای اساسی در کشور است که باعث افزایش کاشت گندم در تمامی استان های کشور و از بین رفتن اراضی کشاورزی می شود.
شایان ذکر است دکتر رسول حیدری مولف ۷ جلد کتاب ازجمله” ۳۶۵ غذای سالم گیاهی” با چهارده دوره چاپ، کتاب” غذای سالم برای زندگی سالم”، “چگونه تن درست و با نشاط باشیم”، “تغذیه و روزه داری سالم”، “آداب و روزه داری از دیدگاه تغذیه”، “سم فودها” و” ۴۰ برنامه غذایی سالم” است.

قبلی اوکراين؛ سبد نان اروپا
بعدی جديدترين تحقيقات دنيا در حوزه برنج طلايي را بخوانيد...

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.