آمار جهانی مصرف فروکتوز چه میزان است؟


با ساخت ۴ میلیون تن سیلو در پالایشگاه غلات، ایران ابرقدرت ذخیره سازی غلات جهان خواهدشد

فروکتوز، مونوساکاریدی شفاف و بیرنگ است که تقریباً ۷۵ درصد شیرین‌تر از ساکاروز است؛ به همین علت فروکتوز و فرآورده‌ های آن، غالباً جانشین ساکارز می‌شوند و می‌توان آن را از هیدرولیز ساکاروز به دست آورد. در طبیعت، فروکتوز (لوولوز) قند اصلی بسیاری از میوه ها و سبزیجات است و به همین دلیل به آن قند میوه می گویند. عسل نیز حاوی ۵۵ درصد وزنی فروکتوز بر مبنای ماده خشک است.
ذرت منبعی عالی برای تولید شیرین کننده های طبیعی مانند شربت های گلوکز و فروکتوز است لذا بیشتر شیرین‌کننده‌ های موجود در غذا های فرآیند شده، از ذرت به دست می‌آید نه از قند موجود در نیشکر یا چغندر قند.
ایالت متحده آمریکا بیشترین میزان مصرف سرانه شربت فروکتوز ذرت را در سال دارد (۲۵کیلوگرم). دومین مقام مربوط به کشور مجارستان است که سالانه ۱۶ کیلوگرم مصرف دارد. کانادا، اسلواکی، بلغارستان، بلژیک، آرژانتین، کره، ژاپن و مکزیک نیز جزو کشور های مصرف کننده مقادیر زیاد شربت فروکتوز ذرت هستند. کشور های آلمان، لهستان، یونان، پرتقال، مصر، فنلاند و صربستان جزو کشورهایی هستند که مصرف شربت فروکتوز در آنها پایین است و ایران در رده داشتن کمترین مصرف است که سالیانه ۵۰۰۰ تن مصرف دارد. (منبع: وزارت بهداشت و گمرک جمهوری اسلامی ایران)

چرا باید از فروکتوز استفاده کرد؟

یکی از مسائل رایج شرکت های تولید کننده محصولات غذایی و دارویی در حوزه تامین مواد اولیه، شیرین کننده ها هستند. نوسانات شدید قیمت شکر، تامین نامنظم و ناپیوسته، هزینه های انبارش بالا و اتلاف شکر در فرآیند انبارش، آلودگی های احتمالی و غیر پاستور بودن، وجود ناخالصی در شکر، نیاز به فیلتراسیون چند مرحله ای (اتلاف زمان، انرژی و نیروی انسانی)، نیاز به پخت و تبدیل کردن به شربت اینورت(اتلاف زمان، انرژی و نیروی انسانی) از مشکلات اصلی تولید و مصرف شکر برای شرکت ها است که فروکتوز این معضلات را رفع می کند و محصول استراتژیک و ملی است.

فروکتوز در هر حوزه ای که از شیرین کننده استفاده می شود، می تواند جایگزین شود. در صنعت نوشیدنی ۱۰۰ درصد امکان جایگزینی فروکتوز به جای شکر وجود دارد و در صنعت نانوایی و شیرینی ۶۰ درصد قابلیت جایگزینی وجود دارد که در نانوایی باعث حجیم و طلایی شدن محصول نان می شود.

در پالایشگاه غلات زر چه می گذرد؟

خبرنگار نگاشته به دعوت گروه صنعتی زر، و به همراه اعضای انجمن علوم و فناوری غلات ایران از پالایشگاه غلات زر بعنوان اولین پالایشگاه غلات کشور و اولین بندر خشک ایران که در یک فضای صد هکتاری و کنار ریل راه آهن تهران و تبریز احداث شده است، بازدید نموده تا اطلاعاتی را در خصوص مراحل تولید فروکتوز در این پالایشگاه غلات در اختیار مخاطبان بگذارد.
بخش ذخیره پالایشگاه غلات زر تنها به بحث ذخیره سازی گندم محدود نمی شود و امروزه گروه زر توانسته ۴۶ پلاک ثبتی در غالب ۱۴ مگاپروژه داشته باشد که اولین مگا پروژه تولید قندمایع از ذرت است که هم اکنون در پالایشگاه تولید می شود و به همین جهت علاوه بر گندم، ذرت نیز در سیلو ها ذخیره می شود. سیلو های ذخیره سازی پالایشگاه که هم اکنون توسط خود گروه صنعتی زر ساخته می شود، دارای یک میلیون تن ظرفیت است.

به گفته مدیران این پالایشگاه نیاز اصلی در پروژه تولید قندمایع از ذرت، ذخیره سازی مناسب بود که در نتیجه ایران را به چهارمین کشور در بحث ذخیره سازی تبدیل کرد. به دنبال تبدیل پساماند آب مصرفی پالایشگاه به کود برای صنایع کشاورزی توسط تصفیه خانه، این بخش با عنوان پالایشگاه سبز که کمترین آسیب را به اکوسیستم منطقه وارد می کند، قلمداد می شود.

پالایشگاه زر علاوه بر سیلو های ذخیره سازی غلات با یک میلیون تن ظرفیت که تا پایان سال به ۴ میلیون تن خواهد رسید، دارای سیلو های اختصاصی گروه صنعتی زر در بنادر امام، امیر آباد، نوشهر، انزلی و منطقه ویژه اینچه برون می باشد که از طریق شبکه حمل و نقل ریلی راه آهن سراسری و یا شرکت لجستیکی و ترانزیتی زر ترابر، غلات و مواد اولیه را وارد پالایشگاه کرده و همچنین از این طریق محصول نهایی پالایشگاه که در حال حاضر قندمایع است را به مصرف کننده نهایی ارسال می کند. تکنولوژی Hi-Tech و به روز اروپا در خطوط تولید، ایستگاه اختصاصی شبکه حمل و نقل ریلی سراسری، ظرفیت بسیار بالای تولید روزانه، مخازن عظیم ذخیره سازی مواد اولیه در بنادر و داخل پالایشگاه، مجاورت با صنایع استان های تهران، البرز و قزوین و مجاورت با شاهراه های ترانزیتی، تصفیه خانه عظیم منطبق با آخرین استاندارد های زیست محیطی که ۴ هزار متر مکعب پساب را می تواند تصفیه و به پروسه تولید برگرداند و حتی از گاز هایی که از آن متصاعد می شود، می توان برای تامین حرارت پالایشگاه استفاده کرد.
شایان ذکر است در پایان بازدید و کنفرانس گروه زر، قرار بر همکاری مشترک گروه صنعتی زر با انجمن علوم و فناوری غلات در آینده شد.

قبلی مديرعامل برند ناب مايه:‌دولت می‌تواند نیاز سالانه مصرف خمیرمایه را بصورت یارانه‌ای تامین کند
بعدی کاهش هزينه‌هاي انبارداري غلات در بندر‌انزلي

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.