غنـی سـازی آرد با ویتامین D بهتر اسـت یا شیر؟


کمبود ویتامین D مشکلی جهانی محسوب می‌شود. تحقیقات جدیدی که در انگلستان انجام شده است به بررسی حامل‌های مختلف برای ویتامین D از طریق غنی‌سازی می‌پردازد. محققان با انجام آزمایش بر روی بسیاری از موادی که روزانه توسط انسان ها در نقاط مختلف جهان مصرف می‌شوند، به این نتیجه رسیدند که غنی سازی آرد گندم با ۱۰ میکروگرم از ویتامین D به ازای هر ۱۰۰ گرم آرد، بیشترین میزان ویتامین D را به بدن منتقل می‌کند.
آمار جهانی حاکی از این است که حدود ۹۳ درصد از مردم جهان از کاهش ویتامین D رنج می‌برند. اگر بر طبق یافته های مطالعه اخیر، هر ۱۰۰ گرم آرد گندم با ۱۰ میکروگرم ویتامین D غنی شود، تعداد افرادی که کمبود ویتامین D دارند به ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.
کمبود ویتامین D به سلامت استخوان ها آسیب می‌زند. پوکی استخوان و شکستگی های مختلف مخصوصا در سنین بالا از عوارض کمبود این ویتامین به شمار می‌آیند. کودکان، سالمندان، زنان باردار و شیرده بیشترین گروه‌هایی هستند که در خطر کمبود ویتامین D هستند. در حال حاضر، در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، غنی سازی شیر با ویتامین D به عنوان یکی از حامل های ویتامین D رایج است. البته این نوع غنی سازی اجباری نیست و برخی شرکت ها شیر تولیدی خود را با ویتامین D غنی می‌سازند که البته قیمت بالاتری نسبت به شیر معمولی دارد.
شیر و آرد گندم به این دلیل با یکدیگر مقایسه شده‌‌اند زیرا این دو ماده تقریبا در سراسر جهان هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. به گفته محققان، آرد گندم در تمامی کشورهای جهان بیشتر از شیر استفاده می‌شود و بنابراین حامل بهتری می‌باشد. آرد گندم نه تنها در نان بلکه در خمیر پیتزا، انوع شیرینی و کیک نیز وجود دارد و هر انسان حداقل یک بار در روز از یکی از محصولات حاوی آرد گندم استفاده می‌کند.
البته غنی سازی همزمان آرد و شیر با ویتامین D نتایج بسیار بهتری را در بر خواهد داشت اما از طرف دیگر ممکن است برخی افراد میزان بیشتری از ویتامین D مورد نیاز روزانه خود را از طریق نان و شیر دریافت کنند. دریافت بیش از حد ویتامین D می‌تواند برای بدن سمی باشد.
در این مطالعه، محققان ۱۵ شیوه مختلف برای غنی سازی آرد و شیر را مورد آزمایش قرار دادند. نتایج نشان داد که غنی سازی آرد به تنهایی موفق ترین شیوه خواهد بود. غنی سازی آرد و شیر به صورت همزمان موجب می‌شد تعداد افرادی که کمبود ویتامین D دارند از ۹۳ درصد به ۲۲ درصد کاهش پیدا کند، اما ۵/۰ درصد از افراد نیز با خطر دریافت بیش از حد ویتامین D مواجه می‌شدند.
تمامی نتایج به دست آمده از این تحقیق در حالی صدق می‌کند که غنی سازی با یتامین D از طرف دولت ها اجباری شود. سال ها پیش نیز تحقیقاتی در زمینه غنی سازی آرد با اسید فولیک برای کاهش بیماری‌های مادرزادی انجام شد، با گذشت سال‌ها، بسیاری از کشورها از جمله ایران غنی سازی با فولیک اسید را انجام می‌دهند.
قطعا تحقیقات بیشتری برای غنی سازی آرد با ویتامین D مورد نیاز است. اطلاعات دقیق تر از میزان مصرف همه کشورها و درصد کمبود هر کدام از آن‌ها برای انجام تحقیقات بیشتر مورد نیاز است.

قبلی چه کسي مسئول سيلوهاي فلزي اي است که امروز غير قابل استفاده اند؟
بعدی شماره 1 نشریه نگاشته

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.